Справа № 758/11859/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 вересня 2024 року суддя Подільського районного суду міста Києва Будзан Л.Д., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Приватного акціонерного товариства «Українська страхова компанія «Княжа вієнна іншуранс груп» про відшкодування майнової та моральної шкоди,
ВСТАНОВИЛА:
До Подільського районного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до ОСОБА_2 , Приватного акціонерного товариства «Українська страхова компанія «Княжа вієнна іншуранс груп» про відшкодування майнової та моральної шкоди, заподіяної дорожньо - транспортною пригодою.
Вивчивши матеріали позову та додані до нього документи, вважаю, що позов слід направити за підсудністю до іншого суду за наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.
Згідно ч. 3 ст. 28 ЦПК України, позови про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, чи шкоди, заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача або за місцем заподіяння шкоди.
Так, з позовної заяви вбачається, що щодо подій дорожньо-транспортної пригоди, яка мала місце на автодорозі М-21 Виступовичі - Житомир - Могилів Подільський після села Корделівка Хмільницького району Вінницької області (у напрямку руху з міста Вінниця до міста Київ), 08.06.2024 внесено відомості до ЄРДР за №12024020220000222 за ч.1 ст.286 КК України.
Таким чином, місце заподіяння шкоди, спричиненої кримінальним правопорушенням, територіально не підсудне Подільському районному суду.
При цьому, як зазначено у позові, відповідач ОСОБА_2 проживає за адресою: АДРЕСА_1 , тобто місце проживання відповідача також не належить за територіальністю до Подільського району м. Києва.
Позивачем зазначено місце проживання: АДРЕСА_2 .
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
За вимогами ч. 3 ст. 31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження.
Враховуючи наведене вище, а також те, що дана справа не відноситься до підсудності Подільського районного суду м. Києва, оскільки місце заподіяння шкоди та адреса проживання відповідача не належать за територіальністю до Подільського району м. Києва, а тому справу необхідно скерувати до Вишгородського районного суду Київської області за підсудністю за місцем проживання позивача, відповідно до ч. 3 ст. 28 ЦПК України, після закінчення строків, передбачених ч. 3 ст. 31 ЦПК України.
Керуючись ст. 28, 31, 187, 258, 352-354 ЦПК України, суддя -
ПОСТАНОВИЛА:
Матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Приватного акціонерного товариства «Українська страхова компанія «Княжа вієнна іншуранс груп» про відшкодування майнової та моральної шкоди, заподіяної дорожньо - транспортною пригодою направити за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Вишгородського районного суду Київської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Передача справи на розгляд іншого суду здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Суддя Леся БУДЗАН
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 04.10.2024 |
Номер документу | 122049989 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Будзан Л. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні