Справа № 513/1149/24
Провадження № 2-к/513/1/24
Саратський районний суд Одеської області
У ХВ АЛ А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 жовтня 2024 року Суддя Саратського районного суду Одеської області Бучацька А.І., вивчивши матеріали клопотання адвоката Коротнян Павла Віталійовича, який діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕМ", заінтересована особа: Виробничо-комерційна фірма "Тігос" в формі Товариства з обмеженою відповідальністю про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду,
У С Т А Н О В И Л А:
до Саратського районного суду Одеської області надійшло клопотання адвоката Коротнян П.В., який діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕМ", про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду.
Після надходження та реєстрації клопотання, відповідно до ст.ст. 14, 33 ЦПК України автоматизованою системою документообігу суду, головуючою суддею у справі визначено суддю Саратського районного суду Одеської області Бучацьку А.І.
Вивчивши клопотання та додані матеріали приходжу до наступного.
У клопотанні заявник просить надати дозвіл на примусове виконання рішення Арбітражного суду при Болгарській торгово-промисловій палаті у міжнародній арбітражній справі № 6/2023 р. за позовною заявою ТОВ "ДЕМ", ідентифікаційний код 117679037, до Виробничо-комерційної фірми "Тігос" в формі Товариства з обмеженою відповідальністю, код ЄДРПОУ 31134052, про стягнення 61083,00 доларів США.
Відповідно до ст. 81 Закону України "Про міжнародне приватне право" в Україні можуть бути визнані та виконані рішення іноземних судів у справах, що виникають з цивільних, трудових, сімейних та господарських правовідносин, вироки іноземних судів у кримінальних провадженнях у частині, що стосується відшкодування шкоди та заподіяних збитків, а також рішення іноземних арбітражів та інших органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних і господарських справ, що набрали законної сили.
Ст.82 цього ж закону встановлено, що визнання та виконання рішень, визначених у статті 81 цього Закону, здійснюється у порядку, встановленому законом України.
Згідно із частиною 3 ст.23 ЦПК України справи щодо визнання та надання дозволу на виконання рішень міжнародного комерційного арбітражу розглядаються:
1) якщо місце арбітражу знаходиться на території України - апеляційними загальними судами за місцезнаходженням арбітражу;
2) якщо місце арбітражу знаходиться поза межами України - апеляційним загальним судом, юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
Процесуальний порядок визнання та надання дозволу на виконання рішення міжнародного комерційного арбітражу регламентований Главою 3 Розділу ІХ ЦПК України.
Відповідно до частини 1 ст. 475 ЦПК України питання визнання і надання дозволу на виконання рішення міжнародного комерційного арбітражу розглядається судом за заявою стягувача відповідно до цієї глави, якщо боржник має місце проживання (перебування) або місцезнаходження на території України.
Як встановлено з матеріалів клопотання місцезнаходженням боржника Виробничо-комерційної фірми "Тігос" в формі Товариства з обмеженою відповідальністю є: Україна, 68200, Одеська область, Саратський район, смт. Сарата, вул.Промзона, будинок 2.
Місцезнаходженням Арбітражного суду при Болгарській торгово-промисловій палаті є: Республіка Болгарія,1058, м. Софія, вул. Іскар, 9.
У відповідності до ч.3 ст.475 ЦПК України заява про визнання і надання дозволу на виконання рішення міжнародного комерційного арбітражу подається до апеляційного суду, юрисдикція якого поширюється на місто Київ, протягом трьох років з дня прийняття рішення міжнародним комерційним арбітражем.
Враховуючи наведене приходжу до висновку, що клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду, не відноситься до підсудності Саратського районного суду Одеської області, а підсудне Апеляційному суду міста Києва.
Згідно з пунктом 1 частини 1 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Частиною 3 ст. 31 ЦПК України встановлено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Керуючись ст.ст. 23, 31, 258-261, 475, 353, 354 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
Клопотання адвоката Коротнян Павла Віталійовича, який діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕМ", заінтересована особа: Виробничо-комерційна фірма "Тігос" в формі Товариства з обмеженою відповідальністю про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду - передати на розгляд до Апеляційного суду міста Києва.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Одеського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду
Суддя А. І. Бучацька
Суд | Саратський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2024 |
Оприлюднено | 04.10.2024 |
Номер документу | 122033252 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші процесуальні питання |
Цивільне
Саратський районний суд Одеської області
Бучацька А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні