Справа № 474/1030/24
Провадження № 2-о/474/26/24
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі за правилами загального позовного провадження
03.10.24р. с-ще Врадіївка
Суддя Врадіївського районного суду Миколаївської області Сокол Ф.Г. при вирішенні питання щодо відкриття провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, -
встановив:
26.09.2024р. ОСОБА_1 (далі - заявниця) звернулася до суду із заявою, в якій просить встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 є батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідно до ч.ч. 1-4 ст. 294 ЦПК України під час розгляду справ окремого провадження суд зобов`язаний роз`яснити особам, які беруть участь у справі, їх права та обов`язки, сприяти у здійсненні та охороні гарантованих Конституцією і законами України прав, свобод чи інтересів фізичних або юридичних осіб, вживати заходів щодо всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин справи.
З метою з`ясування обставин справи суд може за власною ініціативою витребувати необхідні докази.
Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Перевіривши виконання вимог ст.ст. 315, 318 ЦПК України, вважаю, що є всі підстави для відкриття провадження у справі.
У відповідності до ч. 3 ст. 294 ЦПК України приходжу до висновку, що по вказаній категорії справ окремого провадження проведення підготовчого судового засідання є не доречним.
У заяві ОСОБА_1 ставить питання про залучення до участі у справі як заінтересованих осіб : ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , вказуючи, що останні є доньками спадкодавця ОСОБА_2 , про встановлення родинних відносин з яким просить заявниця.
Відповідно до Постанови Пленуму ВС України «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.1995р. - для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, у кожній справі після її порушення суддя зобов`язаний провести підготовчі дії, передбачені ЦПК, зокрема, з`ясувати, які фізичні особи і організації можуть бути заінтересовані у вирішенні даної справи і підлягають виклику в судове засідання, у необхідних випадках запропонувати заявникові та заінтересованим особам подати додаткові докази на підтвердження заявлених вимог чи заперечень проти них.
Залежно від мети встановлення фактів заінтересованими особами в цих справах можуть бути, наприклад, відділи соціального захисту населення - у справах про встановлення факту перебування на утриманні особи, яка померла, для призначення пенсії заявникові; інші спадкоємці - у справах про встановлення факту прийняття спадщини; органи внутрішніх справ - у справах про встановлення факту родинних відносин для вирішення питання про належність до громадянства України; органи страхування - у справах про встановлення факту належності страхового свідоцтва.
З огляду на вищевикладене, те, що заявниця порушує питання про встановлення факту родинних відносин з метою прийняття спадщини, суд вважає доцільним залучити до участі у справі в якості заінтересованих осіб ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які як стверджує заявниця є доньками спадкодавця ОСОБА_2 .
Витребування доказів в окремому провадженні врегульовано ст. 294 ЦПК України, які в свою чергу, не конкретизовані щодо порядку витребування доказів та наслідків не виконання ухвали суду про витребування доказів, а тому, враховуючи приписи ч. 3 ст. 294 ЦПК України, застосуванню підлягає стаття ст. 84 ЦПК України.
Статтею 84 ЦПК України визначено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Заявниця у заяві ставлячи вимоги про встановлення факту родинних відносин посилається на те, що паспорт померлого батька ОСОБА_2 знищений при видачі свідоцтва про смерть, однак заява про видачу паспорта громадянина України (форма 1) знаходиться у розпорядження територіальних підрозділів ДМС України і не видається на запит громадян, а лише на вимогу суду. Правоохоронних органів. Вказаний доказ може підтвердити обставини щодо вірного прізвища, ім`я та по батькові спадкодавця. А тому клопоче про його витребування від Врадіївського сектору управління державної міграційної служби у Миколаївській області.
Таким чином, з метою повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин викладених в заяві у суду виникла необхідність витребувати від Управління державної міграційної служби у Миколаївській області оригінал заяви про видачу паспорта громадянина України (форма 1) на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який був зареєстрований АДРЕСА_1 .
За приписами ст. 91 ЦПК України виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи.
У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити.
Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання у справі.
В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
У заяві заявниця клопоче про виклик свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .
Однак таке її клопотання задоволенню не підлягає з огляду на невідповідність вимогам ст. 91 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 259-261, 294, 315, 318 ЦПК України, -
постановив:
Прийняти заяву до розгляду та відкрити провадження за правилами окремого позовного провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин.
Залучити до участі у справі заінтересованих осіб: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .
Клопотання про витребування доказів задовольнити.
Витребувати від Управління Державної міграційної служби у Миколаївській області докази, - оригінал заяви про видачу паспорта (форма № 1) на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який був зареєстрований АДРЕСА_1 .
У задоволенні клопотання про виклик свідків відмовити.
Призначити цивільну справу до розгляду по суті у Врадіївському районному суді Миколаївської області (56301, Миколаївська область, смт Врадіївка, вул. Незалежності, 103) на 21.11.2024р. о 09 год. 00 хв. та викликати в судове засідання заявницю та заінтересовану особу.
Запропонувати заявниці до 21.11.2024р. уточнити заявлені вимоги та надати всі наявні докази, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування, клопотання щодо витребування доказів, залучення заінтересованих осіб, тощо.
Запропонувати заінтересованим особам надати суду до 21.11.2024р. письмові пояснення по суті вимог заяви.
Документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному ст.ст. 14, 183 ЦПК України, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Роз`яснити, що з метою ідентифікації учасника справи для проведення канцелярією суду реєстрації вхідної кореспонденції по справі, направленні до суду за допомогою електронної пошти заяви, клопотання, тощо мають бути підписані електронним цифровим підписом.
Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному вебпорталі судової влади України: https://vr.mk.court.gov.ua/sud1408/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ф.Г. Сокол
Суд | Врадіївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122072714 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Врадіївський районний суд Миколаївської області
Сокол Ф. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні