Рішення
від 02.10.2024 по справі 465/1607/24
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/1607/24

2/465/1937/24

РІШЕННЯ

Іменем України

02.10.2024 року м. Львів

Франківський районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді Мартьянової С.М.

за участю секретаря судових засідань Сеньків А.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Львівська книжкова фабрика «Атлас» Корпоративне підприємство АТ «ДАК «Укрвидавполіграфія» до ОСОБА_1 про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні нежитловим майном шляхом виселення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні нежитловим майном шляхом виселення, в якому просив суд ухвалити рішення яким зобов`язати відповідача усунути перешкоди у користуванні та розпорядженні нежитловим майном, що належить позивачу, шляхом виселення відповідача з незаконно займаного нежитлового приміщення, загальною площею 25,5 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Свої вимоги мотивують тим, що 01.12.2021 року між АТ «Львівська книжкова фабрика «Атлас» корпоративне підприємство АТ «ДАК «Укрвидавполіграфія», в особі директора Дацківа В.Й., що діє на підставі статуту з одного боку та фізичною особою ОСОБА_1 з іншого боку було укладено договір №32/21 оренди нежитлового приміщення, на четвертому поверсі адміністративно-виробничого корпусу (літ. «А-5») загальною площею 25,5 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Умовами вказано договору (п.11.1) передбачено, що останній укладено строком з 01.12.2021 року по 30.11.2011 року. (включно)

Таким чином, сторонами за вказаним Договором визначено строк дії договору оренди. Закінчення строку До7говору є підставою для його припинення.

Відповідач добровільно займане ним приміщення не звільнив та продовжує користуватися ним і до сьогодні без будь-яких правових підстав.

Оскільки дія договору припинена 30.11.2022 року, відповідач безпідставно займає орендоване ним приміщення, яке належить позивачу на праві власності на підставі витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 06.09.2017 року.

У зв`язку з вищевикладеним представник позивача і була вимушена звернутися до суду з даними позовними вимогами.

Ухвалою суду від 02.04.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито загальне позовне провадження. З метою виконання вимог ч.1 ст. 189 ЦПК України розпочато підготовче провадження у справі. Призначено підготовче судове засідання.

06.05.2024, 16.05.2024, та 20.05.2024 на електрону пошту суду від відповідача надійшли заяви зміст яких не можливо встановити.

Ухвалою суду 19.06.2024 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті.

21.08.2024, 05.09.2024, та 18.09.2024 року на електрону пошту суду від відповідача надійшли заяви зміст яких не можливо встановити.

В судове засідання представник позивача не з`явилась, надала заяву про розгляд справи без участі представника позивача, позовні вимоги підтримала та просила суд їх задовольнити. Проти ухвалення рішення не заперечувала.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про день час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Про причини не явки суд не повідомив. Однак, відповідачу відомо про наявність даного спору, оскільки відповідач отримав ухвалу про відкриття провадження разом з позовною заявою та додатками до неї 07.05.25024, що підтверджується зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення від 10.05.2024. Окрім того, відповідачем було подано ряд заяв, проте зміст не можливо встановити.

Враховуючи, що в судове засідання не з`явились всі учасники справи, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.

Відповідно до вимогст. 263 ЦПК Українисудове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.

Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені у судовому засіданні.

Згідно із статтями12,13 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, при цьому суд розглядає цивільні справи не інакше як в межах заявлених вимог і на підставі наданих учасниками справи доказів.

Судом встановлено, що 01.12.2021 року між АТ «Львівська книжкова фабрика «Атлас» корпоративне підприємство АТ «ДАК «Укрвидавполіграфія», в особі директора Дацківа В.Й., що діє на підставі статуту з одного боку та фізичною особою ОСОБА_1 з іншого боку було укладено договір №32/21 оренди нежитлового приміщення, на четвертому поверсі адміністративно-виробничого корпусу (літ. «А-5») загальною площею 25,5 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до п.3.1. вищевказаного Договору, орендар вступає у строкове платне користування майном з моменту підписання сторонами акту приймання-передачі майна, який підтверджує склад майна, фактичний стан орендованого приміщення і є невід`ємною частиною цього договору.

Згідно п.3.2 Договору, передача майна в користування не тягне за собою виникнення у орендаря права власності на нього.

Пунктом 3.4 Договору встановлено, що у разі припинення чи розірвання договору орендар повинен в день припинення чи розірвання договору повернути приміщення орендодавцеві у стані, в якому воно було одержано, з урахуванням нормального зносу згідно акту приймання передачі приміщення, що підписується сторонами.

Відповідно до п. 5.1.1 Договору орендар зобов`язується прийняти орендоване приміщення протягом трьох робочих днів з моменту підписання сторонами даного договору, а після закінчення строку оренди повернути орендодавцю орендоване приміщення у належному стані, не гіршому ніж на момент передачі його в користування з урахуванням нормального фізичного зносу в останній день дії договору оренди за актом приймання - передачі майна.

Також, 01.12.2021 року між АТ «Львівська книжкова фабрика «Атлас» корпоративне підприємство АТ «ДАК «Укрвидавполіграфія» та ОСОБА_1 було підписано акт приймання-передачі мана.

Крім того, 01.12.2021 року затверджено кошторис комунальних і експлуатаційних послуг, що підтверджено підписами сторін.

З витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 06.09.2017 вбачається, що нерухоме майна за адресою: АДРЕСА_2 перебуває у приватній власності ПАТ «Львівська книжкова фабрика «Атлас», корпоративне підприємство ДАК «Укрвидавполіграфія», код ЄДРПОУ 02470141.

Статтею 41 Конституції Українивстановлено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

За положеннямистатті 47 Конституції Україникожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Статтею 8 Конвенції закріплено, що кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Устатті 7 ЖК Українипередбачено, що ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом. Житлові права охороняються законом, за винятком випадків, коли вони здійснюються в суперечності з призначенням цих прав чи з порушенням прав інших громадян або прав державних і громадських організацій.

Тобто будь-яке виселення або позбавлення особи права користування житлом допускається виключно на підставах, передбачених законом, і повинно відбуватись в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1ст. 316 ЦК України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Згідно із ч. 1ст. 317 ЦК України, власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

За приписамист. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ч. 1ст. 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

За змістомст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном.

Нормастатті 391 ЦК Українивизначає право власника, у тому числі житлового приміщення або будинку, вимагати усунення будь-яких порушень свого права від будь - яких осіб будь-яким способом, який власник вважає прийнятним. Визначальним для захисту права на підставі цієї норми права є наявність у позивача права власності та встановлення судом наявності перешкод у користуванні власником своєю власністю. При цьому не має значення, ким саме спричинено порушене право та з яких підстав (постанова Верховного Суду від 20.05.2020 р. у справі 204/3945/17).

Відповідно до ч.1 ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Також, як зазначено у ч. 2 ст. 291 ГКУ, договір оренди припиняється у разі закінчення строку, на який його було укладено.

Згідно з ч.1 ст. 785 ЦК України у разі припинення договору найму наймач зобов`язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено у договорі.

Згідно ч. 1 ст.76, ст.77 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

Згідност. 81 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідност. 89 ЦПК Українисуд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Таким чином, відповідач добровільно не звільняє займане приміщення та продовжує користуватися ним без будь-яких правових підстав. Дія договору оренди припинена 30.11.2022 року. Відповідач безпідставно займає орендоване ним приміщення, яке належить позивачу на праві власності.

Оскільки, нежитлове приміщення є об`єктом приватної власності позивача, який позбавлений вільно розпоряджатися своїм майном, а тому звернувся до суду за захистом свого права.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про наявність підстав задоволення позовних вимог щодо усунення перешкод у користуванні та розпорядженні нежитловим майном шляхом виселення відповідача.

Відповідно до вимогст. 141 ЦПК Україниз відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 3028, 00 грн.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.4,5,12,13,76-82,141,259,263-265,268,273,352,354,355 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Позов Акціонерного товариства «Львівська книжкова фабрика «Атлас» Корпоративне підприємство АТ «ДАК «Укрвидавполіграфія» до ОСОБА_1 про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні нежитловим майном шляхом виселення - задовольнити.

Зобов`язати ОСОБА_1 усунути перешкоди у користуванні та розпорядженні нежитловим майном, що належить на праві власності Акціонерному товариству «Львівська книжкова фабрика «Атлас» Корпоративне підприємство АТ «ДАК «Укрвидавполіграфія», шляхом виселення ОСОБА_1 з незаконно займаного нежитлового приміщення, загальною площею 25,5 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Стягнути ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Львівська книжкова фабрика «Атлас» Корпоративне підприємство АТ «ДАК «Укрвидавполіграфія» судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривні 00 копійок.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач: Акціонерне товариство «Львівська книжкова фабрика «Атлас» Корпоративне підприємство АТ «ДАК «Укрвидавполіграфія», код ЄДРПОУ 02470141, місцезнаходження за адресою: 79005, м. Львів, вул. Зелена, 20.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 .

Суддя Мартьянова С.М.

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення02.10.2024
Оприлюднено07.10.2024
Номер документу122085007
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди

Судовий реєстр по справі —465/1607/24

Рішення від 02.10.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 19.06.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 02.04.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні