ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
У Х В А Л А
"04" жовтня 2024 р.Справа № 924/880/24
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Субботіної Л.О., розглянувши матеріали
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Енера Суми" м. Суми
про порушення провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Аромат" м.Кам`янець - Подільський Хмельницької області
ВСТАНОВИВ:
На адресу Господарського суду Хмельницької області 30.09.2024 надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Енера Суми" м. Суми про порушення провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Аромат" м. Кам`янець - Подільський Хмельницької області.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.09.2024 заяву передано для розгляду судді Субботіній Л.О.
Згідно з ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником або Національним банком України у випадках, передбачених цим Кодексом, а стосовно боржника - державного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, - також органом (суб`єктом), уповноваженим управляти державним майном, у письмовій формі та повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи; ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); найменування органу (суб`єкта), уповноваженого управляти державним майном щодо боржника - державного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі; виклад обставин, що є підставою для звернення до суду; перелік документів, що додаються до заяви.
До заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються, серед іншого, докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.
Відповідно до ч. 1, п.п. 9 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство ставка судового збору становить 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 ст. 4 вищевказаного Закону визначено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3028,00 грн.
Зважаючи на те, що заява кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство подана через систему "Електронний суд", то до сплати підлягає судовий збір у розмірі 24224,00 грн (3028,00 грн х 10 х 0,8).
Також за приписами ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.
Суд встановив, що матеріали заяви про порушення справи про банкрутство Дочірнього підприємства "Аромат" не містять доказів сплати судового збору та доказів авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень, як це передбачено ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на зазначене, суд вважає за належне залишити без руху заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Енера Суми" м. Суми про порушення провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Аромат" м. Кам`янець - Подільський Хмельницької області, надавши заявнику строк для усунення недоліків.
Заявнику необхідно надати належні докази сплати судового збору в розмірі 24224,00 грн та докази авансування винагороди арбітражному керуючому у розмірі трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень на депозитний рахунок Господарського суду Хмельницької області.
Якщо заявник не усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, то така заява вважається неподаною і буде повернута особі, що звернулась із заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Керуючись ст. ст. 174, 234, 235 ГПК України, ст. ст. 2, 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Енера Суми" м. Суми про порушення провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Аромат" м. Кам`янець - Подільський Хмельницької області залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків до 16 жовтня 2024 року включно.
Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання суддею 04.10.2024 та не підлягає оскарженню.
СуддяСубботіна Л.О.
Ухвалу надіслати заявнику до електронного кабінету.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122087587 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Субботіна Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні