Справа № 698/820/24
Провадження № 2-н/698/14/24
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
27 вересня 2024 р. суддя Катеринопільського районного суду Черкаської області Лазаренко В.В., ознайомившись із заявою Єрківського селищного комунального спеціалізованого підприємства до ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за надання ЖКГ, -
ВСТАНОВИВ:
Представник заявника через систему «Електронний суд» звернувся до суду з вищевказаною заявою та просив видати судовий наказ про стягнення з ОСОБА_1 на користь Єрківського селищного комунального спеціалізованого підприємства заборгованість по наданим послугам за період з вересня 2021 року по вересень 2024 року, у сумі 14684,76 грн..
Дослідивши заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що дану заяву сформовано та подано через систему «Електронний суд».
За змістом ч. 1 ст.163ЦПК України заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником або його представником.
При цьому суд наголошує, що приписами ст.163ЦПК України не визначено вимог до заяви про видачу судового наказу, яка подається в електронній формі, а тому заявнику слід звернути увагу на наступне.
Зокрема, ч. 7 ст.43ЦПК України регламентовано, що у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Разом з тим, судом встановлено, що у порушення зазначених вимог процесуального законодавства представником заявника до заяви не надано доказу надсилання боржнику копії заяви та доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Крім того, за змістом ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, на які накладено кваліфікований електронний підпис відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуг». Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Разом з тим, додані до заяви документи, всупереч вимогам ст. 95 ЦПК України, не завірені належним чином.
Крім того, згідно з приписами ч. 1ст.164ЦПК України за подання заяви про видачу судового наказу справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом.
Підпунктом 4-1 пункту 1 частини другоїстатті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставка судового збору за подання заяви про видачу судового наказу становить 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України «Про Державний бюджет України» на 2024 рік» з 01 січня 2024 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3028 грн..
Таким чином, така заява повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 302 грн. 80 коп. (3028 грн. х 0,1).
Судовий збір за подання заяви до Катеринопільського районного суду Черкаської області має бути перераховано або внесено до ГУК у Черк. обл./тг смт Катер/22030101, код ЄДРПОУ 37930566, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат. рахунок отримувача UA058999980313151206000023739, ККДБ 22030101.
Порядок сплати судового збору визначено ст. 6 Закону України «Про судовий збір». На підтвердження сплати судового збору необхідно суду надати документ, що підтверджує його сплату.
Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За вказаних обставин, суд вважає необхідним залишити заяву без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
На підставі викладеного та керуючись положеннями ст.ст. 62, 63, 90, 163, 164, 169, 177,185 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Єрківського селищного комунального спеціалізованого підприємства до ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за надання ЖКГ залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
У разі не усунення недоліків у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Лазаренко
Суд | Катеринопільський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2024 |
Оприлюднено | 04.10.2024 |
Номер документу | 122040277 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Катеринопільський районний суд Черкаської області
Лазаренко В. В.
Цивільне
Катеринопільський районний суд Черкаської області
Лазаренко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні