Справа № 592/16091/24
Провадження № 1-кс/592/6610/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2024 року м.Суми
Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Окружної прокуратури м. Суми ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 42023202510000082 від 08.08.2023, за попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 177 КК України,
встановив:
Слідчий своє клопотання, погоджене з прокурором обґрунтовує тим, що потерпілий ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є володільцем зареєстрованої торговельної марки «Glass Art Stories» за свідоцтвом України № НОМЕР_1 , зареєстрованої у 35 класі МКТП для таких послуг, як « ОСОБА_6 товарів; надавання онлайнових торговельних майданчиків для покупців та продавців товарів і послуг; організовування виставок на комерційні або рекламні потреби; організовування ярмарків; орендування рекламного місця; оформляння вітрин; послуги щодо комерційного посередництва; представлення товарів на засобах інформування з метою роздрібного продажу; сприяння продажам для інших». Заявка на реєстрацію торговельної марки буда подана 25.06.2021.
Також, він є володільцем патенту України № НОМЕР_2 на корисну модель «СПОСІБ ОДЕРЖАННЯ ДЕКОРАТИВНИХ ВИРОБІВ ІЗ СКЛЯНИХ ЕЛЕМЕНТІВ», який захищає технологію виготовлення декоративних виробів із скляних елементів, а саме армування крайки скляних елементів шляхом їх обгортання мідною фольгою з наступним з`єднанням між собою в стик за допомогою паяння, а також додаткового з`єднання армованих скляних елементів шляхом паяння з металевими елементами. Заявка на вказаний патент була подана 07.10.2021, а права інтелектуальної власності на вказану корисну модель діють з 16.12.2021. На даний момент вказаний патент є діючим.
В подальшому потерпілим встановлено, що ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на сайті «Etsy» використовуючи власну пошту ІНФОРМАЦІЯ_2 , створили власний інтернет магазин (при цьому ОСОБА_8 , наповнював його товарами ще під час роботи ОСОБА_7 у ФОП « ОСОБА_5 »), почали власне виробництво та продаж декоративних виборів із скляних елементів (у т.ч. декоративної підвісної фігурки у вигляді пташки), ідентичного який зареєстрований потерпілим в Укрпатенті, при цьому порушуючи права на корисну модель, незаконно використовуючи контакти постачальників матеріалів, контакти замовників, доступи до акаунтів закупівель, матеріалів та іншу інформацію яка містить комерційну таємницю та конфіденційну інформацію, отримуючи за це грошові кошти на власні рахунки.
Просить надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 (його територіальних/ структурних/відокремлених підрозділах), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
У судове засідання слідчий не з`явився.
Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Згідно ч.2 ст.163 КПК України слідчий суддя вважає за доцільне розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться у зв`язку з існуванням реальної загрози зміни або знищення речей чи документів.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України розгляд клопотання проведено за відсутності слідчого та без фіксації судового процесу технічними засобами.
Дослідивши матеріали клопотання приходжу до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.
Судом встановлено, що 08.08.2023 у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 42023202510000082 зареєстровано кримінальне провадження за ч.1 ст.177 КК України, яке перебуває в провадженні слідчим відділенням Сумського РУП ГУНП в Сумській області.
Згідно з положеннями ч. 3 ст. 26 КПК України, слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Так, інформація, зазначена у клопотанні, знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Так, заявлені слідчим документи, а саме: документів реєстраційної справи Фізичної особи підприємця ОСОБА_7 (РНОКПП: НОМЕР_3 ), місцезнаходження ФОП: АДРЕСА_2 ); Податкові декларації з податку на подану вартість «Розшифровка податкових зобов`язань та податкового кредиту в розмірі контрагентів» з усіма додатками стосовно Фізичної особи підприємця ОСОБА_7 (РНОКПП: НОМЕР_3 ), місцезнаходження ФОП: АДРЕСА_2 ) за період з 25.10.2023 по 01.10.2024, самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Окрім того неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, тобто встановити особу причетну до злочину.
В іншій частині клопотання відмовити, оскільки слідчим у клопотанні не обґрунтовано, що інші документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та необхідність вилучення зазначених документів.
Тому клопотання підлягає частковому задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163, 164 КПК України, слідчий суддя,
постановив:
Клопотання слідчого задовольнити частково.
Надати слідчому СВ Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення належним чином засвідчених копій документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 (його територіальних/ структурних/відокремлених підрозділах), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- документів реєстраційної справи Фізичної особи підприємця ОСОБА_7 (РНОКПП: НОМЕР_3 ), місцезнаходження ФОП: АДРЕСА_2 );
- податкові декларації з податку на подану вартість «Розшифровка податкових зобов`язань та податкового кредиту в розмірі контрагентів» з усіма додатками стосовно Фізичної особи підприємця ОСОБА_7 (РНОКПП: НОМЕР_3 ), місцезнаходження ФОП: АДРЕСА_2 ) за період з 25.10.2023 по 01.10.2024
Строк дії ухвали до 25.10.2024 включно.
Роз`яснити службовим особам ІНФОРМАЦІЯ_4 , що відповідно до вимог ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Ухвала виготовлена у двох примірниках.
Примірник 1 знаходиться в матеріалах судового провадження.
Примірник 2 та завірена копія надані слідчому.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122073262 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Литовченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні