ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позову без розгляду
"30" вересня 2024 р. Справа № 916/2181/17(497/165/23)Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.,
за участі секретаря судового засідання Васильєвої К.О.,
дослідивши матеріали справи
за позовом: ОСОБА_1 (
АДРЕСА_1 ),
ОСОБА_2 (
АДРЕСА_2 )
до відповідачів: 1) Кубейської сільської ради Болградського району Одеської області
(68720, Одеська обл., Болградський район, с. Кубей, вул. Успенська,
буд. 16-А)
2) Сільськогосподарського виробничого кооперативу „Кубей" (68720,
Одеська обл., Болградський район, с. Кубей, вул. Радянської армії, буд.
18)
про визнання права власності на нерухоме майно
у відкритому судовому засіданні
представники сторін:
від позивача: 1) не з`явився;
2) не з`явився;
від відповідача 1): не з`явився;
від відповідача 2): не з`явився.
СУТЬ СПОРУ: про визнання права власності на нерухоме майно
ВСТАНОВИВ:
Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися із позовною заявою від 25.01.2023р. (вх. №572/23 від 27.01.2023р.), в якій просять постановити судове рішення, яким визнати:
- за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частку громадського будинку з господарськими будівлями та спорудами, які наразі позначені на плані технічного паспорту під літ. "А-1н" нафтобаза площею 256,60 кв.м, пункт відпустку пального літ."Б" площею 14,2 кв.м; вбиральня літ."В" і дворові споруди №1-4 згідно технічного паспорту, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 та на 1/2 частку громадського будинку з господарськими будівлями та спорудами, які наразі позначені на плані технічного паспорту під літ. "А-1н" молочний пункт площею 82,5 кв.м сарай літ."Б", вбиральня літ."В" і дворові споруди № 1-2 згідно технічного паспорту, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 ;
- за ОСОБА_2 право власності на 1/2 частку громадського будинку з господарськими будівлями та спорудами, які наразі позначені на плані технічного паспорту під літ. "А-1н" нафтобаза площею 256,60 кв.м, пункт відпустку пального літ."Б" площею 14,2 кв.м; вбиральня літ."В" і дворові споруди №1-4 згідно технічного паспорту, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 та на 1/2 частку громадського будинку з господарськими будівлями та спорудами, які наразі позначені на плані технічного паспорту під літ."А-1н" молочний пункт площею 82,5 кв.м, сарай літ."Б", вбиральня літ."В" і дворові споруди № 1-2 згідно технічного паспорту, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , в порядку спадкування за законом після чоловіка ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішенням Болградського районного суду Одеської області від 05.05.2023р. по справі №497/165/23 позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 задоволено повністю.
Постановою Одеського апеляційного суду від 13.06.2024р. апеляційну скаргу Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Кубей" в особі арбітражного керуючого Дарієнка Віктора Дмитровича задоволено; рішення Болградського районного суду Одеської області від 05.05.2023р. - скасовано; матеріали справи №497/165/23 передано до Господарського суду Одеської області, на розгляді якого перебуває справа № 916/2181/17 про банкрутство Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Кубей".
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 31.07.2024р. прийнято справу № 497/165/23 до свого провадження для розгляду в межах справи №916/2181/17 про банкрутство Сільськогосподарського виробничого кооперативу „Кубей" в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Представник ОСОБА_1 звернувся із заявою, сформованою в системі «Електронний суд» 27.09.2024р. (вх. №35380/24 від 27.09.2024р.), про залишення позову без розгляду.
Заява про залишення позову без розгляду підписана адвокатом Сахаровою Н.М., яка представляє інтереси позивача на підставі ордеру та договору про надання правової допомоги/доручення органу (установи), уповноваженого законом про надання безоплатної правової допомоги №31 від 12.06.2024р.; договором про надання правової (правничої) допомоги повноваження адвоката не обмежуються.
ОСОБА_2 звернулася із заявою (вх. №35392/24 від 30.09.2024р.) про залишення позову без розгляду, яка підписана нею особисто.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно із ч. 6 ст. 12 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
21.10.2019р. введено у дію Кодекс України з процедур банкрутства, згідно ч.2 Прикінцевих і Перехідних Положень якого, Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом втратив чинність з цього моменту.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Ч. 6 ст. 12 ГПК України передбачено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
З 21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Згідно ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення. Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.ч.1, 4 ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Ст. 14 ГПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 42 ГПК України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 226 ГПК України суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Як вбачається із даної норми, вказане право позивача є абсолютним, тобто, не залежить від мотивів позивача чи волі інших сторін у справі.
Залишення позовної заяви без розгляду на підставі заяви позивача - це форма закінчення розгляду справи без ухвалення рішення. Зазначена процесуальна дія - це диспозитивне право позивача, передбачене нормами ГПК України, яке не містить обмежень в його реалізації.
Оскільки заяви про залишення позову без розгляду підписані повноважним представником ОСОБА_1 та особисто ОСОБА_2 , суд доходить висновку про те, що позивачі розпорядилися своїми правами щодо розгляду спору на власний розсуд.
Відповідно до ч. 2 ст. 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Враховуючи те, що судове засідання не відбулося та розгляд справи по суті судом не розпочався, наявність заяв про залишення позову без розгляду, суд їх задовольняє та залишає без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 від 25.01.2023р. (вх. №572/23 від 27.01.2023р.) про визнання права власності на нерухоме майно.
Відповідно до ч. 3 ст. 226 ГПК України ухвалу про залишення позову без розгляду може бути оскаржено.
Згідно ч. 4 ст. 226 ГПК України особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення обставин, що були підставою для залишення позову без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
Керуючись п. 5 ч.1 ст.226, ст.ст. 232, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Задовольнити заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про залишення позову без розгляду.
2.Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 від 25.01.2023р. (вх. №572/23 від 27.01.2023р.), в якій просять постановити судове рішення, яким визнати:
- за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частку громадського будинку з господарськими будівлями та спорудами, які наразі позначені на плані технічного паспорту під літ. "А-1н" нафтобаза площею 256,60 кв.м, пункт відпустку пального літ."Б" площею 14,2 кв.м; вбиральня літ."В" і дворові споруди №1-4 згідно технічного паспорту, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 та на 1/2 частку громадського будинку з господарськими будівлями та спорудами, які наразі позначені на плані технічного паспорту під літ. "А-1н" молочний пункт площею 82,5 кв.м сарай літ."Б", вбиральня літ."В" і дворові споруди № 1-2 згідно технічного паспорту, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 ;
- за ОСОБА_2 право власності на 1/2 частку громадського будинку з господарськими будівлями та спорудами, які наразі позначені на плані технічного паспорту під літ. "А-1н" нафтобаза площею 256,60 кв.м, пункт відпустку пального літ."Б" площею 14,2 кв.м; вбиральня літ."В" і дворові споруди №1-4 згідно технічного паспорту, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 та на 1/2 частку громадського будинку з господарськими будівлями та спорудами, які наразі позначені на плані технічного паспорту під літ."А-1н" молочний пункт площею 82,5 кв.м, сарай літ."Б", вбиральня літ."В" і дворові споруди № 1-2 згідно технічного паспорту, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , в порядку спадкування за законом після чоловіка ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвала набирає чинності 30 вересня 2024р. та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Південно-західного апеляційного господарського суду.
Повну ухвалу складено та підписано 04 жовтня 2024р.
Копію ухвали надіслати на електронну адресу: Кубейської сільської ради Болградського району Одеської області (cubei1809@ukr.net), СВК "Кубей" в особі арбітражного керуючого Дарієнка В.Д. ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ).
Копію ухвали надіслати: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ).
Суддя Л.І. Грабован
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122087323 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про приватну власність щодо визнання права власності |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Грабован Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні