КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про прийняття адміністративної справи до провадження
30 вересня 2024 року м. Київ Справа № 320/23925/24
Суддя Київського окружного адміністративного суду Войтович І.І., отримавши та розглянувши позовну заяву Головного управління Держдпроспоживслужби в Київській області до Димерського комбінату комунальних підприємств про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Держдпроспоживслужби в Київській області з позовом до Димерського комбінату комунальних підприємств , в якому просить суд:
- тимчасово припинити обіг води питної, призначеної для споживання людиною за адресою: Київська область, Вишгородський район, смт Димер, вулиця Вишнева до усунення виявлених невідповідностей зазначених в приписі від 24.04.2024 № 10-7-7.1-18/2;
- розробити та застосувати коригувальні дії для усунення виявлених невідповідностей якості води питної призначеної для споживання людиною, що зазначені в акті № 10-7-7.1-18/4 від 24.04.2024, приписі № 10-7-7.1-18/2 від 24.04.2024 та рішенні № 10-4.1/3374-24 від 24.04.2024.
05.06.2024, ухвалою Київського окружного адміністративного суду (суддя Балаклицький А.І.) позовну заяву залишено без руху, з підстав невідповідності останньої ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України та надано строк на усунення недоліків.
Відповідно до довідки про доставку електронного листа, що міститься в матеріалах справи, ухвалу від 05.06.2024 позивачу було надіслано 05.06.2024.
Згідно Протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями 19.09.2024 справу розподілено судді Войтович І.І.
Отримавши та перевіривши матеріали даного адміністративного позову, суддя зазначає наступне.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 05.06.2024 позов залишено без руху з наданням заявникові десятиденного строку для усунення недоліків шляхом подання до суду: оригіналу платіжного доручення (квитанції) про сплату судового збору в розмірі 3028,00 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 2 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 вказаної статті передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлений законом на 1 січня 2024 року, становить 3028,00 грн.
Як вбачається з прохальної частини позову, позивачем у позовній заяві заявлено вимогу немайнового характеру.
Таким чином, при зверненні до суду з даним адміністративним позовом позивачу необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 3028,00 грн.
Доказів на підтвердження сплати судового збору позивачем не надано.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 3028,00 грн. та надати до суду докази сплати судового збору.
Отже, зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 1 ст. 118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Згідно ч. 2 ст. 121 КАС України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Оскільки в матеріалах справи відсутні докази виконання позивачем вимог ухвали Київського окружного адміністративного суду від 22.07.2024, та враховуючи вказані вище обставини, позовна заява є такою, що не відповідає вимогам процесуального законодавства, у зв`язку з чим суддя, враховуючи положення статті 169 КАС, вважає за необхідне прийняти даний позов в стані без руху та продовжити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з моменту отримання даної ухвали суду.
Керуючись статтями 118, 121, 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
у х в а л и в:
1. Прийняти до провадження дану адміністративну справу № 320/23925/24 за позовом Головного управління Держдпроспоживслужби в Київській області до Димерського комбінату комунальних підприємств про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії.
2. Продовжити строк для усунення недоліків позовної заяви Головного управління Держдпроспоживслужби в Київській області
3. Установити Головного управління Держдпроспоживслужби в Київській області десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
4. Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Войтович І.І.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 08.10.2024 |
Номер документу | 122100654 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо охорони здоров’я, з них |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Войтович І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні