ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про участь учасника справи у судовому засіданні
в режимі відеоконференції у приміщенні суду
03 жовтня 2024 рокум. РівнеСправа № 918/1198/23
Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Войтюка В.Р., розглянувши заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Ричел" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ричел"
до відповідача Акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" від імені якого діє філія "Відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електрична станція"
про стягнення заборгованості в сумі 655 714 грн. 33 коп.
та матеріали
зустрічної позовної заяви Акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" від імені якого діє філія "Відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електрична станція"
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Ричел"
про стягнення в сумі 93 545 грн. 59 коп.
Без виклику сторін.
ВСТАНОВИВ:
27 листопада 2023 року Товариства з обмеженою відповідальністю "Ричел" (далі - позивач, відповідач за зустрічним позовом) звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовом до відповідача Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" від імені якого діє відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електрична станція" (далі - відповідач, позивач за зустрічним позовом) про стягнення заборгованості в сумі 655 714 грн. 33 коп.
Окрім того, Державним підприємством "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" від імені якого діє відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електпрогенеруюча станція" подано зустрічну позовну заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ричел" про стягнення 93 545 грн. 59 коп., яка обґрунтована, тим що, Товариство з обмеженою відповідальністю "Ричел" (відповідач за зустрічним позовом) не виконано зобов`язань визначених договором поставки № 53-122-01-21-11581 від 17 грудня 2021 року, а саме не належне виконання договору в частині строків поставки товару та не поставлення продукції на суму 101 150 грн. 31 коп., що у свою чергу на думку відповідача (позивача за зустрічним позовом) призвело до виникнення у останнього відповідно до п. 9.1. договору поставки № 53-122-01-21-11581 від 17 грудня 2021 року права нарахування Товариству з обмеженою відповідальністю "Ричел" пені у сумі 46 217 грн. 19 коп. та штрафу у розмірі 47 328 грн. 40 коп.
Рішенням Господарського суду Рівненської області від 07 лютого 2024 року, зокрема: первісний позов задоволено частково; стягнуто з Акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" від імені якого діє філія "Відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електрична станція" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ричел" 514 837 грн. 27 коп. основного боргу, 129 564 грн. 30 коп. інфляційних втрат, 26 996 грн. 68 коп. 3% річних та 10 070 (десять тисяч сімдесят) грн. 97 коп. судового збору; в частині стягнення з Акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" від імені якого діє філія "Відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електрична станція" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ричел" 68 грн. 74 коп. 3% річних відмовлено; зустрічний позов задоволено; стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ричел" на користь Акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" від імені якого діє філія "Відокремлений підрозділ "Рівненська атомна електрична станція" 46 217 грн. 19 коп. пені, 47 328 грн. 40 коп. штрафу та 2 684 грн. 00 коп. судового збору.
01 березня 2024 року на виконання рішення суду від 07 лютого 2022 року видано накази.
26 вересня 2024 року до відділу канцелярії та документального забезпечення суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Ричел" надійшла скарга на бездіяльність старшого державного виконавця Варавського відділу ДВС у Варавському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Мілости В.В. у виконавчому проваджені № 75680481.
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 26 вересня 2024 року прийнято скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Ричел" на бездіяльність старшого державного виконавця Вараського відділу ДВС у Вараському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Мілости В.В. у виконавчому провадженні № 75680481 до розгляду на 07 жовтня 2024 року.
01 жовтня 2024 року на офіційну електронну адресу суду від представника позивача надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, в якому останній просить суд надати йому можливість приймати участь у судовому засіданні по справі № 918/1198/23 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відеоконференція - телекомунікаційна технологія інтерактивної взаємодії двох або більше віддалених учасників судового провадження з можливістю обміну аудіо - та відеоінформацією у реальному масштабі часу.
Відповідно до частин 1 та 2 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до частин 11 та 12 статті 197 ГПК України використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки. Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео - та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.
Суд звертає увагу, що відповідно до ч. 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
На виконання п. 8, 18, 45, 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи вхід (авторизація) до підсистеми відеоконференцзв`язку можливий тільки через Електронний кабінет Електронного суду - https://cabinet.court.gov.ua). Після авторизації в Кабінеті необхідно вибрати пункт "Відеозв`язок".
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає за можливе задовольнити вказану заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ричел" у зв`язку з наявністю у суді відповідної технічної можливості (встановлена система відеоконференцзв`язку) та провести судове засідання 07 жовтня 2024 року о 14 год. 30 хв. по справі № 918/1198/23 у Господарському суді Рівненської області.
Керуючись ст. ст. 197, 234-235 ГПК України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Задоволити заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Ричел" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
2. Провести судове засідання призначене на "07" жовтня 2024 р. об 14:30 год. по справі 918/1198/23 у Господарському суді Рівненської області із представником Товариства з обмеженою відповідальністю "Ричел" в режимі відеоконференції.
3. Вхід (авторизація) до підсистеми відеоконференцзв`язку - через Електронний кабінет Електронного суду - https://cabinet.court.gov.ua.
4. Попередити представника позивача, який братиме участь в режимі відеоконференції про наступне:
- відповідно до ч. 5 ст. 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо, несе учасник справи, який подав відповідну заяву;
- відповідно до ч. 11 ст. 197 ГПК України використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку;
- участь у відеоконференції забезпечується з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Войтюк В.Р.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122054696 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Войтюк В.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні