Постанова
від 02.10.2024 по справі 340/7516/23
ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

02 жовтня 2024 року м.Дніпросправа № 340/7516/23

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Баранник Н.П.,

суддів: Малиш Н.І., Щербака А.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу голови Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області ОСОБА_1 на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2024 року у справі № 340/7516/23 (суддя Черниш О.А., справа розглянута за правилами спрощеного позовного провадження) за адміністративним позовом депутата Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області ОСОБА_2 до голови Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області Гаразди Людмили Дмитрівни про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом, в якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність голови Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області ОСОБА_1 (далі - відповідач) щодо неналежного розгляду депутатського запитання депутата Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області ОСОБА_2 №2669 від 09.08.2023;

- зобов`язати голову Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області повторно розглянути депутатське запитання депутата Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області ОСОБА_2 №2669 від 09.08.2023 та надати запитувану інформацію.

Позовні вимоги були обґрунтовані тим, що ОСОБА_2 , як депутат Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області, звернувся до голови цієї ради із депутатським запитанням №2669 від 09.08.2023 про надання відомостей, необхідних для здійснення його депутатських повноважень. Однак, відповідач безпідставно відмовила у наданні запитуваної інформації. Позивач стверджує, що відповідач порушила вимоги Конституції України, Законів України "Про статус депутатів місцевих рад", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про інформацію", "Про доступ до публічної інформації".

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2024 року позовні вимоги задоволено.

Із рішенням суду не погодився відповідач, була подана апеляційна скарга. В скарзі, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, неправильне застосування судом норм матеріального права, відповідач просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що у депутатському запитанні ОСОБА_2 невірно вказано суб`єкта звернення (депутата місцевої ради) та суб`єкта владних повноважень, якому адресоване запитання, а саме назву місцевої ради, тому вирішення такого депутатського запитання не є можливим, про що позивачу надано відповідь. Крім того, вважає, що до адміністративного суду звернулася неналежна особа, що порушує вимоги ст. 2, 5 КАС України та з процесуальним документом, який не відповідає вимогам ст. ст. 159, 160 КАС України.

Представник позивача подав до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу відповідача. У відзиві стверджує про безпідставність доводів скаржника, рішення суду першої інстанції вважає законним і обґрунтованим. Відповідач просить залишити рішення суду першої інстанції без змін, а апеляційну скаргу відповідача без задоволення. Вказує, що доводи відповідача про те, що у депутатському зверненні не зазначена повна назва сільської ради, депутатом якої є позивач, а головою відповідач, є надуманими, оскільки це не перешкоджало розгляду цього депутатського звернення по суті та не звільняло відповідача від обов`язку своєчасно та обґрунтовано вирішити питання, порушені у депутатському зверненні та віднесені до компетенції ради та її голови.

Розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження у відповідності до приписів ст.311 КАС України.

Колегія суддів, перевіривши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_2 є депутатом Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області VІІІ скликання.

У серпні 2023 року позивач звернувся до Ганнівського сільського голови з депутатським запитанням №2669 від 09.08.2023 року, у якому, посилаючись на статті 11, 21 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", просив надати відомості щодо того, чи вживаються Ганнівською сільською радою заходи щодо організації дозвілля дітей, які проживають на її території, на період літніх канікул 2023 року, на які бюджетом Ганнівської сільської ради на 2023 рік передбачені витрати, чи забезпечується та підтримується діяльність позашкільних навчальних закладів, діяльність яких спрямована на організацію дозвілля, відпочину і оздоровлення дітей, які саме дії вживаються Ганнівською сільською радою щодо організації дозвілля дітей, які проживають на її території, на період літніх канікул 2023 року.

Голова Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області Гаразда Л.Д. за наслідками розгляду цього депутатського запитання позивача надала йому відповідь №906 від 11.08.2023 року, у якій, пославшись на норми частини 2 статті 11, частин 1, 2, 5 статті 13 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", статті 11 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", просила викладати депутатські запитання відповідно до вимог чинного законодавства України, а саме назва органів, до яких адресується звернення, повинна відповідати відомостям, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Позивач, не погодившись із такою відповіддю, звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи спірні правовідносини між сторонами та задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач, до якої як до головної посадової особи сільської ради звернувся позивач, допустила протиправну бездіяльність, оскільки всупереч Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" не розглянула депутатське запитання позивача як представника інтересів територіальної громади по суті.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, з огляду на таке.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтями 140, 141 Конституції України місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.

До складу сільської, селищної, міської, районної, обласної ради входять депутати, які обираються жителями села, селища, міста, району, області на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Систему і гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Відповідно до частин 1, 3 статті 10 цього Закону сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.

Згідно з частиною 1 статті 12 Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об`єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.

Частиною 3 статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" установлено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Повноваження сільського, селищного, міського голови визначені у статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", якою передбачено, що сільський, селищний, міський голова представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства. Сільський, селищний, міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

Відповідно до частин 2, 7, 11 статті 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов`язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення.

Депутат має право звернутися із запитом до керівників ради та її органів, сільського, селищного, міського голови, керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на відповідній території, а депутат міської (міста обласного значення), районної, обласної ради - також до голови місцевої державної адміністрації з питань, віднесених до відання ради.

Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, цим Законом, законом про статус депутата, іншими законами.

Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" визначає правовий статус депутата сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради як представника інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та рівноправного члена місцевої ради, встановлює гарантії депутатської діяльності та порядок відкликання депутата місцевої ради.

Відповідно до статей 2, 3 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.

Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов`язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Депутат місцевої ради відповідно до цього Закону наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльності ради та її органів.

У статті 10 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" установлені такі обов`язки депутата місцевої ради у виборчому окрузі:

1. У виборчому окрузі депутат місцевої ради зобов`язаний:

1) підтримувати зв`язок з виборцями, місцевою організацією політичної партії, яка висунула його кандидатом у депутати місцевої ради, відповідною територіальною громадою, а також громадськими організаціями, трудовими колективами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території;

2) не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців про роботу місцевої ради та її органів, про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм, місцевого бюджету, рішень ради і доручень виборців;

3) брати участь у громадських слуханнях з питань, що стосуються його виборчого округу, в організації виконання рішень ради та її органів, доручень виборців, у масових заходах, що проводяться органами місцевого самоврядування на території громади або виборчого округу;

4) вивчати громадську думку; вивчати потреби територіальної громади, інформувати про них раду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні;

5) визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян; вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.

У статті 11 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" передбачені такі права депутата місцевої ради у виборчому окрузі:

1. У виборчому окрузі депутат місцевої ради має право:

1) офіційно представляти виборців свого виборчого округу та інтереси територіальної громади в місцевих органах виконавчої влади, відповідних органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах і організаціях незалежно від форми власності з питань, що належать до відання органів місцевого самоврядування відповідного рівня;

2) брати участь з правом дорадчого голосу у засіданнях інших місцевих рад та їх органів, загальних зборах громадян за місцем проживання, засіданнях органів самоорганізації населення, що проводяться в межах території його виборчого округу;

3) порушувати перед органами і організаціями, передбаченими пунктом 1 частини першої цієї статті, та їх посадовими особами, а також керівниками правоохоронних та контролюючих органів питання, що зачіпають інтереси виборців, та вимагати їх вирішення;

4) доступу до медіа комунальної форми власності з метою оприлюднення результатів власної депутатської діяльності та інформування про роботу ради в порядку, встановленому відповідною радою;

5) вносити на розгляд органів і організацій, передбачених пунктом 1 частини першої цієї статті, та їх посадових осіб пропозиції з питань, пов`язаних з його депутатськими повноваженнями у виборчому окрузі відповідно до закону, брати участь у їх розгляді.

2. При здійсненні депутатських повноважень депутат місцевої ради має також право:

1) на депутатське звернення, депутатський запит, депутатське запитання;

2) на невідкладний прийом;

3) вимагати усунення порушень законності і встановлення правового порядку.

3. Депутат місцевої ради є відповідальним перед виборцями свого виборчого округу і їм підзвітним. У своїй роботі у виборчому окрузі взаємодіє з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами самоорганізації населення, трудовими колективами, об`єднаннями громадян.

Згідно з частиною 2 статті 14 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", якою передбачено право депутата місцевої ради на невідкладний прийом та на одержання необхідної інформації, установлено, що посадові особи місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, на звернення депутата місцевої ради надають йому довідкові матеріали та іншу інформацію, необхідні для здійснення депутатських повноважень.

Статтею 15 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" передбачено право депутата місцевої ради вимагати усунення порушення законності та установлено, що депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу у разі виявлення порушення прав та законних інтересів громадян або інших порушень законності має право вимагати припинення порушень, а в необхідних випадках звернутися до відповідних місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також до правоохоронних і контролюючих органів та їх керівників з вимогою вжити заходів щодо припинення порушень законності.

У разі виявлення порушення законності депутат місцевої ради має право на депутатське звернення до керівників відповідних правоохоронних чи контролюючих органів.

Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, об`єднання громадян, керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, до яких звернувся депутат місцевої ради, зобов`язані негайно вжити заходів до усунення порушення, а в разі необхідності - до притягнення винних до відповідальності з наступним інформуванням про це депутата місцевої ради.

Згідно з частиною 2 статті 21 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутатське запитання - це засіб одержання депутатом місцевої ради інформації або роз`яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошено на сесії ради або дано депутату місцевої ради в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.

Відповідно до статті 29 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат місцевої ради має право брати участь з правом дорадчого голосу в роботі інших органів місцевого самоврядування при розгляді ними питань та прийнятті рішень, що зачіпають інтереси виборців його виборчого округу чи територіальної громади, від яких його обрано.

Згідно з частинами 1, 6 статті 30 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат місцевої ради наділений усією повнотою повноважень, передбачених цим та іншими законами України. Ніхто не може обмежити повноваження депутата місцевої ради інакше як у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, зобов`язані сприяти депутатам місцевої ради у здійсненні їх депутатських повноважень.

Рада та її органи сприяють депутатам місцевих рад в їх діяльності шляхом створення відповідних умов, забезпечення депутатів документами, довідково-інформаційними та іншими матеріалами, необхідними для ефективного здійснення депутатських повноважень, організовують вивчення депутатами місцевих рад законодавства, досвіду роботи рад.

Відповідно до статті 35 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" відповідна рада та її виконавчі органи забезпечують депутатів місцевих рад офіційними виданнями та інформаційними матеріалами ради, організують допомогу їм з правових питань депутатської діяльності, надають можливість депутатам ознайомитися з рішеннями ради та її органів, розпорядженнями відповідної місцевої державної адміністрації, актами підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території.

Отже, Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" встановлює право депутата місцевої ради при здійсненні депутатських повноважень звертатись до органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб із вимогами у формі депутатського звернення, депутатського запиту, депутатського запитання та їхній обов`язок розглядати ці вимоги і повідомляти депутата про результати їх розгляду. На відміну від депутатського запиту, депутатське запитання про одержання інформації або роз`яснення з тієї чи іншої проблеми не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення по ньому на сесії не приймається. Таке депутатське запитання може бути зумовлене скаргами та заявами виборців, а також стосуватися інших питань депутатської діяльності, які ініціюються депутатом. У разі якщо депутатське запитання викладене у письмовій формі, то вмотивовану відповідь депутату на запитання може бути оголошено на сесії ради або надано депутату в індивідуальному порядку у письмовій формі.

Верховний Суд у постановах від 17.10.2019 року у справі №664/2629/16-а, від 23.04.2020 року у справі №236/1877/17 вказав, що під депутатською діяльністю слід розуміти діяльність депутата, пов`язану з реалізацією наданих йому Конституцією та Законами України прав та виконанням обов`язків, спрямованих на представництво інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу, який зобов`язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Верховний Суд у постанові від 20.10.2020 року у справі №504/1824/17 зазначив, що чинним законодавством не встановлено вичерпного переліку відповідної інформації, необхідної для здійснення депутатом своїх повноважень, як і не встановлено будь-яких обмежень щодо інформації, яка не може надаватись депутату місцевої ради на його звернення. Законом України "Про статус депутатів місцевих рад" не передбачено обов`язку депутата зазначати у своєму зверненні мету отримання відповідної інформації, як і не передбачено обов`язку щодо подання депутатського запиту після отримання відмови на подане депутатське звернення.

Верховний Суд у постанові від 27.04.2020 року у справі №264/5790/16-а зауважив, що належність запитуваної позивачем інформації за ознаками до публічної і можливість її отримання позивачем не як депутатом, а як громадянином, не позбавляє позивача права на подання депутатського звернення щодо такої інформації.

З матеріалів справи вбачається, що позивач як депутат сільської ради звернувся до відповідача головної посадової особи місцевого самоврядування - із депутатським запитанням №2669 від 09.08.2023, у якому просив надати відомості про вжиті радою заходи щодо організації дозвілля дітей, які проживають на її території, у період літніх канікул 2023 року.

Відповідач у відповіді №906 від 11.08.2023 не надала будь-якої інформації по суті питань, порушених у цьому депутатському запитанні, натомість вказала на необхідності подання звернення відповідно до вимог чинного законодавства.

Колегія суддів критично ставиться до доводів відповідача про те, що у депутатському запитанні не зазначена повна назва сільської ради, депутатом якої є позивач, а головою відповідач, оскільки це не перешкоджало розгляду цього депутатського запитання по суті та не звільняло відповідача від обов`язку своєчасно та обґрунтовано вирішити поставлені питання, які віднесені до компетенції ради та її голови, та надати відповідь по суті проблеми, ініційованої депутатом.

Ні у відповіді №906 від 11.08.2023 року, ні в апеляційній скарзі відповідач не посилалася на те, що запитана інформація не пов`язана із депутатською діяльністю позивача, або не стосується місцевого самоврядування територіальної громади, або на належить до компетенції голови ради.

Враховуючи наведене, колегія суддів приходить до висновку про обґрунтованість висновків суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог.

Щодо доводів апеляційної скарги в частині того, що до адміністративного суду звернулася неналежна особа позивач за захистом порушеного права, що порушує вимоги ст.2, 5 КАС України та з процесуальним документом, який не відповідає вимогам ст. ст. 159, 160 КАС України, слід зазначити наступне.

Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

З огляду на вищевказану норму, вбачається, що позивачем у повній мірі додержано та виконано норму процесуального права в частині правильного зазначення імені (прізвище, ім`я та по батькові) позивача інших необхідних відомостей, з урахуванням того, що процесуальним законом не встановлено спеціальних вимог в частині означення у позовній заяві позивача як депутата сільської ради.

З урахуванням викладеного колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції судове рішення ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому відсутні підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення.

Керуючись ст.311, п.1 ч.1 ст.315, ч.1 ст.316, ст.ст.322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу голови Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області Гаразди Людмили Дмитрівни - залишити без задоволення.

Рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2024 року у справі № 340/7516/23 - залишити без змін.

Постанова Третього апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду у випадках та в строки, визначені статтями 328,329 КАС України.

Головуючий - суддяН.П. Баранник

суддяН.І. Малиш

суддяА.А. Щербак

СудТретій апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення02.10.2024
Оприлюднено04.10.2024
Номер документу122037360
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів

Судовий реєстр по справі —340/7516/23

Постанова від 02.10.2024

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Баранник Н.П.

Ухвала від 20.05.2024

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Баранник Н.П.

Рішення від 11.04.2024

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. ЧЕРНИШ

Ухвала від 08.09.2023

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. ЧЕРНИШ

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні