Вирок
від 04.10.2024 по справі 950/963/24
ЛЕБЕДИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 950/963/24

Номер провадження 1-кп/950/142/24

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 жовтня 2024 року Лебединський районний суд Сумської області

в складі: головуючого судді - ОСОБА_1

з участю секретаря ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Лебедині кримінальне провадження № 12024205550000036 про обвинувачення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Калюжні, Лебединського району Сумської області, громадянина України, одруженого, не працюючого, освіта середня, який зареєстрований по адресі АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , не судимого, -

по ч. 1 ст. 309 КК України,

з участю: прокурора ОСОБА_4 , обвинуваченого ОСОБА_3

В С Т А Н О В И В:

28 лютого 2024 року близькою 10 години ОСОБА_3 , проходячи по АДРЕСА_3 , біля металевої споруди, на землі, помітив сірникову коробку, яку підняв із землі та відкрив. Усередині коробки ОСОБА_3 помітив обмотаний синьою липкою полімерною ізоляційною стрічкою згорток та зрозумів, що цей згорток є так звана «Закладка» з наркотичною (психотропною) речовиною, після чого у нього виник умисел, спрямований на незаконне придбання та зберігання знайденої наркотичної (психотропної) речовини, для власних потреб без мети збуту. Реалізуючи свій протиправний умисел спрямований на незаконне придбання та зберігання наркотичної (психотропної) речовини, ОСОБА_3 , посягаючи на порушення встановленого законом порядку обігу наркотичних (психотропних) речовин та охорону здоров`я населення, всупереч положенням ст.ст. 2, 7, 12, 25, 27 Закону України «Про наркотичнізасоби, психотропніречовини і прекурсори», забрав виявлений ним сірниковий коробок, в середині якого перебував згорток з наркотичною (психотропною) речовиною, придбавши таким чином наркотичний засіб для власних потреб без мети збуту. В подальшому, ОСОБА_3 помістив знайдений ним сірниковий коробок, в середині якого перебував згорток з наркотичною (психотропною) речовиною до зовнішньої кишені куртки, в яку він був одягнений та направився в сторону свого дому, зберігаючи таким чином при собі наркотичний засіб до 10 год. 50хв. 28.02.2024. В подальшому, ОСОБА_3 був зупинений працівниками поліції ВП №3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області, та в період часу з 10 год. 50 хв. до 11 год. 11хв. 28.02.2024 під час проведення огляду місця події останній видав сірниковий коробок, в середині якого перебував обмотаний синьою липкою полімерною ізоляційною стрічкою згорток з наркотичною (психотропною) речовиною, який ОСОБА_3 зберігав у зовнішній кишені куртки, в яку він був одягнутий. Відповідно до висновку експерта №СЕ-19/119-24/3408-НЗПРАП від07.03.2024 в складі наданої на дослідження кристалічної речовини, виявлені: PVP та 4-ММС (4-метилметкатинон), які відносяться до особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено. Маса PVP в складі кристалічної речовини становить 0,4547 г, маса 4-ММС в складі кристалічної речовини становить 0,1413 г.

Суд кваліфікує дії обвинуваченого ОСОБА_3 по ч. 1 ст. 309 КК України тобто незаконне придбання та зберігання, наркотичних засобів без мети збуту.

У судовомузасіданні ОСОБА_3 свою вину визнав повністю та суду пояснив, що він проходив по вул. Безимівка, побачив сірниковий коробок, підняв його, відкривши всередині виявив згорток обмотаний ізоляційною стрічкою, зрозумів, що це був наркотичний засіб, потім вирішив його спробувати, поклав у карман та пішов додому, його зупинили працівники поліції та вилучили наркотичний засіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 349 КПК України, враховуючи згоду учасників процесу, судом було визнано недоцільним дослідження показів свідків і інших доказів стосовно фактичних обставин справи, зібраних в ході досудового розслідування, так як вони правильно усвідомлюються обвинуваченим та іншими учасниками процесу і ніким не оспорюються.

Дії ОСОБА_3 суд вважає за необхідне кваліфікувати по. ч. 1 ст. 309КК України, так як він вчинив незаконне придбання, виготовлення, зберігання, наркотичних засобів без мети збуту.

Обставиною, що пом`якшує покарання відповідно до ст. 66 КК України, суд визнає визнання своєї вини, сприяння розкриттю злочину.

Обставини, які обтяжують покарання відповідно до ст. 67 КК України - відсутні.

При призначенні покарання обвинуваченому суд виходить із наступного.

Згідно з ч. 1 і ч. 2 ст. 50 КК України покарання є заходом примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні злочину (проступку), і полягає в передбаченому законом обмеженні прав і свобод засудженого. Покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів (проступків) як засудженими, так і іншими особами.

За приписом ч. 2 ст. 65КК України особі, яка вчинила злочин (проступок), має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів (проступків).

З урахуванням даних про особу обвинуваченого, обставин вчиненого кримінального проступку, суд, реалізуючи принцип законності, справедливості та індивідуалізації покарання, вважає за необхідне призначити ОСОБА_3 покарання у виді пробаційного нагляду, оскільки саме таке покарання буде повністю відповідати ступеню тяжкості вчиненого проступку, конкретним його обставинам, обставинам, що пом`якшують покарання, даним про особу обвинуваченого.

Відповідно до ч.1 ст.59-1 КК України покарання у виді пробаційного нагляду полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства.

Суд покладає на засудженого до пробаційного нагляду, згідно ч.2 ст.59-1КК України, такі обов`язки: 1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; 2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання; 3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Згідно з п.4 ч.3 ст.59-1 КК України суд може покласти на засудженого до пробаційного нагляду обов`язок виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.

Строк покарання у виді пробаційного нагляду, згідно з ч.1ст.49-2 Кримінально-виконавчого кодексу України, обчислюється з дня постановки засудженого на облік уповноваженим органом з питань пробації.

Таке покарання ОСОБА_3 відповідає вимогам ст. ст.50, 65 КК України, є необхідним, законним, справедливим та цілком достатнім для її виправлення і попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень.

Крім того суд вважає за необхідне речові докази у справі: кристалічна речовина, в якій виявлено PVP, вагою 0,4547 г. та 4-ММС, вагою 0,1413 г., що передані до кімнати зберігання речових доказів відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області знищити.

Також суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_3 судові витрати, за проведення судової експертизи в сумі 2650 грн. 48 коп.

Керуючись ст. ст. 349, 368, 370, 374 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

ОСОБА_3 визнати винуватим у скоєнні кримінального проступку передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України і призначити покарання по цьому закону у виді одного року пробаційного нагляду

Покласти на засудженого до пробаційного нагляду ОСОБА_3 такі обов`язки:

1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

2)повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;

3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;

4) виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.

Строк покарання у виді пробаційного нагляду обчислюється з дня постановки засудженого на облік уповноваженим органом з питань пробації.

Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований по адресі АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 на користь держави отримувач Лебединське УК/м. Лебедин. Р-н/24060300 код отримувача (ЄДРПОУ) 37345566, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код отримувача 899998, номер рахунку НОМЕР_1 , код класифікації доходів бюджету 24060300, найменування ККДБ «інші надходження » за проведення експертизи в розмірі 2650 грн. 48 коп.

Речові докази у справі: кристалічна речовина, в якій виявлено PVP, вагою 0,4547 г. та 4-ММС, вагою 0,1413 г., що передані до кімнати зберігання речових доказів відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області знищити.

Вирок набирає законної сили через 30 днів з дня його проголошення.

Вирок може бути оскаржений до Сумського апеляційного суду через Лебединський районний суд Сумської області протягом 30-ти днів з дня його проголошення.

Копії вироку негайно вручити обвинуваченому та прокуророві.

Суддя: ОСОБА_5

СудЛебединський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення04.10.2024
Оприлюднено07.10.2024
Номер документу122073412
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту

Судовий реєстр по справі —950/963/24

Вирок від 04.10.2024

Кримінальне

Лебединський районний суд Сумської області

Бакланов Р. В.

Ухвала від 25.03.2024

Кримінальне

Лебединський районний суд Сумської області

Бакланов Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні