Справа № 390/13/21
Провадження № 2/390/21/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" вересня 2024 р. Кіровоградський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого - судді Бойко І.А.,
при секретарях - Пікущій І.М., Петренко В.Р.,
за участю представника позивача - Бема Ю.Ю. ,
представників відповідача ОСОБА_2 - Петренко К.О. , Макар І.І. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницький цивільну справу за позовом ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , Аджамської сільської ради, ОСОБА_2 , Фермерського господарства "Дапринди Сергія Миколайовича" про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду з позовом до відповідачів, в якому просять визнати за кожним з них право власності на 1/3 частини земельної ділянки з кадастровим номером 3522580300:04:000:0490, площею 5,5803 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Аджамської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області.
В обґрунтування своїх вимог зазначили, що після смерті ОСОБА_7 відкрилась спадщина на земельну частку (пай) у землі, яка перебувала у колективній власності колгоспу ім.Карла Маркса, що розташована на території Аджамської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, площею 7,04 га в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), що належало спадкодавцю на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_8. Спадкоємцями вищезазначеного майна були дочки спадкодавця - ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та син спадкодавця - ОСОБА_6 . На сертифікаті на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_8 є позначка щодо належності 1/3 частки паю ОСОБА_5 та ОСОБА_6 . Після смерті ОСОБА_8 у 2014 році спадщину прийняв ОСОБА_5 . Після смерті ОСОБА_6 у 2018 році спадщину прийняла його дружина - ОСОБА_2 . У 2019 році позивачі дізналися, що ОСОБА_6 за життя завершив оформлення своїх спадкових прав на земельну частку (пай) за сертифікатом серії НОМЕР_8, та після виділення земельної ділянки в натурі з присвоєнням їй кадастрового номера 3522580300:04:000:0490 її площа становить 5,5803 га. Надалі ОСОБА_6 отримав державний акт на право власності на спірну земельну ділянку і зареєстрував за собою право власності на неї. Після звернення позивачів до землевпорядної організації, яка здійснювала технічну документацію ОСОБА_6 , їм відмовлено у виготовленні технічної документації, оскільки на земельну ділянку ціле право зареєстровано за ОСОБА_6 , тому вони звернулись до суду з метою захисту своїх прав.
У відзиві на позов представник відповідача - адвокат Петренко К.О. зазначила, що позивачі успадкували лише право на земельну частку (пай), однак не вживали заходів для виділення їм земельних часток в натурі (на місцевості) та видачі їм державних актів на право власності на землю відповідно до їх часток у праві на земельну частку (пай) згідно сертифіката серії НОМЕР_8. Представник відповідача зазначає, що відсутній зв`язок між успадкованим позивачами правом на земельну частку (пай) та спірною земельною ділянкою. Крім того, позивачі просять визнати право власності в порядку спадкування, але спадкоємцями ОСОБА_6 вони не являються.
Представник позивачів - адвокат Бем Ю.Ю. в судовому засіданні позов підтримав, пояснив, що після смерті ОСОБА_7 спадкоємцями майна були троє його дітей: дочки ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та син ОСОБА_6 , які успадкували по 1/3 частки у спадщині. Спадщину прийняли всі зазначені особи, але не всі оформили частку на пай, що належала ОСОБА_7 . ОСОБА_9 оформив свої спадкові права на земельну частку (пай), але у більшій частці, ніж успадкував та зареєстрував право власності, яке після смерті останнього успадкувала ОСОБА_6 . Одноособове право власності останньої порушує права власності відповідачів на спірну земельну ділянку.
Позивач ОСОБА_5 позов підтримав, просив його задовольнити, пояснив, що по 1/3 частині у земельній ділянці належать його матері - ОСОБА_8 і тітці - ОСОБА_6 . Одноособове володіння земельною ділянкою відповідачки ОСОБА_2 порушує їх права.
Представник відповідача ОСОБА_2 - адвокат Макар І.І. пояснив, що позовні вимоги не стосуються ОСОБА_2 , оскільки в позові не наведено, якими діями відповідача ОСОБА_2 чи її спадкодавця ОСОБА_6 порушено права позивачів. Під час спадкування земельного паю ОСОБА_9 заявив нотаріусу про наявність інших спадкоємців. Після того, як інші спадкоємці не виявили бажання оформити на себе земельну частку (пай) в порядку спадкування після смерті ОСОБА_7 , чим вони фактично відмовились від спадкування, право на земельну частку (пай) оформив на своє ім`я чоловік відповідачки - ОСОБА_6 . Дії останнього представник відповідача вважає правомірними.
Представник відповідача Аджамської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області в судове засідання не з`явився, в заяві, наданій до суду, зазначив, що відповідач не визнає позовні вимоги, заперечує проти задоволення позову.
Представник відповідача ФГ «Дапринди С.М.» в судове засідання не з`явився, про дату, місце і час розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку. Правом подання відзиву відповідач не скористався, клопотання про відкладення розгляду справи він до суду не подав.
Суд, заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши письмові докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого Кіровоградським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області, ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_7 (т.1 а.с.8).
Після смерті ОСОБА_7 відкрилася спадщина на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності колгоспу ім.Карла Маркса, що розташований на території Аджамської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, розміром 7,04 га в умовних кадастрових гектарах без визначення цієї частки в натурі (на місцевості), яка належала спадкодавцю на підставі сертифікату на права на земельну частку (пай) серії НОМЕР_8, виданого Кіровоградською районною державною адміністрацією Кіровоградської області 02.04.1997 № 168-р та зареєстрованого у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) 02.04.1997 за № 393 (т.1 а.с.12).
Зі свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого Кропивницькою районною державною нотаріальною конторою 05.02.2019, вбачається, що спадкоємцями ОСОБА_7 є його дочки: ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та син: ОСОБА_6 . Частка кожного зі спадкоємців у спадщині становить 1/3. Свідоцтво видано на спадщину, що складається із права на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності колгоспу ім.Карла Маркса, що розташований на території Аджамської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, розміром 7,04 га в умовних кадастрових гектарах без визначення цієї частки в натурі (на місцевості), яке належало спадкодавцю на підставі сертифікату на права на земельну частку (пай) серії НОМЕР_8, виданого Кіровоградською районною державною адміністрацією Кіровоградської області 02.04.1997 та зареєстрованого у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) 02.04.1997 за № 393 (т.1 а.с.9).
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 ОСОБА_8 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (т.1 а.с.10).
Згідно зі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, серії НОМЕР_3 , виданого 06.07.2016 державним нотаріусом Кіровоградської міської державної нотаріальної контори № 1, спадкоємцем зазначеного в заповіті майна ОСОБА_8 , є її син ОСОБА_5 . Свідоцтво видано на спадщину, що складається із 1/3 частки права на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності колгоспу ім.Карла Маркса, що розташований на території Аджамської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, розміром 7,04 га в умовних кадастрових гектарах без визначення цієї частки в натурі (на місцевості), яке належало батьку спадкодавця ОСОБА_7 на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_8, спадкоємцем якого була його донька ОСОБА_8 (а.с.11).
Із запису на сертифікаті на земельну частку (пай) серії НОМЕР_8 вбачається, що в частині змін, які вносяться до сертифіката у зв`язку з передачею права на земельну частку (пай) внесені відомості щодо передачі 1/3 частки паю ОСОБА_5 згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом серії НАІ № 410991, виданого 06.07.2016, також зазначено, що 1/3 частки паю передано ОСОБА_6 .
З рішення Аджамської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області № 1199 від 09.10.2020 «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» ОСОБА_5 , якому належить 1/3 частина згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 06.07.2016 та ОСОБА_6 , якій належить 1/3 частина згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 05.02.2019, надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за межами населеного пункту територія земельних часток (паїв) колишнього колгоспу ім.Карла Маркса пай № 490, загальною площею 5,5803 га (кадастровий номер 3522580300:04:000:0490, взамін сертифікату на право на земельну частку (пай) НОМЕР_9, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Аджамської сільської ради (т.1 а.с.17).
З відповіді начальника Головного управління Державного земельного кадастру у Кіровоградській області № 29-11-0.2-3235/2-19 від 05.04.2019, відповідно до земельно-кадастрової інформації технічну документацію щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки з кадастровим номером 3522580300:04:000:0490 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Аджамської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області розроблено ТОВ «Гранд-Інформ» на підставі державного акту на права власності на земельну ділянку (т.1 а.с.13).
Відповідно до листа директора ТОВ «Гранд-Інформ» № 214/12-20 від 09.12.2020 після звернення до товариства замовника ОСОБА_5 щодо виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки з кадастровим номером 3522580300:04:000:0490, встановлено, що виконати дану роботу не можливо, оскільки за громадянином ОСОБА_6 зареєстровано 1 цілу частини земельної ділянки з кадастровим номером 3522580300:04:000:0490 (т.1 а.с.18-19).
Відповідно до розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації № 1076-р від 17.12.2003 «Про передачу у власність земельних ділянок та видачу державних актів на право власності» ОСОБА_6 , як власнику сертифіката на право на земельну частку (пай) передано у власність земельну ділянку № НОМЕР_4 загальною площею 1,86 га ріллі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно із затвердженою у встановленому законом порядку схемою поділу земель КСП ім.Карла Маркса на території Аджамської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області (т.1 а.с.14).
З розпорядження голови Кропивницької районної державної адміністрації районної державної адміністрації № 8-р від 10.01.2020 вбачається, що у зв`язку з технічною помилкою, допущеною при прийнятті розпорядження голови районної державної адміністрації № 1076-р від 17 грудня 2003 року до останнього внесено зміни, а саме визначено, що ОСОБА_6 передана земельна ділянка № НОМЕР_4 загальною площею 5,58 га ріллі (т.2 а.с.9).
Згідно державного акта на право власності на земельну ділянку серії КР № 056659, виданого 16.08.2004, вбачається, що на підставі розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації від 17.12.2003 № 1076-р ОСОБА_6 є власником земельної ділянки з кадастром номером 3522580300:04:000:0490 із площею 5,58 га, що розташована та території Аджамської сільської ради, ділянка № НОМЕР_4 . Співвласники земельної ділянки в державному акті відсутні (т.1 а.сч.118).
З технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) ОСОБА_6 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за адресою: Кіровоградська область Кіровоградський район, на території Аджамської сільської ради, земельна ділянка (пай) № НОМЕР_4 , вбачається, що для виконання зазначених робіт ОСОБА_6 надав державний акт серії КР № 056659. Технічною документацією передбачено виготовлення державного акта на право власності на земельну ділянку, загальною площею 5,5803 га, що знаходиться між земельними ділянками з кадастровими номерами 3522580300:04:000:0489 та 3522580300:04:000:0491. За результатом виконаних робіт земельній ділянці щодо якої звернувся ОСОБА_6 , присвоєно кадастровий номер 3522580300:04:000:0490 (т.1 а.с.90-124).
Зі свідоцтва про смерть серії НОМЕР_5 , вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_6 помер (т.1 а.с.40).
Із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_6 , звернулась його дружина ОСОБА_2 (т.1 а.с.19).
На ухвалу суду Кропивницька міська державна нотаріальна контора № 1 надала копію спадкової справи № 583/2018, заведеної 29.10.2018 після смерті ОСОБА_6 , згідно якої після смерті ОСОБА_6 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , спадкоємцем, який прийняв спадщину за законом є ОСОБА_2 . Із заявами про відмову від спадщини звернулися ОСОБА_10 , ОСОБА_11 . На 1/2 частки квартири та грошові вклади ОСОБА_2 видані свідоцтва про право на спадщину за законом. У видачі свідоцтва про право на спадшину на земельну ділянку з кадастровим номером 3522580300:04:000:0490, розміром 5,5803 га, нотаріус відмовив, через розбіжність у площі земельної ділянки в державному акті серії КР № 056659 - 5,58 га, та площею земельної ділянки, переданою йому у власність згідно розпорядження голови Кіровоградської РДА № 1076-р від 17.12.2003 - 1,86 га, крім того земельна ділянка площею 5,5803 у власність ОСОБА_6 не передавалась, а право власності щодо її площі зареєстровано всупереч розпорядженню голови КРДА № 1076-р від 17.12.2003 (т.1 а.с.126-185).
Рішенням Кіровоградського районного суду Кіровоградської області від 21.01.2021 по справі № 390/1251/20 за ОСОБА_2 визнано право власності на земельну ділянку (№ 490) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 3522580300:04:000:0490, площею 5,5803 гектарів, що розташована на території Аджамської сільської ради Кропивницького району (Кіровоградського) Кіровоградської області, в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_6 , що належала йому на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії КР № 056659, виданого Кіровоградською районною державною адміністрацією Кіровоградської області 16 серпня 2004 року (т.2 а.с.5-8).
Постановою Кропивницького апеляційного суду від 26.04.2023 рішення Кіровоградського районного суду Кіровоградської області від 21.01.2021 скасовано (т.2 а.с.28-37).
Постановою Верховного Суду від 05.01.2024 постанову Кропивницького апеляційного суду від 26.04.2023 по справі № 390/1251/20 залишено без змін (т.2 а.с.123-124).
З інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №379993855 від 24.05.2024 та відповіді № 144456 від 12.07.2023 вбачається, що право власності у розмірі цілої частки на земельну ділянку з кадастровим номером 3522580300:04:000:0490, площею 5,5803 га, зареєстровано за ОСОБА_2 Дата державної реєстрації права власності 12.05.2021. Для державної реєстрації подано рішення Кіровоградського районного суду Кіровоградської області № 390/1251/20 від 21.01.2021 (т.2 а.с. 94-96).
Відповідно до ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Статтею 1218 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ч.5 ст.1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Спір у даній справі виник з приводу права на земельну частку (пай), яке за життя належало ОСОБА_7 згідно сертифіката серії НОМЕР_8 та після смерті останнього успадковали його спадкоємці: ОСОБА_8 , ОСОБА_6 та ОСОБА_6 в рівних частинах по 1/3 частині кожний.
Суд установив, що за життя ОСОБА_6 отримав державний акт на право власності на земельну ділянку серії КР № 056659 щодо земельної ділянки з кадастровим номером 3522580300:04:000:0490, площею 5,58 га.
У той же час розпорядженням Кіровоградської РДА № 1076-р від 17.1.2003 ОСОБА_6 , як власнику сертифіката на земельну частку (пай) передана у власність земельна ділянка площею 1,86 га.
Зазначена розбіжність у площі земельної ділянки унеможливила видачу ОСОБА_2 свідоцтва про право на спадщину за законом на спірну земельну ділянку, оскільки ОСОБА_6 земельна ділянка площею 5,5803 га у власність не передавалась, а право власності щодо її площі зареєстровано всупереч розпорядженню голови КРДА № 1076-р від 17.12.2003, про що зазначив нотаріус у постанові № 1178/02-31 від 06.08.2020.
Винесення розпорядження № 8-р від 10.01.2020, за встановлених судом обставин даної справи, не має правового значення, оскільки воно не містить належного обґрунтування щодо підстав збільшення площі земельної ділянки і не спирається на відповідний правовстановлюючий документ.
Таким чином, позивач ОСОБА_5 , як спадкоємець ОСОБА_8 , та ОСОБА_6 , як спадкоємець ОСОБА_7 , успадкували по 1/3 частині частки права у земельній частці (паї) у землі, яка належала ОСОБА_7 на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_8.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст.3 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» від 05.06.2003 № 899-IV підставами для виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) є рішення відповідної сільської, селищної, міської ради. Особи, власники сертифікатів на право на земельну частку (пай), які виявили бажання одержати належну їм земельну частку (пай) в натурі (на місцевості), подають до відповідної сільської, селищної, міської ради заяву про виділення їм земельної частки (паю) в натурі (на місцевості).
Статтею 11 Закону № 899-IV встановлення меж земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) здійснюється на підставі проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв), технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель або технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Відповідно до пунктів 16, 17 розділу X ЗК України громадянам - власникам земельних часток (паїв) за їх бажанням виділяються в натурі (на місцевості) земельні ділянки з видачею державних актів на право власності на землю. Сертифікати на право на земельну частку (пай), отримані громадянами, вважаються правовстановлюючими документами при реалізації ними права вимоги на відведення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) відповідно до законодавства. Сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення власникам земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на землю.
Розпорядження Кіровоградської РДА № 1076-р від 17.12.2003 та технічна документація із землеустрою щодо спірної земельної ділянки свідчить, що земельна ділянка з кадастровим номером 3522580300:04:000:0490 сформована на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_8 і зазначена обставина відповідачем ОСОБА_2 не оспорюється.
Про неможливість позивачами реалізувати свої права щодо земельної частки (паю) на підставі сертифіката на земельну частку (пай) серії НОМЕР_8 повідомлено в листі землевпорядної організації ТОВ "Гранд-Інформ" № 214/12-20 від 09.12.2020.
Зважаючи, що земельна частка (пай) після виділення її в натурі (на місцевості) була сформована в земельну ділянку з присвоєнням їй кадастрового номера, право позивачів на таку земельну частку (пай) у належним їм частках (по 1/3) не втратило свою чинність та у зазначених частках перейшло у право власності, об`єктом якого є земельна ділянка з кадастровим номером 3522580300:04:000:0490.
З вищенаведеного суд відхиляє заперечення відповідача ОСОБА_2 про відсутність зв`язку між успадкованим позивачами правом на земельну частку (пай), яка надалась ОСОБА_7 та спірною земельною ділянкою, оскільки відповідачка не довела доводів щодо наявності у її чоловіка ОСОБА_6 іншого сертифіката на земельну частку (пай), який міг бути ним використаний для формування земельної ділянки з кадастровим номером 3522580300:04:000:0490.
Так само суд відхиляє твердження представника відповідача щодо відсутності позовних вимог до відповідача ОСОБА_2 , оскільки право власності на спірну земельну ділянку зареєстровано за нею, чим порушуються права позивачів щодо цієї земельної ділянки, оскільки вони позбавлені можливості володіти, користуватись та розпоряджатись нею в межах своїх часток.
Відповідно до ч.1 ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Крім цього, ст.16 цього ж Кодексу зазначає, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу і одним із способів такого захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.
Частина 1 ст.328, ч.2 ст.373 ЦК України передбачає, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності на землю (земельну ділянку) набувається і здійснюється відповідно до закону.
Відповідно до ст.392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право не визнається або оспорюється іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Виходячи з викладеного, надавши належної оцінки представленим у справі доказам у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат між сторонами, суд виходить з вимог, визначених, ч.1 ст.141 ЦПК України, згідно якої судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
З матеріалів справи вбачається, що кожен з позивачів сплатив по 840,80 грн судового збору за подання позовної заяви, крім того 27.06.2023 ОСОБА_5 сплатив судовий збір за подання заяви про забезпечення позову.
Судом встановлено, що спір у справі виник внаслідок неправомірних дій відповідача ОСОБА_2 , оскільки після неправомірного збільшення площі земельної ділянки її чоловіку - ОСОБА_6 після смерті останнього, відповідач ОСОБА_2 зареєструвала за собою право власності на земельну ділянку. Між діями останньої та наслідками, що настали (порушення права власності позивачів), існує прямий причинно-наслідковий зв`язок, зважаючи на недоведеність правомірності дій зазначеного відповідача, за відсутності встановлення порушення прав і свобод позивачів іншими відповідачами, суд вважає можливим відступити від принципу пропорційності розподілу судових витрат та необхідністю їх компенсації позивачам з відповідача ОСОБА_2 , що на переконання суду буде відповідати вимогам розумності та справедливості.
Зважаючи на повне задоволення позовних вимог та заяви про забезпечення позову з ОСОБА_2 підлягає стягненню 840,80 грн на користь ОСОБА_6 , а також 1377,60 грн користь позивача ОСОБА_5 .
На підставі ст.ст. 15, 16, 316, 317, 328, 373, 386, 392, 1216-1218, 1268 ЦК України, керуючись ст.ст. 4, 5, 11, 13, 77-81, 89, 95, 141, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до Аджамської сільської ради, ОСОБА_2 , Фермерського господарства "Дапринди Сергія Миколайовича" про визнання права власності на спадкове майно- задовольнити.
Визнати за ОСОБА_5 право власності на 1/3 частини земельної ділянки кадастровий номер 3522580300:04:000:0490, площею 5,5803 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Аджамської сільської ради, Кропивницького району Кіровоградської області.
Визнати за ОСОБА_6 право власності на 1/3 частини земельної ділянки кадастровий номер 3522580300:04:000:0490, площею 5,5803 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Аджамської сільської ради, Кропивницького району Кіровоградської області.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_5 1377,60 грн судового збору.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_6 840,8 грн судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів. У разі оголошення лише вступної та резолютивної частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження з підстав, передбачених ч.ч.2, 3 ст.354 ЦПК України.
Повний текст рішення виготовлени 04.10.2024
Відомості про учасників справи:
позивачі: ОСОБА_5 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_6 ;
ОСОБА_6 , АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_7 ;
відповідачі: ОСОБА_2 ,
АДРЕСА_3, Аджамська сільська ради Кропивницького району Кіровоградської області , вул.Центральна, 65, с.Аджамка, Кропивницького району Кіровоградської області поштовий індекс 27620, код ЄДРПОУ 04365135;
Фермерське господарство "Дапринди Сергія Миколайовича", вул.Громова, 27, с.Аджамка, Кропивницького раойну Кіровоградської області, поштовий індекс 27620, код ЄДРПОУ 34201351.
Суддя Кіровоградського районного суду
Кіровоградської області І.А.Бойко
Суд | Кіровоградський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2024 |
Оприлюднено | 08.10.2024 |
Номер документу | 122071267 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Кіровоградський районний суд Кіровоградської області
Бойко І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні