Справа № 529/786/24
Провадження № 2-о/529/64/24
УХВАЛА
про призначення судово-психіатричної експертизи
02 жовтня 2024 року Диканський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді - Кириченко О.С.,
присяжних - Дмитренка О.В. та Онищенко В.В.,
за участі секретаря судового засідання - Бурлиги Н.Л.,
розглянувши у закритому судовому засіданні у залі суду в селищі Диканька Полтавської області клопотання заявника ОСОБА_1 пропризначення судово-психіатричноїекспертизи у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , за участі заінтересованих осіб: ОСОБА_2 , Органу опіки і піклування виконавчого комітету Диканської селищної ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна,
ВСТАНОВИВ:
Заявниця ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про визнання свого сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним, встановлення над ним опіки та призначення опікуном її, ОСОБА_1 .
В обґрунтування заяви ОСОБА_1 вказує, що вона є матір`ю ОСОБА_2 , який проживає разом з нею та за яким вона здійснює постійний догляд. Згідно з випискою із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого від 02.09.2024, наданою КНП "Диканська лікарня планового лікування", ОСОБА_2 встановлено діагноз: "F 71.0 Помірна розумова відсталість з частими судомними нападами". Також у цій виписці зокрема зазначено, що ОСОБА_3 потребує постійного контролю за виконанням гігієнічних процедур. Тримає ложку сам, але навіть щось просте типу бутерброда приготувати не може. У медичних рекомендаціях зазначено про необхідність постійного стороннього догляду. Відповідно до довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААГ № 541065 від 29.08.2024 ОСОБА_2 встановлено першу "А" групу інвалідності з 11.06.2024 і безстроково, інвалідність з дитинства, висновок про умови та характер праці - потребує постійного стороннього догляду. Заявниця вказує, що внаслідок хвороби ОСОБА_3 не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує постійної сторонньої допомоги, догляду та нагляду.
Заявниця ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, надала суду заяву, в якій вказала, що вона підтримує раніше подане нею клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи з метою встановлення психічного стану ОСОБА_2 та просила його задовольнити. Заявниця просила судове засідання провести за її відсутності.
Заінтересована особа ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився з огляду на стан здоров`я.
Представник заінтересованої особи ОСОБА_2 - адвокат Сідько С.І. в судове засідання не з`явилася, надала суду заяву, в якій вказала, що не заперечує проти задоволення клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи. Адвокат Сідько С.І. просила судове засідання провести за її відсутності та без участі заінтересованої особи ОСОБА_2 .
Представник заінтересованої особи О ргану опіки та піклування виконавчого комітету Диканської селищної ради в судове засідання не з`явився. Вказаним органом надано суду подання органу опіки та піклування, затверджене рішенням Виконавчого комітету Диканської селищної ради від 30.09.2024 № 396, про доцільність призначення ОСОБА_2 опікуна ОСОБА_1 та відзив на заяву, в якій цей орган просить призначити ОСОБА_1 опікуном ОСОБА_2 у разі визнання судом останнього недієздатним. Вказаним органом опіки та піклування надано суду клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.
Розглянувши клопотання заявниці ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи з метою встановлення психічного стану ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що це клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
З наявної у матеріалах справи копії виписки із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого від 02.09.2024, наданої КНП "Диканська лікарня планового лікування", вбачається, що ОСОБА_2 встановлено діагноз: "F 71.0 Помірна розумова відсталість з частими судомними нападами". Також у цій виписці зокрема зазначено, що ОСОБА_3 потребує постійного контролю за виконанням гігієнічних процедур. Тримає ложку сам, але навіть щось просте типу бутерброда приготувати не може. У медичних рекомендаціях зазначено про необхідність постійного стороннього догляду /а.с. 24-25/.
Відповідно до довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААГ № 541065 від 29.08.2024 ОСОБА_2 встановлено першу "А" групу інвалідності з 11.06.2024 і безстроково, інвалідність з дитинства, висновок про умови та характер праці - потребує постійного стороннього догляду /а.с. 23/.
Внаслідок хвороби ОСОБА_3 потребує постійної сторонньої допомоги, догляду та нагляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 298, ч. 1 ст. 299 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи, для визначення фактичної можливості такої особи з`явитися в судове засідання, а також про можливість особисто дати пояснення по суті справи, суд призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Враховуючи те, що по справах вказаної категорії передбачено обов`язкове призначення судово-психіатричної експертизи, для проведення якої необхідні спеціальні знання в галузі психіатрії, з метою встановлення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , суд дійшов висновку, що клопотання заявниці підлягає задоволенню та вважає за необхідне призначити судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити Полтавській філії судових експертиз Державної установи "Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України".
Вказана експертиза повинна бути проведена у строк до 30 діб з моменту одержання всіх необхідних матеріалів.
Згідно з ст. 109 ЦПК України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 та п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України на час проведення судово-психіатричної експертизи провадження у справі необхідно зупинити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 103, п. 2 ч. 1 ст. 105, п. 5 ч. 1 ст. 252, п. 9 ч. 1 ст. 253, ст. ст. 260, 261, п. 14 ч. 1 ст. 353 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання заявника ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричноїекспертизи у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 ,за участізаінтересованих осіб: ОСОБА_2 ,Органу опікиі піклуваннявиконавчого комітетуДиканської селищноїради,про визнанняфізичної особинедієздатною,встановлення наднею опікита призначенняопікуна - задовольнити.
Призначити судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , на вирішення якої поставити такі питання:
- чи страждає ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на яке-небудь психічне захворювання?
- чи мається у ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 хронічний стійкий психічний розлад?
- якщо так, то чи здатний ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 усвідомлювати значення своїй дій та (або) керувати ними?
- чи може ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з урахуванням стану здоров`я з`являтися в судове засідання, брати в ньому участь та давати пояснення по суті справи?
Проведення вказаної експертизи доручити експертам Полтавської філії судових експертиз Державної установи "Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України" (місцезнаходження: 36013, м. Полтава, вул. Медична, 1), попередивши їх про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Експертизу провести у строк до 30 діб з моменту одержання всіх необхідних матеріалів.
Матеріали цивільної справи та медичну документацію на ім`я ОСОБА_2 надіслати експертній установі для проведення експертизи.
Провадження у вказаній цивільній справі зупинити до одержання висновку експертизи.
Копію ухвали надіслати учасникам справи для відому.
Ухвала набирає законної сили через п`ятнадцять днів після її постановлення, якщо на неї не буде подана апеляційна скарга учасниками справи.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.
Головуючий О.С. Кириченко
Присяжні О.В. Дмитренко
В.В. Онищенко
Суд | Диканський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 04.10.2024 |
Номер документу | 122047612 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Диканський районний суд Полтавської області
Кириченко О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні