Справа № 132/1744/24
Провадження № 2/132/589/24
РІШЕННЯ
Іменем України
"03" жовтня 2024 р. Калинівський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого Павленко І.В.
при секретарі Олійник Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін в місті Калинівка цивільну справу за позовом Управління поліції охорони у Вінницькій області в особі представника - адвоката Пономаренка Дениса Юрійовича до ОСОБА_1 про стягнення завданих збитків,
ВСТАНОВИВ:
Управління поліції охорони у Вінницькій області звернулось в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення завданих збитків. В обґрунтування позову зазначає, що наказом Управління поліції охорони у Вінницькій області № 15 о/c від 25.01.2024 ОСОБА_1 призначений на посаду поліцейського роти охорони об`єктів та публічної безпеки батальйону УПО у Вінницькій області, з 30 січня 2024 року, з посадовим окладом 1700,00 грн, присвоєно спеціальне звання рядовий поліції та закріплено за останнім спеціальний жетон з індивідуальним номером 0019624. 31.01.2024 між Управлінням поліції охорони у Вінницькій області, ОСОБА_1 та Вінницьким вищим професійним училищем Департаменту поліції охорони укладено Примірний договір № 316 про підготовку та навчання поліцейського, вперше прийнятого на службу в поліції. Відповідач ОСОБА_1 зобов`язався за вищевказаним договором після закінчення навчання прибути до УПО у Вінницькій області та відпрацювати два роки.
Також договором передбачено, що УПО у Вінницькій області зобов`язується перерахувати навчальному закладу кошти на відшкодування витрат за підготовку кандидата по факту його зарахування на навчання в розмірі 5 140,80 гривень, що підтверджується відповідними платіжними інструкціями та відповідно до чинних нормативних актів забезпечити речовим майном (з урахуванням раніше виданого обмундирування) і грошовим утриманням відповідно до присвоєного спеціального звання та займаної посади поліцейського органу поліції охорони.
Наказом Управління поліції охорони у Вінницькій області № 35 о/с від 26.02.2024 «По особовому складу», рядового поліції ОСОБА_1 , поліцейського роти охорони об`єктів та публічної безпеки батальйону Управлінням поліції охорони у Вінницькій області звільнено зі служби в поліції на підстав п. 6 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» у зв`язку із реалізацією дисціплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби з 26.02.2024. Вислуга на день звільнення в календарному обчисленні складає 00 років 00 місяців 26 днів.
Відповідно до розрахунку сума боргу за навчання ОСОБА_1 , складає 5 140,80 гривень. Згідно розрахункового листа за лютий 2024 борг ОСОБА_1 за недонос речового майна складає 7 493,14 гривень.
На підставі вищевикладеного, позивач просить суд стягнути з відповідача збитки, завдані невиконанням умов договору від 31.01.2024 № 316 в розмірі 5140,80 гривень, за недонос речового майна в розмірі 7493,14 гривень та понесені судові витрати.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, згідно поданого клопотання, долученого до матеріалів справи, просить справу розглянути в його відсутність, на позовних вимогах наполягає, проти винесення заочного рішення по справі не заперечує.
Відповідач у судове засідання повторно не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заперечень з приводу поданого позову не надав.
За наявності існуючих умов, передбачених ч. 1 ст. 280 ЦПК України, судом постановлено провести заочний розгляд справи за відсутності сторін та без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, дійшов висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Частиною 1 статті 1 Закону України «Про Національну поліцію» встановлено, що Національна поліція України це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Згідно із ч.ч. 1, 3, 5 ст. 59 Закону України «Про Національну поліцію», служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 72 Закону України «Про Національну поліцію» професійне навчання поліцейських складається з: 1) первинної професійної підготовки; 2) підготовки у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання; 3) післядипломної освіти; 4) службової підготовки-системи заходів, спрямованих на закріплення та оновлення необхідних знань, умінь та навичок працівника поліції з урахуванням оперативної обстановки, специфіки та профілю його оперативно-службової діяльності. Порядок, організацію та терміни проведення професійного навчання визначає Міністерство внутрішніх справ України.
За змістом ч. 1 ст. 73 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейські, які вперше прийняті на службу в поліції, з метою набуття спеціальних навичок, необхідних для виконання повноважень поліції, зобов`язані пройти первинну професійну підготовку за відповідними освітніми програмами (планами), затвердженими Міністерством внутрішніх справ України.
Судом встановлено, що наказом Управління поліції охорони у Вінницькій області № 15 о/c від 25.01.2024 ОСОБА_1 призначений на посаду поліцейського роти охорони об`єктів та публічної безпеки батальйону УПО у Вінницькій області, з 30 січня 2024 року, з посадовим окладом 1700,00 грн, присвоєно спеціальне звання рядовий поліції та закріплено за останнім спеціальний жетон з індивідуальним номером 0019624.
31.01.2024 між Управлінням поліції охорони у Вінницькій області (далі Орган), ОСОБА_1 (далі Поліцейський) та Вінницьким вищим професійним училищем Департаменту поліції охорони (далі Навчальний заклад) укладено Примірний договір № 316 про підготовку та навчання поліцейського, вперше прийнятого на службу в поліції (далі Договір).
Відповідно до п. 1.1 Договору, Орган доручає, а Навчальний заклад приймає на себе обов`язок здійснити підготовку та навчання Поліцейського за професією 5162 «Поліцейський (за спеціалізаціями)».
Як вбачається з п. 2.2 Договору вартість навчання складає 5140,80 гривень.
Згідно п. 3.3 Договору, Поліцейський зобов`язався відпрацювати в підрозділах УПО не менше 2 (двох) років з дня прибуття до Органу який здійснив витрати за навчання та утримання Поліцейського в Навчальному закладі.
Згідно п. 2.4.1. Договору, орган зобов`язується відповідно до чинних нормативних актів забезпечити речовим майном (з урахуванням раніше виданого обмундирування) і грошовим утриманням відповідно до присвоєного спеціального звання та займаної посади поліцейського органу поліції охорони.
Наказом Управління поліції охорони у Вінницькій області № 35 о/с від 26.02.2024 «По особовому складу», рядового поліції ОСОБА_1 , поліцейського роти охорони об`єктів та публічної безпеки батальйону Управлінням поліції охорони у Вінницькій області звільнено зі служби в поліції на підстав п. 6 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» у зв`язку із реалізацією дисціплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби з 26.02.2024. Вислуга на день звільнення в календарному обчисленні складає 00 років 00 місяців 26 днів.
Відповідно до платіжних інструкцій № 699 від 12.02.2024 на суму 190,40 грн та № 1046 від 29.02.2024 на суму 4950,40 грн Управління поліції охорони у Вінницькій області здійснило оплату за навчання ОСОБА_1 у Вінницькому вищому професійному училищі Департаменту поліції охорони .
Відповідно до розрахунку сума боргу за навчання ОСОБА_1 , складає 5 140,80 гривень. Згідно розрахункового листа за лютий 2024 борг ОСОБА_1 за недонос речового майна складає 7 493,14 гривень.
За загальними положеннями, визначеним ст.ст. 15, 16 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання; за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу кожна особа має право звернутися до суду, який може захистити цивільне право або інтерес особи в один із способів, визначених частиною другою статті 16 ЦК України. Суд також може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.
Частиною 1 статті 509 ЦК України визначено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Відповідно до ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно з ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Частиною 1 статті 638 ЦК України визначено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Статтею 610 ЦК України визначено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
За змістом статті 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; відшкодування збитків та моральної шкоди.
Відповідно до ст. 614 ЦК України особа, яка порушила зобов`язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно із ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Стаття 77 ЦПК України встановлює, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Допустимість доказів встановлено ст. 78 ЦПК України, згідно з якою, суд не бере до уваги докази, що одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи (стаття 79 ЦПК України).
Відповідно до статті 80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно із частиною першою статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За вказаних обставин, суд вважає, що позовні вимоги Управління поліції охорони у Вінницькій області ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, є доведеними належними та допустимими доказами та підлягають задоволенню шляхом стягнення із ОСОБА_1 на користь позивача збитки в загальному розмірі 12633,94 гривень.
Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача слід стягнути 3028,00 гривень сплаченого судового збору.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 15, 16, 509, 526, 610, 611, 614, 626, 638 ЦК України, ст.ст. ст.ст. 223, 258-259, 263-265, 268, 273, 280-289, 354 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНКОПП НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 на користь Управління поліції охорони у Вінницькій області (21034, м. Вінниця, пров. Залізничний, 4, р/р IBAN НОМЕР_2 в АБ «Укргазбанк», МФО 320478, код ЄДРПОУ 40109131) збитки у загальному розмірі 12 633 (дванадцять тисяч шістсот тридцять три) гривні 94 копійки та 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Суддя:
Суд | Калинівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2024 |
Оприлюднено | 09.10.2024 |
Номер документу | 122144762 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Калинівський районний суд Вінницької області
Павленко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні