С О Л О М ' Я Н С Ь К И Й Р А Й О Н Н И Й С У Д М І С Т А К И Є В А
вул. Максима Кривоноса, 25, м. Київ, 03037; тел. (044) 249-79-26, факс:249-79-28;
вул. Грушецька, 1, м. Київ, 03113; тел.: (044) 456-51-65; факс: 456-93-08
e-mail:inbox@sl.ki.court.gov.ua, web: https://sl.ki.court.gov.ua
Код ЄДРПОУ: 02896762
Провадження 2/760/1098/23
В справі 760/22262/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
І. Вступна частина
13 вересня 2023 року Солом`янський районний суд м. Києва у складі
головуючого судді Коробенка С.В.
за участю секретаря Семененко А.Д.
розглянув в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Житло-Сервіс» до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.
ІІ. Описова частина
В серпні 2021 року ТОВ «Житло-Сервіс» звернулось в суд з позовом до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги в сумі 14001 гривень 51 копійок.
Посилається на те, що ТОВ «Житло-Сервіс» як обслуговуюча організація житлового будинку з підземним паркінгом, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , надає власникам житлових та нежитлових приміщень послуги з утримання будинку та прибудинкової території.
ТОВ «Житло-Сервіс» було укладено договори з підрядними організаціями, зокрема з метою надання послуг з центрального опалення ТОВ «Житло-Сервіс» укладеного договори на постачання природного газу №2604/18-ТЕ-41 від 08.10.2018, №1152/1920 ТЕ-41 від 04.10.2019 та №4167-ТЕ-41 від 02.10.2020 з АТ «НАК «Накнафтогаз Україна».
На підставі розпорядження КМДА № 1320 від 25 жовтня 2017 року встановлено тарифи на послуги з централізованого опалення в розмірі 1285 гривень 96 копійок за гкал.
Відповідно до договору купівлі-продажу від 07 березня 2019 року співвласниками квартири АДРЕСА_2 у рівних частках є ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Позивач вказує, що в квартирі АДРЕСА_3 досі проводяться ремонтні роботи, квартира не підключена до системи централізованого опалення, тому відповідно до законодавства підприємство нараховувало Відповідачам лише послуги послугу з опалення місць загального користування.
У зв`язку з невиконанням Відповідачами обов`язку з оплати вартості послуг з централізованого опалення в частині місць загального користування, за ними за період з березня 2019 року по квітень 2021 року утворилася заборгованість в розмірі 14001,51 гривень.
Враховуючи, що Відповідачі відмовляються погашати заборгованість добровільно, Позивач просить примусово стягнути з них таку заборгованість в рівних частках.
Ухвалою Солом`янського районного суду м. Києва від 27 серпня 2021 року відкрито спрощене позовне провадження у справі.
21 березня 2023 року до суду надійшла заява представника Відповідачів про закриття провадження у справі з посиланням на повне погашення заборгованості.
24 березня 2023 року до суду надійшли заперечення Позивача щодо закриття провадження, в яких звертається увагу суду на те, що надані Відповідачами копії розрахункових документів свідчать про погашення заборгованості за послуги з утримання будинків та прибудинкової території, а не послуг з централізованого опалення.
У судовому засіданні представник Позивача позов підтримав.
Представник Відповідачів проти задоволення позову заперечував, посилаючись на те, що Позивачем не обгрунтовано розрахунок заборгованості, не зазначено, які саме місця загального користування включені в розрахунок.
III. Мотивувальна частина
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є співвласниками в рівних частках квартири АДРЕСА_2 , на підставі Договору купівлі-продажу квартири від 07 березня 2019 року.
Між Позивачем та Відповідачами укладено договір №ПЯ8-6К про надання послуг з центрального опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення від 01.04.2019.
Відповідно до умов договору позивач зобов`язується надавати відповідачам послуги з центрального опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення. В свою чергу Відповідачі зобов`язувались сплачувати послуги у термін не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом.
Товариство є виконавцем послуг з утримання будинку та прибудинкової території, а також постачальником централізованого опалення для будинку.
З метою виконання послуг з централізованого опалення в будинку Позивачем щорічно укладалися договори на постачання природного газу з АТ «НАК «Нафтогаз Україна», зокрема: №2604/18-ТЕ-41 від 08.10.2018, №1152/1920 ТЕ-41 від 04.10.2019 та №4167-ТЕ-41 від 02.10.2020.
Розпорядженням КМДА № 1320 від 25 жовтня 2017 року встановлено тарифи на послуги з централізованого опалення в розмірі 1285,96 грн за гКал.
З пояснень Позивача вбачається, що послуги надавались позивачем належним чином. Відповідачами не надано будь-яких доказів у підтвердження того, що послуги з централізованого опалення Позивачем надавалися неякісно, або не у повному обсязі.
Безспірно встановлено, що на час подання позову належна Відповідачам квартира АДРЕСА_3 не підключена до системи централізованого опалення, а тому відповідно до законодавства Позивач нараховував Відповідачам вартість послуги лише з опалення місць загального користування відповідно до Наказу №315 від 22.11.2018 року Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
З наданих Позивачем розрахунків вбачається, що у в період з березня 2019 року по квітень 2021 року з Відповідачами утворилася заборгованість в загальному розмірі 14001,51 гривень за послуги з централізованого опалення. Зазначених розрахунок Відповідачами не спростовано, альтернативного розрахунку не надано.
Відповідно ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил; споживач - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.
За ч. 1 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньо будинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо); послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (баланс утримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо); послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо).
Відповідно до положень ч. 2 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник.
Згідно із п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст. 67 ЖК України, плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.
Відповідно до п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 572 від 08 жовтня 1992 року із змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2006 року № 45 власники квартир зобов`язані оплачувати надані житлово-комунальні послуги.
Згідно зі ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Таким чином, законодавством покладено обов`язок своєчасно вносити квартирну плату саме на наймачів (власників).
Згідно ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору, вимог кодексу, актів законодавства, а при відсутності таких вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
З матеріалів справи вбачається, що у зв`язку з невиконанням Відповідачами зобов`язання щодо сплати житлово-комунальних послуг, у них утворилась заборгованість в сумі 14001,51 грн.
Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Згідно вимог ст. ст. 76, 77, 79, 80 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до ч.ч. 1, 6 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідачами, як вже зазначено вище, не надано належних та допустимих доказів своєчасної та у повному обсязі сплати наданих житлово-комунальних послуг та відсутності заборгованості перед позивачем по оплаті цих послуг, а також не надано доказів на спростування наданих позивачем розрахунків боргу.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що з Відповідачів на користь Позивача підлягає стягненню пропорційно до їхніх часток у праві власності на квартиру - заборгованість у розмірі 14001,51 грн, а тому позов ТОВ «Житило-Сервіс» підлягає задоволенню.
Згідно ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову на відповідача.
Таким чином, з Відповідачів в рівних частках підлягає стягненню на користь Позивача сума судового збору в розмірі 2270,00 грн.
IV. Резолютивна частина
Керуючись статтями 322, 509, 525, 610, 612, 625 ЦК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», статтями 3, 4, 5, 12, 13, 76-81, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд вирішив:
1.Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Житло-Сервіс» заборгованість за спожиті послуги з централізованого опалення за період з 07.03.2019 по 30.04.2021 в розмірі 7000 гривень 76 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Житло-Сервіс» заборгованість за спожиті послуги з централізованого опалення за період з 07.03.2019 по 30.04.2021 в розмірі 7000 гривень 75 коп.
2.Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Житло-Сервіс» судовий збір в розмірі 1135 гривень 00 коп.
3. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
4. Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Житло-Сервіс», адреса: м. Київ, вул. Протасів Яр, 8; код ЄДРПОУ: 30167045;
Відповідач-1: ОСОБА_1 , місце проживання: адреса; АДРЕСА_4 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ;
Відповідач-2: ОСОБА_2 , місце проживання: адреса; АДРЕСА_4 ; РНОКПП: НОМЕР_2 .
Суддя:
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2023 |
Оприлюднено | 09.10.2024 |
Номер документу | 122126222 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Коробенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні