Справа № 522/11151/24-Е
Провадження № 2/947/5190/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
16.09.2024
Суддя Київського районного суду м. Одеси Бескровний Я.В., ознайомившись з матеріалами справи №522/11151/24 за позовом ОСОБА_1 до Виробничого підрозділу «Одеський загін воєнізованої охорони» філії «Відомча воєнізована охорона» акціонерного товариства «Українська залізниця» про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
До Київського районного суду м. Одеси в порядку ст.31ЦПК України з Приморського районного суду м. Одеси надійшла цивільна справа №522/11151/24 за позовом ОСОБА_1 до Виробничого підрозділу «Одеський загін воєнізованої охорони» філії «Відомча воєнізована охорона» акціонерного товариства «Українська залізниця» про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди, яка згідно до автоматичного розподілу судової справи між суддями, вказана справа передана судді Київського районного суду м. Одеси Я.В. Бескровному.
Вирішуючи питання щодо можливості відкриття провадження у справі, розглянувши матеріали позовної заяви, суддя дійшов до наступного.
Згідно зч.4ст.177ЦПК Українидо позовноїзаяви додаютьсядокументи,що підтверджуютьсплату судовогозбору увстановлених порядкуі розмірі,або документи,що підтверджуютьпідстави звільненнявід сплатисудового зборувідповідно дозакону.
Відповідно до ч.2 ст.133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаютьсяЗаконом УкраїниПро судовийзбір від08.07.2011№3674-VI (зі змінами).
Відповідно до положень ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2024 рік» у 2024 році установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2024 у розмірі 3028,00 грн.
Згідно з ч. 2ст.4 Закону України «Про судовий збір», ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб,щодорівнює 1211,20грн. та за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою підприємцем справляється судовий збір за ставкою 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (15140,00 грн.).
Проте, позивачем до позовної заяви не додано документу, що підтверджує сплату судового збору за подання до суду даної позовної заяви, відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
У позовній заяві позивач вказав, що відповідно до п. 1 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» він звільняється від сплати судового збору.
Згідно з п.1 ч.1 ст.5Закону України«Про судовийзбір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
В той час як, позивачем в позовній заяві, серед іншого заявлено вимогу про відшкодування моральної шкоди, на які положення ст.5 Закону України«Про судовийзбір» не поширюються.
Зазначене у повній мірі узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 07 лютого 2022 року у справі №523/4124/21 (провадження №61-15068св21), а саме: вимога про відшкодування моральної шкоди у спорі щодо поновлення трудових прав, визначена у грошовому вимірі, стає майновою вимогою, отже, судовий збір за таку вимогу підлягає стягненню як за вимогу майнового характеру.
Таким чином, за відсутності підстав для звільнення від сплати судового збору, запропонувати позивачу сплатити судовий збір відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за вимогу майнового характеру у розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок, за реквізитами: отримувач: ГУК в Одеській області (Київський р-н), код отримувача 37607526, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок №UA758999980313171206000015756, Код класифікації доходівбюджету 22030101).
Крім того, відповідно до п.2 ч.1 ст.177ЦПК України у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
В порушення зазначених норм, позивачем не додано до позовної заяви належних доказів надсилання листом з описом вкладення відповідачу копій поданих до суду документів.
Звертаю увагу, що додана до заяви роздруківка з електронної пошти Gmail щодо надсилання копії заяви з додатками на електронну адресу: ІНФОРМАЦІЯ_1 не є належним доказом. Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Згідно з ч. 1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та запропонувати позивачу усунути вказані вище недоліки.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 доВиробничого підрозділу«Одеський загінвоєнізованої охорони»філії «Відомчавоєнізована охорона»акціонерного товариства«Українська залізниця»про визнанняпротиправним таскасування наказу,поновлення напосаді,стягнення середньогозаробітку зачас вимушеногопрогулу тавідшкодування моральноїшкоди- залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усуненнязазначених вухвалі недоліківпозовної заяви десять днів з дня отримання даної ухвали суду.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали направити позивачу для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Бескровний Я. В.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2024 |
Оприлюднено | 08.10.2024 |
Номер документу | 122102387 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Бескровний Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні