Ухвала
від 30.09.2024 по справі 161/17794/24
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/17794/24

Провадження № 2/161/4716/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

30 вересня 2024 року місто Луцьк

Суддя Луцькогоміськрайонного судуВолинської областіФілюк Т.М.,вивчивши матеріалипозовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа,яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Служба у справах дітей Оваднівської сільської ради, про позбавлення батьківських прав, -

В С Т А Н О В И Л А:

25 вересня 2024 року представник позивача ОСОБА_1 адвокат Куденчук Олексій Андрійович звернувся в суд із позовною заявою до відповідача ОСОБА_2 , третя особа,яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Служба у справах дітей Оваднівської сільської ради, про позбавлення батьківських прав.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України ( далі ЦПК України).

Частиною 4 ст. 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплат и судового збору відповідно до закону.

Звертаючись до суду із даною позовною заявою, позивач вважає, що він звільнений від сплати судового збору на підставі п.13.ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір», проте до даних правовідносин вказана норма не підлягає до застосування з огляду на таке.

Згідно п.13 ч.1 ст.5 Закону України ''Про судовий збір`від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.

Згідно з ч.1 ст. 2 Закону України ''Про військовий обов`язок і військову службу'' військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

У позовній заяві представник позивача зазначає, що позивач ОСОБА_1 звільнений від сплати судового збору на підставі п.13. ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Зміст заявленої позивачем вимоги свідчить, що спірні правовідносини не пов`язані з порушенням прав позивача як учасника бойових дій.

Крім того, правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей, встановлені Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII ''Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту''.

Відповідно до ст.4 Закону України ''Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту'' до ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

У статті 22 цього ж Закону передбачено, що особи, на яких поширюється дія цього нормативного акту, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань.

Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені у статті 12 цього Закону. Серед них немає права на звернення до суду зі звільненням від сплати судового збору з вимогою, подібною до тієї, з якою звернувся позивач у цій справі.

Тому, оскільки позивач звернувся до суду з позовною вимогою про позбавленнябатьківських прав, яка не пов`язана із виконанням ним військового обов`язку та, яка не зачіпає порядку надання, обсягу соціальних гарантій чи будь-яким іншим чином стосується соціального і правового захисту особи зі статусом учасника бойових дій, то судовий збір за подання позову про позбавленнябатьківських прав підлягає сплаті. Наведене відповідає правовій позиції, викладеній у постанові Великої Палати Верховного Суду від 12.02.2020р. (справа № 640/7310/19) та у постанові Великої Палати Верховного Суду від 09.10.2019р. (справа № 9901/311/19).

Також, суд звертає увагу, що посилаючись на п.13.ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір», позивач не долучає до матеріалів справи копії посвідчення учасника бойових дій.

Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року (зі змінами та доповненнями).

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за позовну заяву немайнового характеру, яка подана фізичною особою, встановлена у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи вищевикладене, сума судового збору, що належить до сплати за позовну заяву про позбавлення батьківських прав становить 1211, 20 гривень.

(Реквізитисплати судовогозбору - Отримувачкоштів:ГУК уВолин.обл/м.Луцьк/22030101;Код отримувача(кодза ЄДРПОУ):38009371;Банк отримувача:Казначейство України(ЕАП);Код банкуотримувача (МФО):899998;Рахунок отримувача:UA538999980313101206000003550. Призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Луцький міськрайонний суд Волинської області (назва суду, де розглядається справа).

Враховуючи вище викладене, позивачу необхідно надати документ, що підтверджує сплату судового збору.

Частиною першою статті 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З врахуванням викладеного та відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа,яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Служба у справах дітей Оваднівської сільської ради, про позбавлення батьківських прав, слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

Керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України,суддя, -

П О С Т А Н О В И Л А :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа,яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Служба у справах дітей Оваднівської сільської ради, про позбавлення батьківських прав залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає, зазначені в ухвалі недоліки, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя

Луцького міськрайонного суду Т.М.Філюк

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено07.10.2024
Номер документу122075468
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —161/17794/24

Ухвала від 15.01.2025

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Філюк Т. М.

Ухвала від 15.01.2025

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Філюк Т. М.

Ухвала від 14.10.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Філюк Т. М.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Філюк Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні