Ухвала
від 03.10.2024 по справі 754/9996/23
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

2/754/427/24

Справа № 754/9996/23

У Х В А Л А

Іменем України

03 жовтня 2024 року Деснянський районний суд міста Києва в складі:

головуючого - судді - Сенюти В.О.,

при секретарі - Солонюк К.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Житлово-будівельного кооперативу «Авіатор-10», третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору: ОСОБА_3 про встановлення порядку користування житловим приміщенням та поділ особового рахунку, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Деснянського районного суду міста Києва перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ЖБК «Авіатор-10», третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору: ОСОБА_3 про встановлення порядку користування житловим приміщенням та поділ особового рахунку.

Сторона позивача в судове засідання не з`явилася, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлялася належним чином.

Від відповідача ОСОБА_2 на адресу суду надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, оскільки сторона позивача не однократно не з`являється в судові засідання.

Представник відповідача ЖБК «Авіатор-10» в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Письмові матеріали справи містять заяву голови ЖБК «Авіатор -10» Ковтун Л.С. про розгляд справи у його відсутність.

Третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилася, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлена належним чином. Письмові матеріали справи містять заяву ОСОБА_3 про розгляд справи у її відсутність.

Через неявку в судове засідання учасників справи, судом у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши письмові матеріали справи суд дійшов наступного висновку.

Згідно зі статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.

Статтею 2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Нормами процесуального закону визначено право кожної особи на звернення до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів у порядку, встановленому ЦПК України.

Ніхто не може бути обмежений у праві на доступ до правосуддя, яке охоплює можливість особи ініціювати судовий розгляд та брати участь у судовому процесі.

Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Проте слід враховувати, що будь-яке суб`єктивне право має межі, оскільки суб`єктивне право є мірою свободи, мірою можливої поведінки правомочної особи в правовідносинах.

Положенням ч.ч. 1,2 ст. 223 ЦПК України передбачено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку, в тому числі з підстав неявки в судове засідання учасника справи, щодо якого відсутні відомості про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання, та першої неявки в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними.

У разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору (частина п`ята статті 223 ЦПК України).

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився у підготовче засідання чи в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.

Отже, повторна неявка позивача є підставою для залишення позову без розгляду незалежно від причин такої неявки. Подібні висновки викладені у постанові Верховного Суду від 22 вересня 2021 року у справі № 465/205/17 (провадження № 61-9536св21).

Судом встановлено, що ухвалою Деснянського районного суду міста Києва від 28.07.2023 відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання.

Ухвалою Деснянського районного суду міста Києва від 06.02.2024, яка занесена до протоколу судового засідання, закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті.

В судове засідання призначене на 02.08.2024 сторона позивача не з`явилася (а.с. 186), про день, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, про що свідчить розписка (а.с. 177).

В судове засідання, яке призначено на 03.10.2024 позивачка ОСОБА_1 повторно не з`явилася, про день, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, про що свідчать: рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, отримане позивачкою 16.08.2024, довідки про доставку електронного листа, отримані позивачкою та її представником ОСОБА_4 , довідка про доставку повідомлення у додаток «Viber», отримані позивачкою та її представником ОСОБА_4 .

Заяв про розгляд справи у відсутність сторони позивача письмові матеріали не містять.

Рішенням Європейського Суду з прав людини від 07 липня 1989 року по справі «Юніон Аліметаріа Сандерс С.А. проти Іспанії», зазначено, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Відповідно до п.2 ч.2 ст. 43 ЦПК України, учасники справи зобов`язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи.

Враховуючи практику Європейського суду з прав людини та вимоги ст. 43 ЦПК України, суд вважає за необхідне визнати неявку сторони позивача без поважних причин.

Оскільки сторона позивача в призначені судові засідання 02.08.2024 та 03.10.2024 не з`явилася, заяв про розгляд справи у відсутність сторони позивача на момент розгляду справи до суду не надходило, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без розгляду.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 43, 223, 257 ЦПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Житлово-будівельного кооперативу «Авіатор-10», третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору: ОСОБА_3 про встановлення порядку користування житловим приміщенням та поділ особового рахунку - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання безпосередньо до Київського апеляційного суду апеляційної скарги.

Повний текст ухвали суду складено: 03.10.2024.

Суддя В.О. Сенюта

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.10.2024
Оприлюднено04.10.2024
Номер документу122058177
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них

Судовий реєстр по справі —754/9996/23

Ухвала від 03.10.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Сенюта В. О.

Ухвала від 28.07.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Сенюта В. О.

Ухвала від 25.07.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Сенюта В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні