ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 жовтня 2024 рокусправа № 380/19952/24
м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Андрусів У. Б., перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ІВРУС-ТРЕЙД» до Львівської митниці про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и л а :
Товариство з обмеженою відповідальністю «ІВРУС-ТРЕЙД» (місцезнаходження: вул. Ушинського, буд. 25а, м. Київ, 03151; ЄДРПОУ 34242005) пред`явило позов до Львівської митниці (місцезнаходження: Т. Костюшка, буд. 1, м. Львів, 79007; ЄДРПОУ 43971343), у якому просить суд визнати протиправними та скасувати рішення Львівської митниці як філії (іншого відокремленого підрозділу) Державної митної служби України про коригування митної вартості товарів від 25.03.2024 №UA209000/2024/100157/2 та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA209230/2024/000992.
Відповідно до вимог ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з`ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Перевіривши позовну заяву, суддя дійшла висновку, що вона не відповідає процесуальним вимогам, установленим ст. 160, 161 КАС України, з огляду на таке.
Згідно з п. 3 ч. 5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається ціна позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб`єкта владних повноважень.
Оскільки безпосереднім наслідком винесення рішення про коригування митної вартості є зміна складу майна позивача, вимога про скасування такого рішення суб`єкта владних повноважень, є майнова.
Отже, позивачу необхідно зазначити ціну позову та обґрунтований розрахунок такої.
Також згідно з ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як вбачається з оскаржуваного рішення про коригування митної вартості товарів від 25.03.2024 №UA209000/2024/100157/2, таке прийняте щодо митної декларації від 22.03.2024 №24UA209230025709U9, проте позивач не долучив її до позовної заяви. Отже, для повного та всебічного встановлення усіх обставин справи, позивачу слід надати докази, на які покликається у позовній заяві, а саме митну декларацію від 22.03.2024 №24UA209230025709U9.
Крім того, відповідно до ст. 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова.
Згідно з приписами ч. 1, 3 ст. 15 КАС України судочинство і діловодство в адміністративних судах провадиться державною мовою. Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право учасників судового процесу на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у судах України судочинство провадиться, а діловодство здійснюється державною мовою.
Абзацом 4 п. 8 Розділу І Інструкції з діловодства в місцевих та адміністративних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації від 20.08.2019 №814, регламентовано, що у діловодстві суду можуть використовуватися вхідні документи, викладені іноземною мовою, забезпечені офіційним перекладом відповідно до вимог чинного законодавства.
Згідно зі ст. 79 Закону України «Про нотаріат» нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови. Якщо нотаріус не знає відповідних мов, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.
Зважаючи на викладене вище, у разі долучення до позовної заяви документів, викладених іноземною мовою, необхідно подати належним чином (нотаріально) засвідчені їх переклади на державну мову.
Суддею встановлено, що до позовної заяви позивач додав копії документів на іноземній мові, які не перекладені українською.
Отже, з метою належного встановлення обставин у справі позивачу необхідно надати суду належним чином засвідчений переклад документів, доданих до позовної заяви, які викладені іноземною мовою.
За правилами ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених процесуальним законом, її необхідно залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення виявлених недоліків.
У зв`язку з перебуванням головуючої судді на лікарняному, питання про прийняття позовної заяви до розгляду вирішується у перший робочий день після закриття листка непрацездатності.
Керуючись ст. 160, 161, 169, 241, 243, 248, 256 КАС України, суддя
п о с т а н о в и л а :
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ІВРУС-ТРЕЙД» до Львівської митниці про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви, зазначені у мотивувальній частині цієї ухвали, у строк, що не перевищує десяти днів з дня її вручення.
3. Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків у встановлений строк, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
4. Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяАндрусів Уляна Богданівна
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122094095 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо визначення митної вартості товару |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Андрусів Уляна Богданівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Андрусів Уляна Богданівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні