Справа № 610/3637/24
провадження № 2/610/1220/2024
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
04.10.2024 м. Балаклія
Суддя Балаклійського районного суду Харківської області Тімонова В.М., розглянувши позовну заяву Комунального підприємства «Балаклійські теплові мережі» Балаклійської міської ради Харківської області (місцезнаходження: 64207, м. Балаклія Ізюмського району Харківської області, вул. Максима Шелеханя, б. 72) до ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за договором про надання послуг, -
ВСТАНОВИВ:
19.09.2024 до Балаклійського районного суду Харківської області надійшла позовна заява Комунального підприємства «Балаклійські теплові мережі» Балаклійської міської ради Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання у розмірі 31768,18 грн. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач ухиляється від сплати заборгованості за договором про надання послуг з теплопостачання.
Разом з позовною заявою представником позивача подано клопотання про відстрочення судового збору, оскільки на рахунки підприємства було накладено арешт на підставі постанови ВДВС в Ізюмському районі Харківської області СМУ МЮ № 74056493 від 27.08.2024. Крім того, у зв`язку із веденням воєнного стану на території країни різко знизилася платоспроможність споживачів послуг та причиною зниження здатності органів місцевого самоврядування в частині надання бюджетної допомоги підприємству.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. Частиною 3 ст. 136 ЦПК України передбачено, що з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Положення ст. 5 Закону України «Про судовий збір» визначають вичерпний перелік категорій осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Згідно з положеннями ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити оплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов, зокрема, якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік, або позивачами є певні категорії осіб, перелічені у вказаній статті. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Як вбачається з матеріалів позову в ній наявна вимога майнового характеру.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання юридичною особою позовної заяви майнового характеру судовий збір складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже розмір судового збору, який належить до сплати за даним позовом 3028,00 грн. Однак, з огляду на те, що відстрочення від оплати судового збору є правом, а не обов`язком суду, суд вважає за можливе клопотання позивача задовольнити, відстрочивши оплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Позовна заява відповідає вимогам ст. 175-177 ЦПК України, справа підсудна Балаклійському районному суду Харківської області. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження немає.
Відповідно до ч. 6 ст. 19, ч. 1 ст. 274 ЦПК України дана справа є малозначною і може розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно ч. 5 ст. 279ЦПК України суд з власної ініціативи проводитиме розгляд справи в судовому засіданні з викликом сторін.
Керуючись ст. 13, 187, 274, 277, 279 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача про відстрочення від сплати судового збору задовольнити.
Відстрочити Комунальному підприємству «Балаклійські теплові мережі» Балаклійської міської ради Харківської області сплату судового збору до ухвалення судового рішення у цивільній справі за позовом Комунального підприємства «Балаклійські теплові мережі» Балаклійської міської ради Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг.
Прийняти до розгляду позовну заяву та відкрити провадження у справі за позовом Комунального підприємства «Балаклійські теплові мережі» Балаклійської міської ради Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг.
Призначити проведення судового засідання в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін для розгляду справи по суті в Балаклійському районному суді Харківської області за адресою: Харківська область, м. Балаклія, вул. Соборна, 87, на 01 листопада 2024 року на 14.00 годину.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі направити сторонам.
Направити відповідачу копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів та запропонувати протягом 15-ти днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив, копію якого разом з доданими до нього документами надіслати (надати) позивачу одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, в якому викласти заперечення проти позову з посиланням на докази та норми права, якими вони обґрунтовуються. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз`яснити позивачу, що у разі надходження відзиву, він протягом 5-ти днів з дня його отримання може подати до суду відповідь на відзив, копію якої разом з доданими до неї документами надіслати (надати) відповідачу одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзиву до суду, в якій викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення.
Роз`яснити відповідачу, що у разі надходження відповіді на відзив, він протягом 5-ти днів з дня його отримання може подати до суду заперечення, копію якого разом з доданими до нього документами надіслати (надати) позивачу одночасно з надісланням (наданням) заперечення до суду, в якому викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається http://bll.hr.court.gov.ua.
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя В.М. Тімонова
Суд | Балаклійський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122071352 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Балаклійський районний суд Харківської області
Тімонова В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні