Рішення
від 16.08.2024 по справі 930/1698/24
НЕМИРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 930/1698/24

Провадження № 2/930/667/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16.08.2024 року Немирівський районний суд

Вінницької області

у складі: головуючого судді - Науменка С.М.

за участю: секретаря судового засідання Андрущак Л.П.

учасників справи: представника позивача ОСОБА_1

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Немирів, цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Брацлавської селищної ради Тульчинського району Вінницької області про визнання права власності в порядку спадкування за законом,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Немирівського районного суду Вінницької області з позовом до Брацлавської селищної ради Тульчинського району Вінницької області про визнання права власності в порядку спадкування за законом, в якому просив визнати за ним право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , на земельну ділянку, площею 2.8252 га в межах згідно з планом, що розташована на території Брацлавської селищної ради Тульчинського (колишнього Немирівського) району Вінницької області, кадастровий номер 0523055300:03:001:0027, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Мотивуючи позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 , помер його дід ОСОБА_3 , який проживав та був зареєстрована в смт. Брацлав Немирівського району Вінницької області, після його смерті відкрилася спадщина на належне йому майно, яке складається з земельної ділянки, площею 2.8252 га в межах згідно з планом, що розташована на території Брацлавської селищної ради Немирівського району Вінницької області, кадастровий номер 0523055300:03:001:0027, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

ІНФОРМАЦІЯ_3 померла мати позивача та донька ОСОБА_3 ОСОБА_4 .

На момент смерті діда, позивач був неповнолітнім. Окрім нього інших спадкоємців немає.

09 вересня 2021 року позивач змінив прізвище та по-батькові, що підтверджується відповідним свідоцтвом про зміну імені.

На початку 2024 року, з метою оформлення спадкових прав після смерті діда, він звернулася до нотаріальної контори, проте нотаріус повідомив, про неможливість вчиненні нотаріальної дії у зв`язку з відсутністю в нього оригіналів правовстановлюючих документів.

У зв`язку з вказаним, позивач змушений для вирішення вказаного питання звернутись із даною заявою до суду.

Представник позивача в судовому засіданні, позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила суд їх задовольнити.

Представник Брацлавської селищноїради Тульчинськогорайону Вінницькоїобласті, до зали судового засідання не з`явився, надав суду заяву в якій просить справу слухати у відсутність представника селищної ради, позов визнає повністю.

Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Згідно з ч. 1ст. 82 ЦПК України, обставини визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

Суд, вивчивши матеріали справи, а саме: копію паспорта позивача, копію свідоцтва про народження Серії НОМЕР_1 , копію свідоцтва про зміну імені Серії НОМЕР_2 , копію витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу щодо підтвердження дошлюбного прізвища № 00043478491, копію свідоцтва про смерть Серії НОМЕР_3 , копію свідоцтва про смерть Серії НОМЕР_4 , копію Державного акту на право власності на земельну ділянку Серії ВН № 031410 га та враховуючи заяву відповідача про визнання позову, вважає, позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Як передбачено ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно до вимог ст.1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ч. 1 ст. 1266 ЦК України, внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

Однією з таких підстав є успадкування прав на майно, в тому числі за законом відповідно до ст.1217 ЦК України.

Відповідно до ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Правилами ст.1268 ЦК України встановлено, що прийнята спадщина визнається власністю спадкоємця.

Згідно роз`яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.06.2013 року №24-753/0/4-13 «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування», викладених у п. 3.1, умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об`єкти нерухомості, в тому числі житловий будинок, інші споруди, земельну ділянку, є набуття спадкодавцем зазначеного права у встановленому законодавством порядку.

Відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Пунктом 23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 "Про судову практику у справі про спадкування" роз`яснено, що у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

На підставі викладеного та керуючисьст. ст. 12,13,76-82,89,247,263-265 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_5 , право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , на земельну ділянку, площею 2.8252 га в межах згідно з планом, що розташована на території Брацлавської селищної ради Тульчинського (колишнього Немирівського) району Вінницької області, кадастровий номер 0523055300:03:001:0027, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку передбаченому ст.ст.351-356 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.

Суддя: С.М. Науменко

СудНемирівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення16.08.2024
Оприлюднено07.10.2024
Номер документу122069827
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —930/1698/24

Рішення від 16.08.2024

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Науменко С. М.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Науменко С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні