ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
08.10.2024 Справа № 908/2679/24
м. Запоріжжя Запорізької області
Суддя Господарського суду Запорізької області Ярешко О.В., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Концерну "МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ" (вул. Героїв полку «Азов», буд. 137, м. Запоріжжя, 69091)
до відповідача: Фізичної особи-підприємця ЛАПКІНА АНДРІЯ ВОЛОДИМИРОВИЧА ( АДРЕСА_1 )
про стягнення 124 822,89 грн.
ВСТАНОВИВ:
03.1052024 до Господарського суду Запорізької області через систему "Електронний суд" надійшла позовна заява Концерну "МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ" до відповідача: Фізичної особи-підприємця ЛАПКІНА АНДРІЯ ВОЛОДИМИРОВИЧА про стягнення 124 822,89 грн. заборгованості. Позов обґрунтовано несплатою відповідачем поставленої теплової енергії в період з 01.11.2021 по 29.02.2024 до нежитлового приміщення, розташованого за адресою: АДРЕСА_2.
Відповідно до протоколу розподілу судової справи між суддями від 03.10.2024 здійснено автоматизований розподіл позовної заяви між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/2679/24 та визначено до розгляду судді Ярешко О.В.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Згідно п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Відповідно ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно ч.ч. 1, 4 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Згідно ч. 1 ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Позивач у позовній заяві зазначив про належність відповідачу на праві власності приміщення АДРЕСА_2 , що підтверджується наданими доказами. Позивач на виконання договору надавав відповідачу послугу з постачання теплової енергії у вказане приміщення. Позивачем були сформовані та надані відповідачу рахунки на оплату спожитої послуги.
До позовної заяви додано Інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, згідно якої відповідачу належить на праві власності нежиле приміщення АДРЕСА_2.
При цьому, у рахунках, які додані до позовної заяви, вказана площа нежилого приміщення - 174,80 кв.м.
Будь-яких обставин чи доказів щодо зазначення в рахунках площі 174,80 кв.м у позовній заяві не зазначено та до позовної заяви не додано.
У позовній заяві зазначено про надсилання рахунків відповідачу.
До позовної заяви додані докази щодо надсилання відповідачу рахунків не на його зареєстроване місцезнаходження. Доказів щодо надіслання відповідачу рахунків на адресу його місцезнаходження до позовної заяви не додано.
Також, у позовній заяві містяться розбіжності щодо належного відповідачу приміщення. Позивачем зазначено, що відповідач є власником нежитлового приміщення АДРЕСА_2. Надалі зазначено про укладення з відповідачем договору № 72219141 про надання послуги з постачання теплової енергії за адресою: АДРЕСА_2.
Відтак, позивачем порушені приписи ст.ст. 162, 164 ГПК України.
Відповідно ч. 1 та ч. 2 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Концерну "МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ" залишити без руху.
2. Надати Концерну "МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ" строк протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали суду для усунення недоліків позовної заяви, вказаних в ухвалі, а саме:
1) надати письмове пояснення з документальним обґрунтуванням зазначення в рахунках опалювальної площі нежилого приміщення відповідача 174,80 кв.м;
2) надати докази надіслання відповідачу рахунків на зареєстровану адресу його місцезнаходження;
3) письмово зазначити щодо розбіжностей у позовній заяві адреси належного відповідачу нежилого приміщення.
3. Роз`яснити Концерну "МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ", що в разі невиконання вимог суду щодо усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і буде повернута заявнику згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 08.10.2024 та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Ярешко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2024 |
Оприлюднено | 10.10.2024 |
Номер документу | 122152172 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Ярешко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні