Справа № 686/9215/23
Провадження № 1-кс/686/8340/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 жовтня 2024 року м.Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого-криміналіста ВРЗСПЖЗО СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні № 42023060000000015 від 02.03.2023 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого п.12 ч. 2 ст.115 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий-криміналіст ВРЗСПЖЗО СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим з прокурором відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ).
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що «у провадженні слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023060000000015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого п.12 ч. 2 ст.115 КК України, за фактом умисного вбивства невстановленого чоловіка на прізвисько « ОСОБА_5 », встановлено відомості, які мають значення у вказаному кримінальному провадженні та вказують на осіб, які причетні до даного кримінального провадження.
Встановлено, що у провадженні СУ ГУНП в Житомирській області перебували матеріали кримінального провадження №12021060530000344 від 19.05.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст.187, ч.1 ст.14, ч.5 ст.186, ч.1 ст.263 КК України, в ході розслідування якого під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій встановлено, що за попередньою змовою невстановлена група осіб, перебуваючи 08.03.2022, близько 04 години, поблизу лісового масиву с. Кустівці Полонського району Хмельницької області, скоїла вбивство особи чоловічої статті на прізвисько «Серб», анкетні дані якого на час початку досудового розслідування не були відомими.
Встановлено, що до затримання та вчинення умисного вбивства невстановленого чоловіка на прізвисько « ОСОБА_5 » (ймовірно ОСОБА_6 ) можуть бути причетними ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_10 та інші особи з числа представників підрозділу військ територіальної оборони Шепетівського району.
Також, в ході аналізу протоколу про хід та результати проведення негласних слідчих (розшукових) дій встановлено, що під час вчинення злочину зазначеними особами використовувався автомобіль «VOLKSWAGEN AMAROK», д.н.з. НОМЕР_1 , 2019 року випуску, білого кольору, номер кузова НОМЕР_2 . Власником даного автомобіля як на час вчинення злочину, так і на даний час є юридична особа - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_3 , уповноважена особа товариства ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , житель АДРЕСА_4 , телефон НОМЕР_4 , який станом на лютий-квітень 2022 року також був учасником територіальної оборони.
З урахуванням зв`язків фігурантів та аналізу трафіків учасників територіальної оборони встановлено чоловіка ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , який проживає в АДРЕСА_5 , який користується абонентським номером НОМЕР_5 .
Також встановлено, що ОСОБА_12 та ОСОБА_10 , які також перебували в складі цього ж підрозділу ТрО, на період вчинення злочину мали додаткові абонентські номера, а саме ОСОБА_12 використовував номер НОМЕР_6 , ОСОБА_10 користувався номером НОМЕР_7 .
Окрім того, встановлено, що 07.03.2022 працівники ТрО виконували завдання спільно з працівниками ІНФОРМАЦІЯ_14 , зокрема ОСОБА_17 (використовує абонентський номер НОМЕР_8 ) та ОСОБА_18 (використовує абонентський номер НОМЕР_9 ).
На період вчинення злочину відносно ОСОБА_19 , у лютому-березні 2022 року у підрозділі військ територіальної оборони проходили службу військовослужбовці з позивними « ОСОБА_20 » і « ОСОБА_21 », установчих даних яких інші військовослужбовці не пам`ятають. Встановлено, що « ОСОБА_20 » користувався абонентським номером НОМЕР_10 , а « ОСОБА_21 » використовував абонентський номер НОМЕР_11 . На даний час виникла необхідність у встановленні та перевірці вказаних осіб на причетність до вчинення особливо тяжкого злочину.
З метою перевірки ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та інших осіб з числа військовослужбовців військ територіальної оборони на причетність до вчинення злочину відносно ОСОБА_19 , встановлення місця їх перебування, маршрутів руху, а також встановлення інших осіб, які причетні до вказаного злочину, виникла необхідність отримати деталізацію дзвінків по абонентським номерам НОМЕР_5 , НОМЕР_4 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 за період з 01.01.2022 по теперішній час.
Беручи до уваги вище викладене, тяжкість злочину та неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні мобільних операторів України.
Слідчий у клопотанні просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до вказаних документів, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у зазначеному кримінальному провадженні і можуть бути використані як докази».
Слідчий в судове засідання не з`явився, однак клопотав про розгляд справи у його відсутність з підтриманням викладених у клопотанні вимог.
Вивчивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
У п.7 ч.1ст.162 КПК України визначено, що інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо належить до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах. Відтак, відомості про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, належать до охоронюваної законом таємниці.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Оцінивши обґрунтованість наведених слідчим доводів, слідчий суддя дійшов висновку, що під час розгляду клопотання доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », такі документи відносяться до охоронюваної законом таємниці, самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Також слідчим доведено, що ці документи можливо використати як доказ та те, що без їх отримання не виявляється можливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести в ході досудового розслідування кримінального провадження, існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи.
Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.ст.160,163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; іншими способами встановити та довести обставини, які передбачається з`ясувати за допомогою цих документів, неможливо; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування.
Керуючись ст.ст.131, 132, 159, 163, 164, 166 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого-криміналіста ВРЗСПЖЗО СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл слідчим СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 на тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення їх копій із:
- ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), роздруківок, що містять інформацію про з`єднаня абонентів мобільного зв`язку НОМЕР_4 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , в період часу з 01.01.2022 по 02.10.2024, які містять інформацію про дати, час і тривалість вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій, із зазначенням їх адреси, а також адресу місцеперебування абонента у момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання із зазначенням типу з`єднання, ідентифікатора (IMEI та IMSI) та вхідних та вихідних SMS повідомлень, і інформацію про GPRS трафіки, з урахуванням нульових з`єднань вказаних абонентів ;
- ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ), роздруківок, що містять інформацію про з`єднаня абонента мобільного зв`язку НОМЕР_5 , в період часу з 01.01.2022 по 02.10.2024, які містять інформацію про дати, час і тривалість вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій, із зазначенням їх адреси, а також адресу місцеперебування абонента у момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання із зазначенням типу з`єднання, ідентифікатора (IMEI та IMSI) та вхідних та вихідних SMS повідомлень, і інформацію про GPRS трафіки, з урахуванням нульових з`єднань вказаних абонентів;
Уповноваженим особам ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ) забезпечити тимчасовий доступ до вищезазначених документів та надати можливість вилучити їх копії.
Ухвала діє до 07 грудня 2024 року.
Відповідно до ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями цього Кодексу, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2024 |
Оприлюднено | 10.10.2024 |
Номер документу | 122150879 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Сарбей О. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні