Справа № 909/918/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
03.10.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Неверовської Л. М., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: керівника Коломийської окружної прокуратури Івано-Франківської області, булв. Лесі Українки, 47, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78200 в інтересах держави в особі Снятинської міської ради, площа Незалежності, буд. 1, м. Снятин, Коломийський район, Івано-Франківська область,78301
до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
про розірвання договору оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності Снятинської міської ради від 15.01.2019 за №1/2019, укладеного між Комунальним підприємством «Покуття-Комунальник», засновником якого є Снятинська міська рада Коломийського району Івано-Франківської області, та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 , яким надано в строкове платне користування майно комунальної власності територіальної громади м. Снятин частину нежитлового приміщення першого поверху (будівля міської Ратуші) площею 55,9 м2 для розміщення магазину роздрібної торгівлі, яке перебуває на балансі Комунального підприємства «Покуття-Комунальник», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 та стягнення заборгованості з орендної плати за Договором оренди нерухомого майна №1/2019 від 15.01.2019 в розмірі 49678,71 грн,
встановив: керівник Коломийської окружної прокуратури Івано-Франківської області звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області із позовом в інтересах держави в особі Снятинської міської ради до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про розірвання договору оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності Снятинської міської ради від 15.01.2019 за №1/2019, укладеного між Комунальним підприємством «Покуття-Комунальник», засновником якого є Снятинська міська рада Коломийського району Івано-Франківської області, та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 , яким надано в строкове платне користування майно комунальної власності територіальної громади м. Снятин частину нежитлового приміщення першого поверху (будівля міської Ратуші) площею 55,9 м2 для розміщення магазину роздрібної торгівлі, яке перебуває на балансі Комунального підприємства «Покуття-Комунальник», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 та стягнення заборгованості з орендної плати за Договором оренди нерухомого майна №1/2019 від 15.01.2019 в розмірі 49678,71 грн.
За приписами п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 ГПК України).
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 за № 270 встановлено, що підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Крім того, надається опис вкладення, зразок бланка такого опису затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв`язку, бланк опису вкладення заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примірники опису підписуються відправником. Працівник об`єкта поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
З врахуванням викладеного, при поданні позовної заяви позивачем має бути доданий фіскальний чек відділення поштового зв`язку та опис вкладення з переліком документів, що направляються відповідачу, за підписом працівника об`єкта поштового зв`язку із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів.
З доданих до позовної заяви опису вкладення та накладної Укрпошти вбачається, що позивачем було направлено позовну заяву з додатками Фізичній особі-підприємця ОСОБА_2 на адресу: с. Жилівка, Чернівецький район, Чернівецька область, 60342, проте у позовній заяві позивачем вказано адресу відповідача: АДРЕСА_1 .
Таким чином, позивачем не подано належного доказу в підтвердження факту направлення відповідачу позовної заяви з додатками.
З огляду на викладене, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статті 164 Господарського процесуального кодексу України.
У відповідності до частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Згідно ч. 3 та ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу у десятиденний строк, з дня отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, шляхом подання до суду належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
3. Роз`яснити позивачу положення частин 3, 4 ст. 174 ГПК України про те, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Неверовська Л. М.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2024 |
Оприлюднено | 04.10.2024 |
Номер документу | 122054024 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про комунальну власність щодо оренди |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Неверовська Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні