Справа № 333/6039/24
1-кс/333/2904/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 жовтня 2024 року слідчий суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , розглянувши клопотання ОСОБА_2 по кримінальному провадженню №12023082040001857, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.12.2023 року за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, про арешт майна,-
встановила:
До Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшло клопотання ОСОБА_2 по кримінальному провадженню №12023082040001857, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.12.2023 року за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, про арешт майна,а саме, автомобіля KiaMagentis, д.н.з. НОМЕР_1 та ключів від замку запалювання вказаного автомобіля з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов).
Клопотання підлягає поверненню для усунення недоліків з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно ч. 6 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті (відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди), арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміруцивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України, не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Статтею 171 КПК України визначено вимоги щодо змісту клопотання про арешт майна та строків його подання до слідчого судді, суду.
Згідно ч. 3 ст. 171 КПК України у клопотанні цивільного позивача у кримінальному провадженні про арешт майна підозрюваного, обвинуваченого, юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, третіх осіб для відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, повинно бути зазначено:
1) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір позовних вимог;
2) докази факту завдання шкоди і розміру цієї шкоди.
Слідчим суддею, з урахуванням того факту, що клопотання, як зазначено у самому клопотанні) подане цивільним позивачем саме з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, встановлено,що всуперечч.6ст.170,ч.3ст.171 КПКУкраїни клопотанняпро арештмайна зметою немістить відомостей,необхідних дляйого вирішення (розмірпозовних вимогтощо).
Більш того, в клопотанні ставиться питання про накладення арешту на майно, яке зареєстроване на праві власності особі, відмінній від вказаних у ч. 6 ст. 170 КПК України.
Згідно ч. 3 ст. 172 КПК України слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу.
За наведених обставин клопотання підлягає поверненню для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст.132,171,172 КПК України, слідчий суддя, -
ухвалила:
Клопотання ОСОБА_2 по кримінальному провадженню №12023082040001857, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.12.2023 року за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, про арешт майна повернути для усунення недоліків.
Встановити строк для усунення зазначених недоліків, що не перевищує 72 години з моменту отримання копії ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 04.10.2024 |
Номер документу | 122042011 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Ковальова Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні