Ухвала
від 08.10.2024 по справі 644/8586/24
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

08.10.2024 Суддя Маркосян М. В.

Справа № 644/8586/24

Провадження № 2-з/644/79/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 жовтня 2024 року.

Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі головуючої судді Маркосян М.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів до подання позовної заяви, відповідач Харківський обласний державний нотаріальний архів, -

ВСТАНОВИВ:

Представником заявника, адвокатом Шаповаловим М.В., подано до суду відповідну заяву про забезпечення доказів до подання позовної заяви. Заявник просить суд витребувати з Харківського обласного державного нотаріального архіву копію матеріалів нотаріальної справи, що стосується укладення договору купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 між компанією Ombilic Limited та ОСОБА_1 , від 26.01.2016 року, який був посвідчений приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Харківської області Жамойда Галиною Миколаївною та якому було присвоєно серію та номер НАТ 344776.

Заявник обґрунтовує заяву тим, що ним 26.01.2016 було укладено договір купівлі-продажу квартири, що був посвідчений приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Харківської області Жамойда Галиною Миколаївною, а 26.08.2014 року на квартиру було накладено обтяження у вигляді заборони по договору іпотеки, про існування якої він не був проінформований на момент купівлі-продажу. Під час підготовки позовної заяви до суду виникла необхідність ознайомитись із документами нотаріальної справи, що стосується укладання договору купівлі-продажу, оскільки приватний нотаріус Жамойда Г.М. померла. Представник заявника звернувся із адвокатським запитом до Харківського обласного державного нотаріального архіву, згідно відповіді Харківського обласного державного нотаріального архіву від 24.04.2024 №863/01-18 надати інфрмацію не є можливим.

Дослідивши зміст поданої заяви, суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог ч.ч.1-4 ст. 116 ЦПК України суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. В тому числі, одним із способів забезпечення судом доказів є витребування та (або) огляд доказів. Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви. Забезпечення доказів до подання позовної заяви здійснюється судом першої інстанції за місцезнаходженням засобу доказування або за місцем, де повинна бути вчинена відповідна процесуальна дія.

Частиною 1 ст. 117 ЦПК України визначено перелік вимог до заяви про забезпечення доказів. Так, у заяві про забезпечення доказів зазначається, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, обґрунтування необхідності забезпечення доказів.

Як вбачається із поданої заяви, заявником не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, обґрунтування необхідності забезпечення доказів, з урахуванням того, що підставою для забезпечення доказів згідно з ч.1 ст.116 ЦПК України можуть бути обставини, згідно з якими вбачається, що є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим.

Подана заява по суті є заявою про витребування доказів, а не заявою про забезпечення доказів згідно з підставами, які в ній заявлені.

Відповідно до ч.4 ст. 117 ЦПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення доказів подано без додержання вимог цієї статті, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

З урахуванням наведеного, суд вважає за необхідне повернути подану заяву, що не є перешкодою повторного звернення після усунення обставин, що стали підставою для її повернення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 116, 118, 260, 353 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів до подання позовної заяви, відповідач Харківський обласний державний нотаріальний архів, повернути заявнику.

Повний текст ухвали складений 08.10.2024 року.

Ухвала суду може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного суду.

Суддя Марина МАРКОСЯН

СудОрджонікідзевський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення08.10.2024
Оприлюднено10.10.2024
Номер документу122148362
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —644/8586/24

Ухвала від 08.10.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Маркосян М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні