Справа №:755/16853/24
Провадження №: 2-к/755/2/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" жовтня 2024 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Гаврилова О.В., вивчивши матеріали клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа: Київський відділ державної реєстрації шлюбів Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м.Київ), про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню,
в с т а н о в и в:
До Дніпровського районного суду міста Києва надійшло клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа: Київський відділ державної реєстрації шлюбів Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м.Київ), про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, в якому представник просить визнати на території України рішення Суду у сімейних справах Ейлата (Держава Ізраїль) від 18.01.2018, ухвалене у справі про розірвання шлюбу № 27536-11-17 між ОСОБА_2 , громадянином Держави Ізраїль, та ОСОБА_3 , громадянкою України, уродженкою м.Києва, який зареєстрований 26.06.2008 у Центральному відділі реєстрації шлюбів у місті Києві, актовий запис №1129.
Відповідно до ст. 471 ЦПК України рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, визнається в Україні, якщо його визнання передбачено міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності.
Положеннями ст. 472 ЦПК України передбачено, що клопотання про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, подається заінтересованою особою до суду в порядку, встановленому статтями 464-466 цього Кодексу для подання клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду, з урахуванням особливостей, визначених цією главою.
До клопотання про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, додаються такі документи: 1) засвідчена в установленому порядку копія рішення іноземного суду, про визнання якого порушується клопотання; 2) офіційний документ про те, що рішення іноземного суду набрало законної сили, якщо це не зазначено в самому рішенні; 3) засвідчений відповідно до законодавства переклад перелічених документів українською мовою або мовою, передбаченою міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Проте, в матеріалах клопотання відсутня засвідчена в установленому порядку копія рішення іноземного суду, про визнання якого порушується клопотання, при цьому наявна тільки копія з копії такого рішення іноземного суду, яка засвідчена представником заявника. Крім того, матеріали клопотання не містять засвідченого відповідно до законодавства офіційного перекладу рішення іноземного суду, при цьому наявна тільки копія перекладу, яка також засвідчена представником заявника.
Відповідно до ч.4 ст. 466 ЦПК України суд, встановивши, що клопотання і документи, що додаються до нього, не оформлено відповідно до вимог, передбачених цією главою, або до клопотання не додано всі перелічені документи, або клопотання подане особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, залишає його без розгляду та повертає клопотання разом з документами, що додані до нього, особі, яка його подала.
Таким чином, оскільки клопотання та додані до нього документи не оформлено відповідно до вимог, передбачених главою 2 Розділу IX ЦПК України, суддя вбачає визначені законом підстави для залишення без розгляду клопотання та повернення його особі, яка його подала на підставі ч.4 ст. 466 ЦПК України.
Керуючись статтями 259-261, 353-355, 466, 471, 472 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в:
Клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа: Київський відділ державної реєстрації шлюбів Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м.Київ), про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню - залишити без розгляду та повернути разом з доданими до нього документами особі, яка його подала.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2024 |
Оприлюднено | 08.10.2024 |
Номер документу | 122078450 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Виконання судових доручень іноземних судів |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Гаврилова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні