Постанова
від 08.07.2010 по справі 2а-3131/10/0670
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 справа №  2а-3131/10/0670  

категорія  6.19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2010 р.                                                                                  м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді  Іваненко Т.В.,

при секретарі -       Духновській В.О.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом  Прокурора Богунського району м. Житомира в інтересах держави в особі  Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до   Відкритого акціонерного товариства "Андрушівське хлібоприймальне підприємство"   < Текст > 

про  стягнення 17000,00 грн.,-

встановив:

      Прокурор Богунського району в інтересах держави в особі Житомирського територіального  управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з  позовом  до Відкритого акціонерного товариства "Андрушівське хлібоприймальне підприємство"  про стягнення штрафних санкцій за порушення  чинного законодавства, яке регулює правовідносини у сфері обігу цінних паперів в сумі 17000,00 грн.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали та просили задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився. Повернувся конверт з відмітками  "за даною адресою не існує". Відповідно до витягу з ЄДРПОУ відповідач не повідомляв державного реєстратора про зміну юридичної адреси. Тому відповідно до ст. 35 КАС України про час, дату та місце судового засідання відповідача слід вважати повідомленим належним чином.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються Законами України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", "Про цінні папери та фондовий ринок", Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591.

Відповідно до ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).  Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.

Річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники;  господарська та фінансова діяльність емітента;  цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність;  аудиторський висновок. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.  Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.

Відповідно до ч.6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

Пункт 1 глави 1 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591 передбачає, що емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі

Згідно п. 1 глави 2 розділу 5 вказаного Положення розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Відповідно до п.5, 6 глави 2 розділу 5 при поданні річної інформації до Комісії емітенти  подають (надсилають) річну інформацію до територіального органу Комісії згідно з їх місцезнаходженням. До складу річної інформації, що подається до Комісії, додається копія протоколу загальних зборів емітента, які проведені за звітний період та на яких затверджено результати діяльності емітента за звітний рік.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач всупереч вимогам ст.40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та вимогам пункту 1, 5, 6 глави 2 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591, не надав до Комісії  інформацію про результати фінансово-господарської діяльності емітента за 2008 рік. Внаслідок  чого винесено розпорядження № 52- жИ від 27.10.2009 р. про усунення порушень законодавства про цінні папери та наданий строк.

25.01.2010 р.  головним спеціалістом відділу правозастосування, контролю та фінансового моніторингу Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 1-ЖИ про те, що розпорядження  відповідачем не виконане.

Постановою № 5-ЖИ від 09.02.2010 року до ВАТ "Андрушівське хлібоприймальне підприємство" застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 17000,00 грн..

Вказані обставини підтверджуються копіями названих документів про накладення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів та іншими документами, що є у матеріалах справи.

На день розгляду справи сума штрафу накладеного на ВАТ "Андрушівське хлібоприймальне підприємство" добровільно не сплачена і складає 17000,00 грн. Постанова про накладення штрафу відповідачем в установлені законом строки не оскаржена.

Відповідно до ст.ст. 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні",  Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірах, встановлених цим Законом. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. 11,12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", ст. 40 "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006, Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591,  ст. ст. 94, 158 –163, 167, 186, 254 КАС України, суд -   

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства  "Андрушівське хлібоприймальне підприємство" (код 00953912, вул. Станційна, 20, м. Андрушівка) в дохід Державного бюджету України заборгованість зі сплати  штрафних санкцій в розмірі 17000,00 грн.

          Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя:                                                                                Т.В. Іваненко

 Повний текст постанови виготовлено: < Дата > 

присуджено до стягнення 17000.00 грн.

матеріальну шкоду < сума > грн.

моральну шкоду < сума > грн.

СудЖитомирський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.07.2010
Оприлюднено16.11.2010
Номер документу12213961
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-3131/10/0670

Постанова від 08.07.2010

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Іваненко Тетяна Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні