У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 жовтня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/942/24
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Кузьменко Т.О., перевіривши матеріали позовної заяви від 02.10.2024
за позовом: Садівничого товариства «Маяк» (код ЄДРПОУ 25955272), вул. Кільцева,25, м. Чернігів, 14000
до відповідача: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), АДРЕСА_1
про стягнення 166269,45 грн та встановлення юридичного факту
ВСТАНОВИВ:
Садівниче товариство «Маяк» звернулось до Господарського суду Чернігівської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення 166269,45 грн заборгованості, з яких 90000 грн членських внесків, 15519,45 грн 3% річних, 54540,53 грн інфляційних, 6300 грн пені та про встановлення факту членства ОСОБА_1 у Садовому товаристві «Маяк».
Дослідивши позовну заяву з додатками, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху з огляду на таке.
Відповідно до частини 2 статті 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно зі статтею 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до частини 1 статті 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.
Позовні вимоги заявника ґрунтуються на невиконанні відповідачем передбаченого Статутом СТ «Маяк» обов`язку по сплаті вступних та спеціальних внесків, затвердженого на загальних зборах учасників садівничого товариства «Маяк», протокол від 14.05.2016.
При цьому, до матеріалів позовної заяви позивачем надано копії окремих аркушів зазначеного Статуту неналежної якості у нечитабельному вигляді (розмитий текст окремих аркушів, зміст яких неможливо прочитати), що позбавляє можливості суд дослідити зміст цього документу вцілому і засади діяльності позивача.
Крім того, у позовній заяві позивач посилається на ухвалення Новозаводським судом міста Чернігова рішення від 17.04.2023 та Чернігівським апеляційним судом постанови від 03.08.2023, проте, вказаних документів до позовної заяви не додав.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позовна заява подана з порушенням частини 2 статті 164 ГПК України.
Відповідно до частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів є складовою доступу до правосуддя, який є елементом права особи на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України, що має беззаперечно виконуватись сторонами в разі необхідності реалізації цього права.
Відповідно до приписів статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру встановлюються в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; при подачі позовної заяви немайнового характеру судовий збір справляється у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3028 грн.
Зі змісту прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачем, крім вимоги майнового характеру - про стягнення 166269,45 грн, також заявлено вимогу (про встановлення факту), яка має ознаки вимоги немайнового характеру.
Частиною 3 статті 7 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відтак, сума судового збору, належного до сплати за подачу цього позову, становить 6056 грн (2*3028).
До позовної заяви додано доказ сплати судового збору в сумі 3028 грн, що є на 3028 грн меншим від суми судового збору, яка підлягає сплаті відповідно до вимог Закону.
За вказаних обставин суд дійшов висновку, що заявником не додано належних та допустимих доказів, які підтверджують сплату судового збору за подання до Господарського суду Чернігівської області цього позову у встановленому розмірі або ж документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до вимог частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
При цьому, залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
Частиною 2 статті 174 ГПК України передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків, шляхом надання до суду належної якості (придатного до читання) копії Статуту СТ «Маяк», а також копій рішення Новозаводського суду міста Чернігова від 17.04.2023, постанови Чернігівського апеляційного суду від 03.08.2023, а також доказів сплати судового збору в сумі 3028,00 грн.
Керуючись статтями 162, 163, 164, 172, 174, 234, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду заяви про усунення недоліків із наданням:
- доказів сплати судового збору в розмірі 3028,00 грн;
- належної якості (придатного до читання) копії Статуту СТ «Маяк», засвідченого в порядку, встановленому чинним законодавством;
- копій рішення Новозаводського суду міста Чернігова від 17.04.2023, постанови Чернігівського апеляційного суду від 03.08.2023, засвідчених в порядку, встановленому чинним законодавством.
Надати суду докази направлення іншим учасникам справи документів на усунення недоліків позовної заяви.
3. Роз`яснити позивачу, що у відповідності до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення ним недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 08.10.2024.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя Т.О.Кузьменко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2024 |
Оприлюднено | 10.10.2024 |
Номер документу | 122153433 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Кузьменко Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні