Провадження № 2/537/1074/2024
Справа № 229/3091/24
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.10.2024 Крюківський районний суд міста Кременчука Полтавської області в складі: головуючої судді Фадєєвої С.О. з участі секретаря Супруненко О.О., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Кременчуці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання батьківства,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Юрченко А.В., повноваження якої підтверджені ордером на надання правничої (правової) допомоги та не обмежені договором, звернулася до Дружківського міського суду Донецької області з позовом, де просить ухвалити рішення, яким визнати позивача ОСОБА_1 батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та внести відповідні відомості до актового запису про народження дитини, зазначивши в графі батько « ОСОБА_1 », прізвище дитини змінити з « ОСОБА_4 » та « ОСОБА_5 », по батькові « ОСОБА_6 ».
У підготовче судове засідання представник позивача ОСОБА_1 адвокат Юрченко А.В. не з`явилася, надала суду клопотання про призначення у справі судово-біологічної (молекулярно-генетичної) експертизи, на вирішення якої просить поставити питання: чи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічним батьком ОСОБА_3 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , матір`ю якої є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Проведення експертизи просила доручити експертам Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. Судове засідання просила проводити у її відсутність та у відсутність позивача.
Відповідач ОСОБА_2 у підготовче судове засідання не з`явилася, про день та час розгляду справи повідомлялався.
Представник третьої особи Дружківського міського відділу ДРАЦС Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у підготовче судове засідання не з`явився, про день та час слухання справи був належним чином повідомлений.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши клопотання представника позивача, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до пункту 8 частини 2 статті 197ЦПК України у підготовчому засіданні суд вирішує питання в тому числі про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста.
Згідно з статтею 76ЦПК України доказамиє будь-якіфактичні дані,на підставіяких судвстановлює наявністьабо відсутністьобставин (фактів),що обґрунтовуютьвимоги ізаперечення учасниківсправи таінших обставин,що маютьзначення длявирішення справи. Відповідно до ст.103 ЦПК суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа може обиратися сторонами за взаємною згодою. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.
Відповідно до ч.1 ст.104 цього Кодексу, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
На підставі викладеного суд вважає, що клопотання представника позивача про призначення у справі судово-біологічної (молекулярно-генетичної) експертизи підлягає задоволенню, оскільки цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, позивач заперечує факт батьківства і для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, при цьому сторонами не надані відповідні висновки експертів.
Згідно п.5 ч.1 ст.252 ЦПК суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи. Зважаючи на те, що проведення експертизи в справі може зайняти тривалий час, суд вважає за можливе провадження в справі зупинити на час проведення експертизи.
Керуючись статтею 187 Цивільного процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотанняпродставника позивача ОСОБА_7 адвокатаЮрченко АліниВалентинівни про призначення судово-біологічної (молекулярно-генетичної) експертизи.
Призначити у справі судово-біологічноу (молекулярно-генетичну) експертизу та поставити перед експертом наступне питання: чи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічним батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , народженої від ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ?
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385КК України за завідомо неправдивий висновок експерта, відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків у суді, під час провадження досудового розслідування.
Проведення судово-біологічної (молекулярно-генетичної) експертизи доручити експертам Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (місцезнаходження: 36004, м. Полтава, пров. Рибальський, буд.8)
Витрати на проведення судово-біологічної(молекулярно-генетичної) експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .
Роз`яснити сторонам, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Копію ухвали для виконання направити до експертної установи.
Надати за наявності клопотання в розпорядження експертам матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання батьківства.
Провадження у цивільній справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала суду може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її оголошення.
Суддя: С.О.Фадєєва
Повний текст ухвали складено 03.10.2024
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122056929 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Крюківський районний суд м.Кременчука
ФАДЄЄВА С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні