Ухвала
від 07.10.2024 по справі 624/909/24
КЕГИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 624/909/24

провадження №2/624/311/24

УХВАЛА

про прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі

07 жовтня 2024 року селище Кегичівка

Суддя Кегичівського районного суду Харківської області Богачова Т.В., розглянувши позовну заяву

ОСОБА_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: с. Вовківка, Берестинського району, Харківської області, 64041,

до Кегичівської селищної ради Красноградського району Харківської області, місцезнаходження за адресою: вул. Волошина, буд. 50, -с-ще Кегичівка, Берестинського району, Харківської області, 64003,

про визнання права власності в порядку спадкування за законом

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просять визнати за ним у порядку спадкування за законом право на земельну частку (пай), яка перебуває у колективній власності КСП ім. Паризької комуни на території Вовківської сільської ради Кегичівського району Харківської області, площею 5,37 в умовних кадастрових гектарах без визначення цієї ділянки в натурі (на місцевості), яка належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 на підставі Сертифікату на право на земельну частку (пай) серії РН №9887033, виданого Кегичівською РДА Харківської області на підставі розпорядження №237 від 22.06.2001.

Позовна заява обґрунтована тим, що ОСОБА_2 , яка проживала у селі Вовківка Кегичівського району Харківської області та померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , була бабусею позивача по лінії мами. За життя бабуся не уклала заповіт про спадкування права на земельну частку /пій/. Спападок фактично прийняла мама, ОСОБА_3 , але належним чином не оформила. За життя мама залишила заповіт, у якому розпорядилась, що все її майно заповіла позивачу, ОСОБА_1 . Інших спадкоємців, які б мали право на обов`язкову частку цього майна, немає. Спадщиною ОСОБА_2 , яку позивач бажає отримати є земельна частка (пай), яка перебуває у колективній власності на території Вовківської сільської ради Кегичівського району Харківської області, площею 5,37 в умовних кадастрових гектарах без визначення, цієї ділянки в натурі (на місцевості), яка належала померлій на підставі Сертифікату на право на земельну частку (пай) серії РН №9887033, виданого на підставі розпорядження №237 Кегичівської РДА Харківської області від 22.06.2001 року. Позивач звернувся до нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на зазначену спадщину ОСОБА_2 , але нотаріус надав роз`яснення про вирішення цього питання в судовому порядку, так як за життя ОСОБА_2 державний акт не виготовила і не отримала. Оригінал сертифікату втрачено, залишилась тільки копія.

Позовна заява, відповідає вимогам статей 175,177 ЦПК України, обставин, що перешкоджають відкриттю провадження у справі не встановлено.

Відповідно до положень ст. 19, ч.4 ст. 274 ЦПК України, справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

Позивачем також заявлено клопотання про витребування з Зачепилівської державної нотаріальної контори Харківської області копії спадкової справи ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та проживала в с. Вовківка, Кегичівського району, Харківської області, а також з Красноградського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Красноградському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб від 25.03.1948 ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , актовий запис №13.

Розглядаючи клопотання про витребування доказів суддя виходить з наступного.

Відповідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подано в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

У клопотанні повинно бути зазначено, який доказ витребується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

Задоволення клопотання про витребування судом доказів є можливим за умови, якщо особа, яка його заявляє, доведе, що є складнощі в їх отриманні, підстави, за яких заявник вважає, що докази знаходяться в іншої особи, належність доказів та допустимість засобів доказування.

З метою об`єктивного вирішення спору у контексті з правовими приписами ст.ст. 10, 213 ЦПК України, суддя приходить до висновку про доцільність задоволення клопотання позивача про витребування доказів, оскільки достовірно встановлено, що без інформації, яка міститься в цих документах неможливо провести слухання справи, а позивач не мають можливості надати вищевказані докази по справі в зв`язку з тим, що дана інформація може бути отримана у відповідності до вимог Закону України «Про інформацію» тільки на вимогу суду або правоохоронних органів.

Керуючись ст.19, 83, 84, 187, 258, 260, 274 ЦПК України, суддя

у х в а л и в:

Відкрити провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Кегичівської селищної ради Красноградського району Харківської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом.

Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.

Призначити підготовче судове засідання на 20 листопада 2024 року об 11-00 годині в залі Кегичівського районного суду Харківської області.

Зобов`язати Зачепилівську державну нотаріальну контору надати до суду завірену копію спадкової справи ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та проживала в с. Вовківка, Кегичівського району, Харківської області.

Зобов`язати Красноградський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Красноградському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції надати до суду витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб від 25.03.1948 ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , актовий запис №13.

Роз`яснити, що відповідно до ч. 7-9 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Відповідно до ч. 1 ст. 146 ЦПК України у разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.

Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 148 ЦПК України за невиконання ухвали з відповідальної особи може бути стягнуто штраф в дохід державного бюджету у сумі від 0,3 до 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати суду докази.

Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачам п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на веб-адресі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: court.gov.ua/fair/sud2017/.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати сторонам.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Т.В. Богачова

СудКегичівський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення07.10.2024
Оприлюднено09.10.2024
Номер документу122144439
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —624/909/24

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Кегичівський районний суд Харківської області

Богачова Т. В.

Ухвала від 07.10.2024

Цивільне

Кегичівський районний суд Харківської області

Богачова Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні