Справа № 559/2593/24
Провадження № 2-о/559/162/2024
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
07 жовтня 2024 року
Суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Жуковська О.Ю., перевіривши виконання вимог ст.ст.175-177, 316, 318 ЦПК України у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Дубенський відділдержавної реєстрації актів цивільного стану у Дубенському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту неправильності запису в актовому записі про народження та внесення змін до актового запису,
встановила:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту неправильності запису в актовому записі про народження та внесення змін до актового запису.
Після повторного авторозподілу, у зв`язку із відрахуванням зі штату Дубенського міськрайонного суду судді Ралець Р.В. 24.09.2024, дана справа надійшла в моє провадження, в зв`язку з чим необхідно вирішити питання про прийняття справи до провадження.
Ознайомившись із її змістом та доданими матеріалами встановлено, що вона підлягає залишенню без руху із наступних підстав.
Частиною другою статті 19 ЦПК визначено, що цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного) або окремого провадження.
Відповідно до ст. 293 ЦПК України, окреме провадженняце вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Частинами третьою та четвертою статті 294 ЦПК України визначено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Вимоги до форми та змісту позовної заяви встановлені ст. ст.175, 177 ЦПК України. Загальні правила цієї статті застосовуються і до заяв, поданих в порядку окремого провадження, зокрема, заяв про встановлення факту, що має юридичне значення.
За вимогами ч. 4 ст.177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п. 2 ч. 2ст. 4 ЗУ "Про судовий збір"за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір сплачується у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у 2024 році (на час подання позову до суду) становить 1211, 20 грн.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Заявниця ОСОБА_1 звернулась до суду в порядку окремого провадження із заявою, в якій просить встановити факт неправильності запису дати народження в актовому записі про її народження, а також просить зобов`язати Дубенський відділ реєстрації актів цивільного стану у Дубенському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції внести відповідні зміни до актового запису про народження, що по суті є позовною вимогою.
При подачі даної заяви заявником сплачено судовий збір у розмірі 605, 60 грн. лише за одну заявлену вимогу в порядку окремого провадження.
За таких обставин, заявнику необхідно визначитися в якому порядку вона звертається до суду - у порядку позовного провадження чи у порядку окремого провадження та сплати судовий збір відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір».
Згідност. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устатті 175 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним залишити заяву без руху, надавши строк для усунення недоліків шляхом її приведення у відповідність до положень чинного законодавства.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст.175,185 ЦПК України,
УХВАЛИЛА:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Дубенський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану уДубенському районіРівненської областіЗахідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції про встановлення факту неправильності запису в актовому записі про народження та внесення змін до актового запису - залишити без руху.
Надати заявнику строк тривалістю десять днів, з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків даної заяви.
Роз`яснити заявнику, що коли відповідно вказівок цієї ухвали у встановлений строк він виконає вимоги статей ст.ст. 175, 318 Цивільного процесуального кодексу України,заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважатиметься не поданою і буде йому повернена.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.Ю.Жуковська
Суд | Дубенський міськрайонний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 09.10.2024 |
Номер документу | 122123285 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Жуковська О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні