Рішення
від 24.09.2024 по справі 289/655/24
РАДОМИШЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 289/655/24

Номер провадження 2/289/438/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.09.2024 м. Радомишль

Радомишльський районнийсуд Житомирськоїобласті ускладі:головуючого - судді МельникаО.В.,з участю секретаря судового засідання Писаренко К.Л., представника Міського комунального підприємства "Водоканал" в особі директора Демчука Р.М., ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Радомишль об`єднану цивільну справу за позовною заявою Міського комунального підприємства "Водоканал " (місце знаходження / місце проживання: АДРЕСА_1 )до ОСОБА_1 (місце знаходження / місце проживання: АДРЕСА_2 ) про стягнення заборгованості за надані послуги з централізованого водопостачання та зустрічного позову ОСОБА_1 до МКП «Водоканал» про захист прав споживачів та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

15.03.2024 року МКП «Водоканал» звернувся до суду з позовом, в якому просив стягнути з ОСОБА_1 заборгованість за надані послуги з централізованого постачання.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідач ОСОБА_1 є власницею будинку за адресою: АДРЕСА_3 , який приєднаний до системи централізованого водопостачання, є абонентом МКП «Водоканал» Радомишльської міської ради Житомирської області.

Фактично, Відповідачу, як споживачу, надається лише послуга з централізовано водопостачання, та проводиться нарахування виключно даної послуги.

В документах, які було надано Відповідачем для укладання договору було зазначено дата купівлі будинку 29 жовтня 2022 року. Станом на цю дату, показник вузла розподільчого обліку становив 688 м. куб.

До моменту звернення в МКП «Водоканал», а саме до 26 липня 2023 року, за даною адресі не проводилися розрахунки за водоспоживання, а також не передавалися показники вузла розподільчого обліку.

На момент укладання договору було встановлено показник вузла розподільчого обліку 1437 м. куб.. Різниця між попереднім зафіксованим показником контролером ОСОБА_2 (628 куб.) склала 809 м. куб. Відповідачу було повідомлено суму боргу, яка на той момент склала 24 269,97 грн.

Враховуючи часткове погашення боргу позивач просить стягнути з відповідача борг за надані послуги в розмірі 23669,97 грн. та витрати по сплаті судового збору в сумі 3028 грн.

Ухвалою Радомишльського районного суду Житомирської області від 22.03.2024 року відкрито провадження в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом сторін).

03.04.2024 року ОСОБА_1 подала до суду зустрічний позов, в якому зазначила, що з29.10.2022 року вона набула право власності на будівлю за адресою: АДРЕСА_3 на підставі Договору купівлі - продажу будинку зареєстрованого в реєстрі за №617, посвідченого 29.10.2022 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу і до цього моменту не була споживачем послуг за вказаною адресою, відповідно і не отримувала таких послуг від МКП «Водоканал».

Тобто, починаючи з 29.10.2022 року у ОСОБА_1 виник обов`язок, як споживача зі сплати комунальних послуг, якими вона почала користуватися. Нею було оплачена послуга за водопостачання за період з 01.11.2022 по 29.02.2024 року.

Після набуття у власність зазначеного будинку згодом була з`ясована наявність непогашеної заборгованості минулих власників за послуги водопостачання перед МКП «Водоканал» відповідно і така заборгованість виникла ще за часів попередніх власників будинку за адресою АДРЕСА_3 .

В вересні 2023 року представник Відповідача перевірив лічильник і було встановлено, що він показує невірний облік води. І тому остання звернулась з заявою до МКП «Водоканал» про заміну лічильника. Було встановлено новий лічильник водопостачання і опломбовано. В будинку з 29.10.2022 по 02.03.2023 року проживала одна особа, та з 02.03.2023 року по теперішній час в будинку ніхто не проживає.

На момент укладання договору показник старого лічильника складав 1436 м.куб. Представники МКП «Водоканал» в телефонному режимі повідомили, що нею було використано 600 кубів води станом на 26.07.2023 року. Лічильник зі слів сусідів був встановлений 2015 році.

Норма споживання холодної води на одну особу, з водопроводом, каналізацією, централізованим гарячим водопостачанням, з ваннами завдовжки більше ніж 1500 мм, обладнаними душами - становить 4,5 куб.

В будівлі відсутнє приміщення санітарно-гігієнічного призначення (санвузол) і тому споживання холодної води зменшується в половину. Попередній власник, який помер не платив за водопостачання так, як мав пільги. З 2020 року були нові власники, які отримали будівлю у спадщину і також не платили за водопостачання. В договорі відсутня відмітка про дату останньої повірки лічильника.

При цьому договір купівлі-продажу від 29.10.2022 року, будівлі за адресою: АДРЕСА_3 , не містить застережень про переведення боргу попереднього власника й не містить згоди на таку заміну, що узгоджується з положеннями статті 520 ЦК України (заміна боржника у зобов`язанні).

Діючим законодавством не передбачено обов`язку покупця будинку сплачувати борги попередніх власників будинку за отримані ними раніше житлово-комунальні послуги, якщо це прямо не обговорено в договорі купівлі-продажу.

На підставі викладеного просить зобов`язати Міське комунальне підприємство "Водоканал" виключити з обліку по особовому рахунку ОСОБА_1 , № НОМЕР_1 заборгованість попередніх власників будинку за період до 29.10.2022 року в сумі 23669,97 грн.

Ухвалою Радомишльського районного суду Житомирської області від 22.04.2024 року зустрічний позов ОСОБА_1 до МКП «Водоканал» про захист прав споживачів та зобов`язання вчинити певні дії, прийнятий до спільного розгляду з первісним позовом МКП «Водоканал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги з централізованого водопостачання. Вимоги за зустрічним позовом об`єднані в одне провадження з первісним позовом. Ухвалено перейти до розгляду даної цивільної справи в загальному позовному провадженні.

Представник МКП «Водоканал», в судове засідання з`явився первісний позов підтримав та просив задовольнити з наведених в ньому підстав. Зустрічний позов не визнав, просив відмовити в його задоволенні, оскільки МКП «Водоканал» надав ОСОБА_1 послуги централізованого постачання холодної води належної якості, які оплачені не були, а доказів наявності боргу попередніх власників ОСОБА_1 не надала.

В судовому засіданні ОСОБА_1 , відповідач за первісним позовом - позивач за зустрічним позовом, проти задоволення первісного позову заперечила. Додатково зазначила, що з 29.10.2022 року є власником будинку за адресою АДРЕСА_3 . Одразу після купівля, в період з листопада 2022 по березень 2023 року у вказаному будинку проживала невістка, яка на підставі довіреності мала укласти договір на водопостачання, однак, цього не зробила. У зв`язку із цим, письмовий договір на водопостачання був укладений між ОСОБА_1 та МКП «Водоканал» лише 26.07.2023 року. Стверджує, що вона фізично не могла використати такий великий об`єм води, зазначений первісним позивачем, а тому це є борг попередніх власників. Також, ставить під сумнів дійсність показань лічильника.

Відповідаючи на уточнюючі запитання повідомила, що надати квитанції та довідки про які вказано в п. 3.1.9. та п.4.6. Договору купівлі-продажу земельної ділянки з розташованим на ній житловим будинком за адресою АДРЕСА_3 від 29.10.2022 року не може.

Із наведених підстав підтримує заявлений нею зустрічний позов та просить його задоволити, а в задоволенні первинного позову відмовити.

Суд, заслухавши сторони по справі, повно та всесторонньо дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги за первинним позовом є обґрунтованими та підлягають до задоволення, а доводи за зустрічним позовом не доведеними належними доказами, виходячи з наступних підстав.

Згідно ч.ч.1-4ст.12 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Згідно з ч.1ст.13 ЦПК Українисуд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Судом встановлені такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Відносини між позивачем та відповідачем регулюютьсяЗаконом України «Про житлово-комунальні послуги»,Законом України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення»,Законом України «Про захист прав споживачів», «Правилами

надання послугз централізованоговодопостачання тацентралізованого водовідведення», затвердженимипостановою КМУ№ 690від 05.07.2019року (в редакції, що діяла на момент виникнення правовідносин).

Відповідно до п.5 ч.1ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 року №2189-VIII(далі - Закон №2189) житлово-комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Згідно зістаттею 5 Закону №2189до житлово-комунальних послуг належать: житлова послуга (послуга з управління багатоквартирним будинком) та комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Частина 1статті 6 Закону №2189-VIIIвстановлює, що учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є: 1) споживачі (індивідуальні та колективні); 2) управитель; 3) виконавці комунальних послуг. Частина 2статті 6 Закону №2189-VIIIпередбачає, що виконавцем послуг з централізованого водопостачання є суб`єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водопостачання, а послуг з централізованого водовідведення - суб`єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водовідведення.

Згідно з п.6ст.1 Закону№2189-VIII індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги. Згідно п.2 ст.5Закону №2189-VIIIпослуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення відноситься до житлово-комунальних послуг.

Статтями 7, 8 вищевказаногоЗакону №2189визначені права та обов`язки споживачів й виконавця комунальних послуг. Зокрема, правом споживача є одержання своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно з законодавством і умовами договорів, а обов`язком споживача - є укладення договору про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначенихзаконом, а також оплата наданих житлово-комунальних послуг за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами. Обов`язком виконавця - надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договорів про їх надання, а також підготовка та укладення із споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором. При цьому, п. 1 ч. 2ст. 7 Закону №2189передбачено, що споживач зобов`язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом.

Відповідно до ч.1ст.9 Закону №2189споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.

Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Згідностатті 12 Закону №2189надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими законом державними органами відповідно до закону. Договори про надання комунальних послуг можуть затверджуватися окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір, індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньо-будинкових систем, колективний договір) та для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач (співвласник багатоквартирного будинку, власник будівлі, у тому числі власник індивідуального садибного житлового будинку), колективний споживач).

Типова форма договору про надання послуг з централізованого водопостачання тацентралізованого водовідведеннязатверджена постановою КабінетуМіністрів Українивід 5липня 2019р.№ 690 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення».

З аналізу змісту ч.3 ст.6, ч.1 ст.630 ЦК України, ст.ст.12-15 Закону №2189,постановиКабінету МіністрівУкраїни від5липня 2019р.№ 690 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» вбачається, що умови Типового договору, що набули юридично обов`язкового значення в силу актів цивільного законодавства, є обов`язковими для сторін договору, які не мають права відступити від їх положень, врегулювати свої відносини на власний розсуд, а лише мають право конкретизувати його умови.

За змістом ст.ст.67-68,162 ЖК Українинаймач чи власник житла зобов`язаний своєчасно вносити плату за комунальні послуги по затвердженим тарифам. Плата за комунальні послуги вноситься щомісячно.

Статтею 22 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення»встановлено обов`язки споживачів питної води, послуг з питного водопостачання та водовідведення, серед яких зокрема визначено, що споживачі питної води зобов`язані своєчасно вносити плату за використану питну воду відповідно до встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання і водовідведення; у разі внесення не в повному обсязі плати за використану питну воду обмежувати власне використання питної води до рівня екологічної броні питного водопостачання; забезпечувати безперешкодний доступ відповідальних представників підприємств питного водопостачання до власних водопровідних мереж та обладнання для контролю за рівнем споживання питної води, а також для виконання відключення і обмеження споживання відповідно до встановленого порядку.

Статтею 23 Закону№2189 визначено,що одиницявиміру обсягуспожитої споживачемпослуги зцентралізованого водопостачаннявизначається правиламинадання відповідноїкомунальної послуги,що затверджуютьсяуповноваженим закономорганом. Виконавецьпослуги зцентралізованого водопостачанняповинен забезпечитиїї постачаннябезперервно,з гарантованимрівнем безпекита величинитиску. Параметриякості водиповинні відповідативстановленим законодавствомвимогам. Послуга з централізованого водопостачання надається згідно з умовами договору, що укладається з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, та вимогами правил надання послуг з централізованого водопостачання, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до п.14 (Порядок надання послуг) «Правил про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення», фактом приєднання споживача до умов індивідуального договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви-приєднання, сплата рахунку за надані послуги, факт отримання послуг.

У разі зміни права власності або користування приміщенням у багатоквартирному будинку, з попереднім власником (користувачем) якого було укладено індивідуальний договір, договір з новим власником (користувачем) вважається укладеним із дня акцептування такого договору.

Згідно п. 22 Правил (Порядокобліку послуг) споживач надає щомісяця (у спосіб, передбачений договором) виконавцеві або визначеній власником (співвласниками) особі, яка здійснює розподіл обсягів послуг, інформацію про обсяги споживання послуг з централізованого водопостачання та постачання гарячої води.

Зі змісту ст..9 Закону №2189, ст.. 68 ЖК України, п. 22 Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення слідує, що позивач зобов`язаний щомісячно передавати показники обсягів отриманих послуг з централізованого водопостачання та проводити їх оплату та не звільняється від оплати послуг, отриманих ним до укладення відповідного письмового договору.

З матеріалів справи встановлено, що у відповідності до Договору купівлі-продажу земельної ділянки з розташованим на ній житловим будинком від 29.10.2022 року, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Бурмістровою Н.В. за № 617 ОСОБА_1 , придбала у власність земельну ділянку площею 0,0956 га, кадастровий номер 1825010100:06:002:1044 та житловий будинок загальною площею 113,7 кв. м., житловою площею 75,1 кв. м. що належить продавцю ОСОБА_3 на праві особистої приватної власності і знаходяться за адресою: АДРЕСА_3 .

Пунктом 3.1.9. даного договору передбачені обов`язки Продавця:

«Звільнити житловий будинок від речей домашнього вжитку в строк до 29 жовтня 2022 року, передати останній комплект ключей разом з квитанціями про відсутність заборгованості по комунальним послугам на день звільнення та передати проектно-технічну документацію на газове та електричне обладнання».

Пунктом 4.6. даного договору зазначені Інші умови:

«Продавець стверджує, що на день посвідчення цього договору відсутня будь-яка заборгованість по комунальним послугам а саме за газо-, електро-, та водопостачання та у разі виникнення самостійно зобов`язується її сплатити. Відповідні квитанції та довідки надані Покупцю».

П. 4.12: «Сторони Договору підтверджують, що підписуючи цей договір, вони дійшли згоди з усіх істотних умов договору та отримали від нотаріуса всі роз`яснення стосовно Договору, що укладається. Жодних доповнень і змін до викладених умов цього Договору не має».

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 313713784 від 29.10.2022 року право власності на житловий будинок загальною площею 113,7 га, житлова площа 75, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 належить ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Згідно Договору від 26 липня 2023 року МКП «Водоканал» та ОСОБА_4 яка є власником житлового та нежитлового приміщення уклали договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за адресою водоспоживання АДРЕСА_4 .

Відповідно до довідки МКП «Водоканал» № 43 від 05.03.2024 року ОСОБА_1 , яка має право власності на будинок АДРЕСА_3 являється споживачем МКП «Водоканал» послуг з централізованого водопостачання з моменту набуття права власності на будинок згідно договору купівлі-продажу від 29.10.2022 року. На момент видачі довідки за надані послуги споживач має заборгованість в сумі 23 669,97 грн.

Згідно виписки з особового рахунку за адресою: АДРЕСА_4 було нараховано за 2022 рік та по 2024 рік заборгованість в сумі 24450 з них сплачено 780,00 грн.

Також з виписки вбачається, що за період з січня 2022 року по липень 2023 року поточні показники лічильника були 628 м.куб., з липня по вересень 1437 м.куб. та з жовтня 2023 02 м.куб.

Позивачем МКП «Водоканал» Радомишльської міської ради Житомирської області на адресу відповідача ОСОБА_1 04.03.2024 за № 40 направлялась претензія з повідомленням про існування боргу, який необхідно сплатити, або ж МКП «Водоканал» Радомишльської міської ради Житомирської області вживатиме заходи відповідно до діючого законодавства України.

Згідно витягу з ЄДРПОУ Ідентифікаційний код юридичної особи 31124620 та Статуту підприємства, основним видом діяльності МКП «Водоканал» є постачання води та засновником є Радомишльська територіальна громада Житомирської області.

Рішенням виконкому Радомишльської міської ради № 367 від 19.01.2022 року Затверджено по МКП «Водоканал» тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для двох груп споживачів в м.Радомишль з урахуванням ПДВ: для не суб`єктів господарювання в сфері централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (фізичних осіб) вартість централізованого водопостачання 30 грн.

Затверджені тарифи введені в дію з 01 лютого 2022 року.

До зустрічного позову додатково долучено повідомлення ОСОБА_1 до МКП «Водоканал» датовані 24.08.2023 та 16.02.2024 про виключення боргу по її особовому рахунку, який утворили попередні власники. Зазначає, що на момент укладення договору «Про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» за адресою АДРЕСА_3 показник лічильника складав 1436 м.куб.

Згідно листа №45 від 11.03.2024 МКП «Водоканал» Радомишльської міської ради Житомирської області надав відповідь на лист ОСОБА_1 від 16.02.2024 року.

Згідно платіжних інструкцій ПАТ «ПриватБанк» ОСОБА_1 на рахунок Оператора МКП «Водоканал» №101904604 сплачувала за послуги надані МКП «Водоканал» за адресою: АДРЕСА_3 .

Перший платіж був здійснений 22.08.2023 о 11:52 год. (платіжна інструкція 0.0.3161939696.1) в якому вказані початкові показники лічильника 1418 м.куб. за листопад 2022 року. Також в цей же день здійснено ще 9 платежів.

Починаючи з жовтня 2023 року плата за надані послуги з водопостачання здійснювалась ОСОБА_1 щомісячно.

Інших належних і допустимих доказів по справі сторонами не надано, клопотань про виклик свідків не заявлено.

Надання МКП «Водоканал» до будинку за адресою: АДРЕСА_3 лише послуг з водопостачання без послуг з водовідведення сторонами не оспорюється.

Відповідно дост.509 ЦК Українизобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботи, надати послугу, сплатити гроші) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Положеннями ст.ст.526,530 ЦК Українипередбачено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Як зазначено уст.610 ЦК України- порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Відповідно до положеньст.611 ЦК України- у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки встановлені договором або законом.

Відповідно до ч.1ст.612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором.

Відповідно до ч.1ст.625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.

Відповідно дост.76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Статтею 77 ЦПК Україниналежними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Згідност.80 ЦПК Українидостатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до ч.1ст.81 ЦПК Українипередбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. У відповідності до ч.6 ст.81 ЦПК України доказування не може ґрунтуватися на припущеннях

Оцінивши належність, допустимість та достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок зібраних у справі доказів у їх сукупності суд вважає доведеним, що між сторонами у справі з листопада 2022 року виникли правовідношення щодо надання житлово-комунальних послуг з централізованого водопостачання холодної води і відповідач отримує замовлені послуги, але всупереч вимогам чинного законодавства від виконання зобов`язань з оплати наданих комунальних послуг в повному обсязі ухиляється, що є порушенням умов норм чинного законодавства та сприяє накопиченню боргу, а тому порушує права та законні інтереси позивача. З відмовою від отримання послуг до позивача не звертався, а тому до стягнення з відповідача за первинним позовом підлягає заборгованість по оплаті централізованого постачання холодної води в розмірі 23 669,97 грн.

Заявлені позовні вимоги за первинним та зустрічним позовом є взаємовиключними і стосуються одного предмету доказування. Зокрема позивачем за зустрічним позовом не доведено наявність боргу за надані послуги з централізованого водопостачання до будинку АДРЕСА_3 на момент його придбання, що слідує із змісту самого договору. Докази некоректної роботи лічильника до його заміни на інший в матеріалах відсутні. Також, ОСОБА_1 в судовому засіданні не заперечувала факт отримання послуг з листопада 2022 року її невісткою, що свідчить про приєднання до договору централізованого водопостачання.

Твердження ОСОБА_1 про те, що вона не могла протягом такого нетривалого часу використати воду в об`ємі 600 м.кубічних є лише припущеннями не підтвердженими матеріалами справи, та у відповідності до ч.6 ст.81 ЦПК України доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

З урахуванням вищевикладених встановлених судом обставин, та не виконання позивачем за зустрічним позовом вимог законодавства щодо щомісячного повідомлення виконавця про спожиті послуги з централізованого водопостачання у період з листопада 2022 по липень 2023 року і проведення їх оплати, підстав для задоволення зустрічного позову суд не вбачає.

У відповідності до вимогст. 141 ЦПК Україниз відповідача за первинним позовом на користь позивача підлягають стягненню понесені судові витрати зі сплати судового збору.

Керуючись ст.ст.12,13,81,259, 265,268 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Міського комунального підприємства "Водоканал"до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги з централізованого водопостачання задоволити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 на користь Міського комунального підприємства "Водоканал", код ЄДРПОУ 31124620 (Р/р НОМЕР_3 в ПАТ АБ «Укргазбанк», МФО 320478), заборгованість за надані послуги з централізованого водопостачання в сумі 23 669 (двадцять три тисячі шістсот шістдесят дев`ять) гривень, 97 коп.

В задоволенні зустрічного позову ОСОБА_1 до Міського комунального підприємства "Водоканал" про захист прав споживачів та зобов`язання вчинити певні дії відмовити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , на користь Міського комунального підприємства "Водоканал", код ЄДРПОУ 31124620 сплачений позивачем по справі судовий збір в розмірі 3028,00 грн.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст рішення виготовлено 03 жовтня 2024 року.

Суддя Олександр МЕЛЬНИК

СудРадомишльський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення24.09.2024
Оприлюднено04.10.2024
Номер документу122046641
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —289/655/24

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Рішення від 24.09.2024

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Мельник О. В.

Рішення від 24.09.2024

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Мельник О. В.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Мельник О. В.

Ухвала від 22.03.2024

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Мельник О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні