печерський районний суд міста києва
Справа № 754/11024/24-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2024 року м. Київ
Суддя Печерського районного суду м. Києва Гуртова Т. І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Український волоський горіх» (адреса: 01014, м. Київ, вул. Соловцова Миколи, буд. 2, офіс 38) про стягнення заборгованості по заробітній платі та середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу,
В С Т А Н О В И В :
До Печерського районного суду міста Києва за підсудністю із Деснянського районного суду міста Києва надійшла позовна заява від представника позивача ОСОБА_1 (далі - позивач) - адвоката Земляної І. О. до Товариства з обмеженою відповідальністю «Український волоський горіх», в якій позивач просить:
-стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Український волоський горіх» на користь ОСОБА_1 суму невиплачену заробітну плату у розмірі 946 417, 97 грн;
-стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Український волоський горіх» на користь ОСОБА_1 суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу за період з 16.05.2024 по 01.08.2024 у розмірі 90 905,10 грн.
Так, положеннями ч. 1 ст. 4 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Однак, під час вивчення матеріалів вказаного позову та вирішення питання про призначення справи до розгляду, було установлено невідповідність поданої позовної заяви вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Згідно з правовою позицією Великої Палати ВС, викладеною в постанові від 30.01.2019 по справі № 910/4518/16, за змістом статей 94, 116, 117 Кодексу законів про працю України та статей 1, 2 Закону України «Про оплату праці» середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця, спрямованим на захист прав звільнених працівників щодо отримання ними в передбачений законом строк винагороди за виконану роботу (усіх виплат, на отримання яких працівники мають право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій), який нараховується у розмірі середнього заробітку та не входить до структури заробітної плати.
Пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Також, Верховний Суд України у своїй постанові від 30.11.2016 у справі №6-1121цс16 наголосив на тому, що починаючи з 01.09.2015 позивачі в справах за позовними вимогами, що випливають з трудових відносин, не звільняються від сплати судового збору, за винятком позивачів у двох категоріях: про стягнення заробітної плати та про поновлення на роботі.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеруифізичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивачем не надано до матеріалів справи доказів сплати судового збору.
Відтак, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1 211,20 грн та надати докази сплати судового збору до суду.
Згідно з ч. 1,2 ст. 185 ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення її без руху, в якій зазначає про недоліки, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на наведене, суд дійшов висновку про необхідність усунення вказаних недоліків та надання позивачу строку для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст.175, 177, 185, 258-260 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків протягом 10 днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі не виконання вимог ухвали суду в частині усунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню.
Суддя Тетяна ГУРТОВА
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122092558 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Гуртова Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні