Справа № 276/2279/24
Провадження по справі 2/276/848/24
У Х В А Л А
03 жовтня 2024 року смт. Хорошів
Суддя Володарсько-Волинськогорайонного судуЖитомирської області БоберД.О.,вирішуючи питанняпро відкриттяпровадження уцивільній справіза позовноюзаявою ОСОБА_1 до Товаристваз обмеженоювідповідальністю «АгрісПолісся» про розірвання договорів оренди землі,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаною позовною заявою, в якій просить суд: розірвати договір оренди землі від 25 червня 2018 року № б/н, укладений між орендодавцем ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ТОВ «Агріс Полісся», код ЄДРПОУ: 09311380, на земельну ділянку кадастровий номер: 1821181300:05:001:1302, площею 2,8707 га., що розташована на території Хорошівської селищної ради, Житомирського району, Житомирської області; розірвати договір оренди землі від 25 червня 2018 року № б/н, укладений між орендодавцем ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ТОВ «Агріс Полісся», код ЄДРПОУ: 09311380, на земельну ділянку кадастровий номер: 1821181300:05:001:1303, площею 0,5951 га, що розташована на території Хорошівської селищної ради, Житомирського району, Житомирської області.
Крім того, позивач при зверненні до суду із вищевказаним позовом подала клопотання про звільнення від сплати судового збору, в якому зазначає, що на даний час ніде не працює, жодного доходу не отримує, а тому сплатити судовий збір за подання позовної заяви в розмірі 2422,40 грн. вона не має можливості.
За правилами цивільного процесуального законодавства позовна заява за формою та змістом повинна відповідатистаттям 175 та 177 ЦПК України.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, тому що її подано з порушенням вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України, а саме до позовної заяви не додано квитанції по сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документів, що підтверджують звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» № 3674-VІ (далі за текстом - Закон № 3674-VІ), який набув чинності 01.11.2011 року.
За статтями 1, 2 Закону № 3674-VІ судовий збір справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є: громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Стаття 8 Закону України «Про судовий збір» регулює питання відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.
Так, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Відповідно до ч.2 ст.8 Закону України «Про судовий збір» суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Підставою для вчинення судом дій, зазначених у вищевказаному Законі є врахування ним майнового стану сторін. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно ст.136 ЦПК України повинна навести доводи і надати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому законом порядку і розмірі. Водночас відсутність таких доказів чи їх неналежність є підставою для відмови в задоволенні заяви про відстрочення, розстрочення чи звільнення від сплати судового збору.
Наведеною нормою передбачено право суду, а не його обов`язок щодо звільнення від сплати судового збору.
При зверненні до суду з вказаним клопотанням ОСОБА_1 надала копію відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела/суми виплачених доходів, нарахованого податку та військового збору за період з 1 кварталу 2022 року по 4 квартал 2023 року. Разом з тим, актуальних відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела/суми виплачених доходів та утриманих податків за 2024 рік станом на дату звернення до суду з позовом позивачем до суду не надано.
Також позивачем на підтвердження свого матеріального стану не надано документів, які підтверджують відсутність об`єктів нерухомого майна, транспортних засобів, депозитів, які б дійсно свідчили про скрутний матеріальний стан.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, судові процедури повинні бути справедливими для всіх учасників процесу.
Статтею 129 Конституції України визначено, що однією із засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Дослідивши клопотання та докази, надані позивачем, на підтвердження вказаних нею обставин, суддя дійшов висновку про відсутність підстав для звільнення позивача від сплати судового збору, оскільки доказів на підтвердження тяжкого майнового становища не надано, вимоги, визначені ст. 8 Закону України «Про судовий збір» не підтверджені, а предмет заяви не стосується захисту соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
За таких обставин, позивачем не доведені підстави для звільнення від сплати судового збору, у зв`язку з чим у задоволенні клопотання необхідно відмовити.
Позивач,звертаючись ізпозовом,заявляє позовнівимоги щодо розірвання двох договорів оренди землі. Вказані позовні вимоги віднесені до позовних вимог немайнового характеру та є двома окремими позовними вимогами.
Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем не сплачено судовий збір за позовні вимоги, які заявлені в позові, квитанція про сплату судового збору до заяви не долучена.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за дві вимоги немайнового характеру, що становить відповідно до ч.2ст.4 Закону України "Про судовий збір" 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну позовну вимогу.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено прожитковий мінімум у 2024 році на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб: з 1 січня 2024 року 3028 грн.
Таким чином, позивачу додатково необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2422 грн. 40 коп. (1211,20 х 0,4) х 2.
Реквізити для сплати судового збору:
Володарсько Волинський районний суд,
ГУК у Житомирській області
/ТГ смт.Хорошів/22030101
р/р UA538999980313101206000006751,
код ЄДРПОУ 37976485, ККД 22030101
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).
Відповідно до ч.1ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на те, що позивач подав позов, який не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України, Закону України «Про судовий збір», суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст.ст.4,5,13,56,175,177,185 України, суддя, -
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агріс Полісся» про розірвання договорів оренди землі, - залишити без руху.
Встановити позивачу строк, що не перевищує десяти календарних днів з моменту отримання копії ухвали для усунення виявлених недоліків.
Копію ухвали невідкладно направити стороні позивача.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д.О.Бобер
Суд | Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122055593 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
БОБЕР Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні