ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
07 жовтня 2024 року
м. Хмельницький
Справа № 681/1282/23
Провадження № 22-ц/4820/1697/24
Хмельницький апеляційний суд у складі
колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
Талалай О. І., Корніюк А. П., П`єнти І. В.
під час вирішення питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Полонського районного суду Хмельницької області від 07 червня 2024 року у справі за позовом Комунального підприємства Полонської міської ради «Благоустрій» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті за надані послуги з управління багатоквартирним будинком,
у с т а н о в и в :
Ухвалою Хмельницького апеляційного суду від 01.08.2024 апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Полонського районного суду Хмельницької області від 07.06.2024 залишено без руху та надано строк 10днів здня отриманнякопії ухвали для подання доказів, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного рішення суду першої інстанції (за наявності), подання апеляційної скарги, оформленої відповідно до вимог ст356 ЦПК України та сплати судового збору в розмірі 4026грн.
Копію ухвали Хмельницького апеляційного суду від 01.08.2024 ОСОБА_1 отримала 10.08.2024.
20.08.2024 на виконання ухвали суду ОСОБА_1 засобами поштового зв`язку подала нову редакцію апеляційної скарги.
Судовий збір за подання апеляційної скарги ОСОБА_1 не сплатила, вказавши, що захищає свої права як споживач, у зв`язку з чим звільнена від сплати судового збору.
Ухвалою Хмельницького апеляційного суду від 23.08.2024 продовжено ОСОБА_1 на 5 днів з дня отримання копії ухвали суду строк для сплати судового збору у сумі 4026грн, оскільки ОСОБА_1 є відповідачкою за вказаним позовом, який не пов`язаний з порушенням її прав як споживача, вона не звільняється від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Копію ухвали Хмельницького апеляційного суду від 23.08.2024 ОСОБА_1 отримала 31.08.2024.
06.09.2024 на виконання ухвали суду ОСОБА_1 засобами поштового зв`язку подала клопотання у якову просила розглянути справу без сплати судового збору. Зазначає, що основним джерелом існування є пенсія, а тому не взмозі сплатити судовий збір.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті (частина 2 статті 8 Закону України «Про судовий збір»).
Наведеними правовими нормами Закону України «Про судовий збір» встановлено чіткий і вичерпний перелік умов, а також суб`єктних та предметних критеріїв, за наявності яких, з огляду на майновий стан сторони, суд може, зокрема, звільнити від сплати судового збору.
Проте, доказів на підтвердження майнового стану ОСОБА_2 не надано.
Безпідставне звільнення від сплати судового збору є порушенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо справедливих судових процедур і рівності учасників судового процесу перед законом.
У встановлений судом строк, судовий збір не сплачено.
На підставі ч. 3 ст 185, ч. 2 ст 357 ЦПК України якщо недоліки апеляційної скарги не усунуто, судовий збір не сплачений у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається.
Тому апеляційну скаргу необхідно вважати неподаною та повернути ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 7 ст 357 ЦПК України про повернення апеляційної скарги постановляється ухвала, яка може бути оскаржена в касаційному порядку.
Керуючись статтями 185, 357 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Полонського районного суду Хмельницької області від 07 червня 2024 року вважати неподаною та повернути.
ОСОБА_1 надіслати копію ухвали про повернення апеляційної скарги разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами. Копію апеляційної скарги з додатками залишити в суді апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили з дня постановлення, проте може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Суддя-доповідач О. І. Талалай
Судді А. П. Корніюк
І. В. П`єнта
Суд | Хмельницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 09.10.2024 |
Номер документу | 122122561 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Хмельницький апеляційний суд
Талалай О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні