Рішення
від 17.09.2024 по справі 504/203/24
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 504/203/24

провадження № 2/504/1401/24

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.09.2024смт.Доброслав

Комінтернівський районний суд Одеської області у складі:

головуючого судді Доброва П.В.,

за участю секретаря Данько Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні смт. Доброслав цивільну справу за позовною заявою Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків «Суворовський 56-56А» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті внесків співвласника на управління нерухомим майном,-

ВСТАНОВИВ:

В січні 2024 року Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків «Суворовський 56-56А» звернулося до суду з позовом в якому просить ухвалити рішення, яким стягнути з ОСОБА_1 на користь позивача заборгованість по сплаті частки співвласника за період з 01.03.2023року по 30.11.2023 року встановлену пропорційно до загальної площі квартири 43,2 кв.м. у загальному розмірі 18153,21грн., інфляційні витрати в розмірі 218,05грн., 3% річних 356,66 грн., судові витрати в розмірі сплаченого судового збору 2684,00грн. та витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 3000,00грн.

В обґрунтування заявленого позову представник позивача посилається на те, що відповідач є власником квартири АДРЕСА_1 , на підставі Договору, серія та номер:32, виданий 08.10.2016, видавник ТОВ «РЕАЛ-ГРУПП» та ОСОБА_1 .; акту приймання-передачі, серія та номер: б/н, виданий 08.10.2016, видавник ТОВ «РЕАЛ-ГРУПП» та ОСОБА_1 ;витягу з рішення, серія та номер:363, виданий 20.09.2016, видавник: Крижанівська сільська рада Лиманського району Одеської області; технічного паспорта, серія та номер: б/н, виданий 11.10.2016, видавник ФОП « ОСОБА_2 »; право власності на квартиру АДРЕСА_2 зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 26.10.2016, номер запису про право власності 32136259, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1070843351227.

Багатоквартирний будинок у якому розташована зазначена квартира є частиною житлового комплексу ОСББ «Суворовський 56-56А» ( АДРЕСА_3 , ідентифікаційний код 41171284,), створеного 23.02.2017 року для забезпечення прав співвласників на спільне майно, задоволення потреби в ефективному управлінні належним їм майном, підтриманні об`єкта в належному технічному стані, організації забезпечення потреб мешканців об`єкта в житлово-комунальних послугах.

Рішенням загальних зборів співвласників від 15.07.2018 року затверджено розмір внесків на утримання та управління будинками.

Однак, відповідач відмовляється сплачувати частку співвласника у загальному обсязі внесків і платежів встановлену пропорційно до загальної площі приміщення 24,3 кв.м., що стало підставою для звернення до суду.

Ухвалою судді від 22 січня 2024 року було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі. Визначено відповідачеві п`ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.

Зазначена ухвала суду разом з копією позовної зави була направлена за місцем реєстрації відповідача. Однак, будучи повідомленим судом про дату та час судового засідання та отримавши копію позовної заяви з додатками відповідач у судове засідання не з`явився, відзиву чи будь яких інших заяв по суті заявлених вимог до суду не надав.

З урахуванням викладеного, суд вважає за можливе розглядати справу за відсутності відзиву на позов та заперечень проти розгляду справи, за наданими позивачем матеріалами.

За таких обставин, суд вважає можливим відповідно до ст. 280 ЦПК України, розглянути справу та ухвалити заочне рішення у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів, враховуючи, що позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Суд, дослідивши матеріали справи дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків АДРЕСА_3 , відповідно до Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» було створено ОСББ «Суворовський 56-56А».

Метою створення об`єднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належне утримання та використання спільного майна житлового комплексу, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутом, розпорядження спільним майном будинку, збереження і поліпшення техніко-економічних характеристик будинку з метою комфортного проживання (перебування) співвласників та користувачів житлових та нежитлових приміщень, збалансування витрат і втрат ресурсів на утримання спільного майна і на споживання житлово-комунальних послуг, благоустрою прибудинкової території та побутового обслуговування населення.

ОСББ «Суворовський 56-56А» є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками. Господарче забезпечення діяльності об`єднання може здійснюватися власними силами об`єднання (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах суб`єктів господарювання.

ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , на підставі Договору, серія та номер:32, виданий 08.10.2016, видавник ТОВ «РЕАЛ-ГРУПП» та ОСОБА_1 ; акту приймання-передачі, серія та номер: б/н, виданий 08.10.2016, видавник ТОВ «РЕАЛ-ГРУПП» та ОСОБА_1 ;витягу з рішення, серія та номер:363, виданий 20.09.2016, видавник: Крижанівська сільська рада Лиманського району Одеської області; технічного паспорта, серія та номер: б/н, виданий 11.10.2016, видавник ФОП « ОСОБА_2 »; право власності на квартиру АДРЕСА_2 зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 26.10.2016, номер запису про право власності 32136259, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1070843351227.

Багатоквартирний будинок у якому розташована зазначена квартира є частиною житлового комплексу ОСББ «Суворовський 56-56А» ( АДРЕСА_4 , ідентифікаційний код 41171284), створеного 23.02.2017 року для забезпечення прав співвласників на спільне майно, задоволення потреби в ефективному управлінні належним їм майном, підтриманні об`єкта в належному технічному стані, організації забезпечення потреб мешканців об`єкта в житлово-комунальних послугах.

Рішенням загальних зборів співвласників від 15.07.2018 року затверджено розмір внесків на утримання та управління будинками.

Відповідно до п.п.3,13 розділу ІІІ Статуту в житловому будинку ОСББ «Суворовський 56-56А» встановлено порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, що затвердженні загальними зборами співвласників, коригування яких провадиться у встановленому порядку у зв`язку із підвищенням цін/тарифів на природний газ, електричну енергію, воду та водовідведення, які затверджують уповноважені центральні органи виконавчої влади, а у випадках передбачених законом - національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

У той же час відповідач відмовляється сплачувати частку співвласника у загальному обсязі внесків і платежів встановлену пропорційно до загальної площі квартири 43,2 кв.м.

Згідно інформації по фінансово-особовому рахунку НОМЕР_1 відкритому на ім`я боржника, та Акту звірки, власнику квартири за адресою: АДРЕСА_5 нараховано до сплати за період з 01.03.2023 по 30.11.2023 вартість частки співвласника в сумі 18153,20 грн. в рахунок витрат на утримання будинку і прибудинкової території, вивіз ТПВ, опалення, утримання котельні, генератор (цільовий внесок), електричну енергію ООЕК.

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначено Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 року №2866-III.

Відповідно до ст.10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» органами управління об`єднання є загальні збори його членів, правління, ревізійна комісія об`єднання. Вищим органом управління об`єднання є загальні збори.

За змістом ст.10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту є обов`язковим для всіх співвласників.

Відповідно до ч.6 ст.13 зазначеного Закону у разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду.

Відповідно до ст.16 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання, зокрема: встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів.

У свою чергу, співвласник зобов`язаний виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі (ст.15 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

Згідно зі ст.17 Закону України ««Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право, зокрема: вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі, утому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.

Відповідно до ст.1 Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 року №2189-VIII житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.

Ст.5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що до житлово-комунальних послуг належать:

1.житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком, яка включає:

- утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо;

- купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;

- поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;

2. комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року №869 тариф на ці послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням Типового переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого вказаною постановою Кабінету Міністрів України. Перелік послуг за кожним будинком погоджується у договорі на надання цих послуг, який укладається між споживачами та підприємством, організацією тощо, які надають ці послуги.

Отже, законодавство, яке регулює порядок забезпечення співвласниками багатоквартирного будинку утримання та експлуатацію багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов`язків співвласників, пов`язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку (управління багатоквартирним будинком), передбачає, що внески і платежі на утримання, експлуатацію та ремонт спільного майна є складовою частиною внесків та платежів співвласників як витрат на управління багатоквартирним будинком.

Частиною 1 ст.16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.

Згідно з ст.15 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» забезпечувати дотримання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин.

Серед обов`язків співвласників багатоквартирного будинку, визначених у ст.15 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» є наступні: виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.

Таким чином, Закон покладає обов`язок утримання квартири та сплати житлово-комунальних послуг на власника квартири та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Варто зазначити, що ОСББ не надає співвласникам жодних послуг, зокрема, житлово-комунальних в тому сенсі, що ОСББ не є і не може бути виконавцем послуг у відносинах із співвласниками.

Згідно з роз`ясненнями, викладеними у листі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 26.04.2011 року №7/15-4687, надавання послуг має на увазі отримання прибутку від господарської діяльності, а ОСББ відповідно до ч.4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» 29.11.2001 року №2866 створюється як непідприємницьке товариство, має статус неприбуткової організації та не має на меті отримання прибутку. ОСББ лише збирає та акумулює кошти співвласників, оплачує спільні витрати (в тому числі на утримання будинку та прибудинкової території), які ОСББ здійснює відповідно до статуту й затвердженого кошторису.

Тому співвласники сплачують в ОСББ «Суворовський 56-56А» не за послуги, а внески на відшкодування витрат на управління будинком.

Обов`язок утримання майна виникає у співвласників багатоквартирного будинку безпосередньо з актів цивільного законодавства. Витрати на утримання спільного майна у багатоквартирному будинку розподіляються між співвласниками пропорційно до їх часток співвласника незалежно від факту використання ними належного їм нежитлового приміщення та спільного майна, а також членства в об`єднанні співвласників багатоквартирного будинку. Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України від 01.04.2015 у справі № 916/2197/13 (№ 3-28гс15), від 11.11.2015 у справі № 914/189/14 (№ 3-945гс15), від 27.01.2016 у справі № 904/8242/14 (№ 3-1028 гс15) та постановах Верховного Суду від 14.12.2017 у справі №910/582/17, від 22.05.2018 у справі №910/12065/17.

Згідно з п.2 Розділу ІV Статуту ОСББ «Суворовський 56-56А» сплата встановлених загальними зборами об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до ремонтного, резервного фондів у розмірах і в строки, що встановлені загальними зборами об`єднання є обов`язковою для всіх співвласників.

Частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна, завдань енергоефективності встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.

Порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного, ремонтного та інших фондів, встановлюється загальними зборами об`єднання відповідно до законодавства та статуту.

Також у п.2 Розділу V Статуту ОСББ «Суворовський 56-56А» зазначається, що співвласник зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.

Відповідно до правового висновку, до якого дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду у постанові від 21.01.2020 року у справі 910/1395/19, законодавством на відповідача, як на члена ОСББ та на особу, у повному господарському віданні якої перебуває належне державі на праві власності майно, покладено обов`язок виконувати чинні та не скасовані рішення статутних органів ОСББ, якими зокрема є загальні збори учасників та правління ОСББ.

Відповідно до ст.3 ЦК України принципи справедливості, добросовісності та розумності є однією із фундаментальних засад цивільного права, спрямованою, у тому числі, на утвердження у правовій системі України принципу верховенства права. При цьому добросовісність означає прагнення особи сумлінно використовувати цивільні права та забезпечити виконання цивільних обов`язків, що зокрема підтверджується змістом ч.3 ст.509 цього Кодексу.

У силу положень ст.319 ЦК України власність зобов`язує.

Згідно з положеннями ст.322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з ст.151 ЖК України громадяни, які мають у приватній власності жилий будинок (квартиру), зобов`язані забезпечувати його схоронність, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, утримувати в порядку придомову територію.

Згідно ст.360 ЦК України співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.

Відповідачем не спростовано користування наданими ОСББ послугами, між тим своєчасно не здійснював оплату за них.

Ст.525 ЦК України передбачено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Положеннями ст.611 ЦК України передбачено, що в разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Зокрема, ст.625 ЦК України врегульовано правові наслідки порушення грошового зобов`язання. Так, відповідно до наведеної норми боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Право на позов про стягнення коштів на підставі ст. 625 ЦК України виникає у кредитора з моменту порушення грошового зобов`язання до моменту його усунення і обмежується останніми трьома роками, які передували подачі такого позову.

Відповідно до ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Національні суди мають вибирати способи такого тлумачення, які зазвичай можуть включати акти законодавства, відповідну практику, наукові дослідження тощо (VOLOVIK v. UKRAINE, № 15123/03, § 45, ЄСПЛ, 06 грудня 2007 року).

Одним із фундаментальних аспектів верховенства права є принцип правової визначеності, який, між іншим, вимагає щоб при остаточному вирішенні справи судами їх рішення не викликали сумнівів (BRUMARESCU v. ROMANIA, № 28342/95, § 61, ЄСПЛ, від 28 жовтня 1999 року).

Таким чином, ОСББ «Суворовський 56-56А», яке створено власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків за адресою: АДРЕСА_3 , з метою управління і забезпечення експлуатації нерухомого майна, фактично здійснювало управління вказаним житловим комплексом та несло витрати по його утриманню, а відповідач, який є власником нерухомості у цьому будинку, не відмовлявся від вказаних послуг, отримував їх, проте не оплачував їх вартість.

Враховуючи вищевикладене, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для стягнення з ОСОБА_1 заявленої позивачем заборгованості за період з 01.03.2023 по 30.11.2023 вартість частки співвласника в сумі 18153,21 грн., три відсотки річних у сумі 356,66 грн., інфляційні втрати у сумі 218,05 грн.

Відповідно до ст.133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Відповідно до п. 1 ч. 3ст. 133 ЦПК Українидо витрат пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Згідно з положеннямист. 137 ЦПК Українивитрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

Відповідно до ст.141 ЦПК України стороні, на користь якої постановлено рішення, суд присуджує з другої сторони всі судові витрати.

Судом встановлено, що позивачем сплачено судовий збір за подання позовної заяви у розмірі 2684,00 грн. та витрати на професійну допомогу в розмірі 3000,00грн.

У зв`язку із задоволенням позовної вимоги судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст.10,12,19,81,89,141,258-260,263-265,274-279,280-282 ЦПК України, ст.ст.3,319,360,509,525,526,530,536,599,611,625,1048,1049,1050,1054 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків «Суворовський 56-56А» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті внесків співвласника на управління нерухомим майном - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_6 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СУВОРОВСЬКИЙ 56, 56А» (ідентифікаційний код юридичної особи 41171284, місцезнаходження: 65086, Одеська область, Одеський район, с. Крижанівка, вул. Генерала Бочарова, 56, 56А), заборгованість по сплаті частки співвласника. за період з 01.03.2023 року по 30.11.2023 року у розмірі 18727,92грн.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_6 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СУВОРОВСЬКИЙ 56, 56А» (ідентифікаційний код юридичної особи 41171284, місцезнаходження: 65086, Одеська область, Одеський район, с. Крижанівка, вул. Генерала Бочарова, 56, 56А) витрати по сплаті судового збору та витрат на професійну професійну допомогу у розмірі 5684,00 грн..

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення.

Суддя Добров П.В.

СудКомінтернівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення17.09.2024
Оприлюднено08.10.2024
Номер документу122105541
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —504/203/24

Рішення від 17.09.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Добров П. В.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Добров П. В.

Ухвала від 22.01.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Добров П. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні