Ухвала
від 07.10.2024 по справі 526/3776/24
ГАДЯЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 526/3776/24

Провадження № 1-кс/526/468/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 жовтня 2024 року м. Гадяч

слідча суддя Гадяцького районного суду ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання старшого слідчого СВ ВП №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №12024170560000698 від 03.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України,

в с т а н о в и л а:

04 жовтня 2024 року до Гадяцького районного суду надійшло клопотання слідчого СВ ВП №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №12024170560000698 від 03.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України, вказуючи, що 03.10.2024 року до ВП №2 Миргородського РВП надійшло повідомлення від ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя м. Кременчук про те, що 03.10.2024 року в с. Млини на повороті за мостом сталося ДТП. Виїздом на місце події було встановлено, що 03.10.2024 року близько 12:30 год. на автодорозі Р-60 в с. Млини, Миргородського району відбулось лобове зіткнення двох вантажних автомобілів марки SCANIА R420 д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 жителя м. Полтава та автомобіля марки "MАN", д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителя с. Супрунівка. Потерпілі каретою ШМД доставлені до Лохвицької міської лікарні, ОСОБА_5 з діагнозом: перелом ребер з лівої сторони та ОСОБА_6 з діагнозом: розсічення лівої руки, брови та виска. ЖЄО №4670 від 03.10.2024 року.

03.10.2024 за вказаним фактом слідчим СВ ВП №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12024170560000698, з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення за ознаками ч.1 ст.286 КК України.

03.10.2024 в ході огляду місця ДТП старшим слідчим виявлено та вилучено: 1) вантажний сідловий тягач марки «Scania», модель «R 420LA4X2HNA», зеленого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 з загальним напівпричепом марки «WIELTON», модель «NS3S», реєстраційний номер НОМЕР_3 , на яких залишились сліди контакту з іншим транспортним засобом; 2) вантажний сідловий тягач марки «MAN», модель «TGS 18.440», сірого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_2 з спеціалізованим напівпричепом марки «RENDERS», модель «ROC 12.27», реєстраційний номер НОМЕР_4 , на якому вчинено дане кримінальне правопорушення.

Після вилучення вантажний сідловий тягач марки «Scania», модель «R 420LA4X2HNA», зеленого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 з загальним напівпричепом марки «WIELTON», модель «NS3S», реєстраційний номер НОМЕР_3 та вантажний сідловий тягач марки «MAN», модель «TGS 18.440», сірого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_2 з спеціалізованим напівпричепом марки «RENDERS», модель «ROC 12.27», реєстраційний номер НОМЕР_4 , у зв`язку з технічною неможливістю зберігати вантажні автомобілі на території ВП №2 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області передано під розписку представнику ТОВ Райз-схід та після описаної дорожньо-транспортної пригоди зберігається за адресою: АДРЕСА_1 .

Таким чином, за вказаних обставин до транспортних засобів, здійснено тимчасовий доступ відповідно до ч.2 ст.168 КПК України.

Вантажний сідловий тягач марки «Scania», модель «R 420LA4X2HNA», зеленого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 , відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_5 належить ОСОБА_7 , місце проживання: АДРЕСА_2 .: - відсутній); загальний напівпричеп марки «WIELTON», модель «NS3S», реєстраційний номер НОМЕР_3 , відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_6 належить: належить: ОСОБА_7 , місце проживання: АДРЕСА_2 (м.т.: - відсутній); вантажний сідловий тягач марки «MAN», модель «TGS 18.440», сірого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_2 відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_7 належить: ТОВ «ТЕХГАРАНТСЕРВІС», (код ЄРДПОУ: 44142345) юридична адреса: Полтавська область, с.Щербані, пров. Ставковий, буд.7, уповноважена особа ОСОБА_8 (м.т.: - відсутній); спеціалізований напівпричеп марки «RENDERS», модель «ROC 12.27», реєстраційний номер НОМЕР_4 відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_8 належить: ОСОБА_9 , місце проживання: АДРЕСА_3 (м.т.: - відсутній).

Вказані транспортні засоби є матеріальними об`єктами, які містять відомості та можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Дані ТЗ є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі сліди його вчинення, а тому вони мать значення для розкриття кримінального правопорушення та мають значення речового доказу у даному провадженні.

Зважаючи на вище викладене, вантажний сідловий тягач марки «Scania», модель «R 420LA4X2HNA», зеленого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 з загальним напівпричепом марки «WIELTON», модель «NS3S», реєстраційний номер НОМЕР_3 та вантажний сідловий тягач марки «MAN», модель «TGS 18.440», сірого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_2 з спеціалізованим напівпричепом марки «RENDERS», модель «ROC 12.27», реєстраційний номер НОМЕР_4 , відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України є речовими доказами та відповідають критеріям, зазначеним у п.1 ч. 2 ст. 167 КПК України.

Слідчий СВ ВП №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до суду з заявою про розгляд справи без його участі.

Власники та володільці майна в судове засідання не з`явилися.

Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, вислухавши думку прокурора, слідча суддя дійшла висновку про наявність правових підстав для задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 171 КПК України, з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.

Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до п. 7 ч. 2 ст.131КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.

Відповідно до ч.1 ст.170КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст.170КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів.

Відповідно до ч.2 ст.171КПК України у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст.173КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Відповідно до ч. 1 ст.98КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ч. 4 ст.38КПК України орган досудового розслідування зобов`язаний застосувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.

Судом встановлено, що відомості про дану подію внесені до ЄРДР 03.10.2024 за № 12024170560000698, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України.

Постановою слідчого СВ ВП №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 від 03.10.2024 у кримінальному провадженні №12024170560000698 від 03.10.2024 речовими доказами визнано: вантажний сідловий тягач марки «Scania», модель «R 420LA4X2HNA» зеленого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 з загальним напівпричепом марки «WIELTON», модель «NS3S», реєстраційний номер НОМЕР_3 та вантажний сідловий тягач марки «MAN», модель «TGS 18.440» сірого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_2 з спеціалізованим напівпричепом марки «RENDERS» модель «ROC 12.27», реєстраційний номер НОМЕР_4 .

Відповідно до ч.11 ст.170 КПК Українизаборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Відповідно до п.1,2,5,6 ч.2 ст.173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідча суддя врахувала:

1) правову підставу для арешту майна;

2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу);

5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;

6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12024170560000698 від 03.10.2024 року встановлені обставини, які вказують на те, щовилучені 03.10.2024 року транспортні засоби є предметом кримінального правопорушення і відповідно до ст. 98 КПК України є речовим доказом у даному кримінальному провадженні.

Слідча суддя дослідила зазначені в клопотанні слідчого обставини та дійшла обґрунтованого висновку про те, що накладення арешту на транспортні засоби є необхідним тимчасовим заходом, оскільки постановою слідчого від 03.10.2024 року їх визнано речовим доказом в кримінальному провадженні, як такі, що зберегли на собі сліди злочину, в зв`язку з чим з метою виконання вимог процесуального забезпечення ідентифікації, виявлення, фіксування слідів діяння, що містять ознаки правопорушення, передбаченого ст.286 ч.1КК України, з метою заборони відчуження майна, є підстави накласти арешт на відповідне майно.

Арешт майна, з підстав, передбачених ч. 2ст. 170 КПК України, по суті являє собою форму забезпечення доказів і є самостійною підставою для арешту такого майна (та на відміну від забезпечення цивільного позову та можливої конфіскації майна, як окремих правових підстав), не вимагає оголошення підозри в кримінальному провадженні і не пов`язує особу підозрюваного з можливістю арешту такого майна.

Приймаючи рішення про арешт майна слідча суддя виходить з того, що незастосування заходів забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту цього майна може призвести до його зникнення, реалізації або настання інших наслідків, які можуть перешкодити забезпеченню виконання процесуальних рішень у даному кримінальному провадженні, оскільки зазначені у клопотаннітранспортні засоби відповідають критеріям, зазначеним уст.98 КПК України.

Оскільки стороною кримінального провадження доведено необхідність накладення арешту на майно з метою збереження речових доказів, тому для проведення експертиз та запобіганню знищення чи пошкодження або настання інших наслідків, вважаю за необхідне накласти арешт на транспортні засоби, вилучені під час проведення огляду місця вчинення правопорушення, так як зазначений захід забезпечення кримінального провадження відповідає завданням кримінального судочинства.

Керуючись статтями 131, 170-173, 309, 286-372 КПК України, слідча суддя

у х в а л и л а:

Клопотання слідчого СВ ВП №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №12024170560000698 від 03.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України задовольнити.

Накласти на час проведення досудового розслідування та судового розгляду кримінального провадження №12024170560000698 від 03.10.2024 арешт на майно, вилучене під час проведення огляду місця ДТП 03.10.2024, а саме на:

- вантажний сідловий тягач марки «Scania», модель «R 420LA4X2HNA», зеленого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 , відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_5 належить: ОСОБА_7 , місце проживання: АДРЕСА_2 ; загальний напівпричеп марки «WIELTON», модель «NS3S», реєстраційний номер НОМЕР_3 , відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_6 належить: належить: ОСОБА_7 , місце проживання: АДРЕСА_2 ; вантажний сідловий тягач марки «MAN», модель «TGS 18.440», сірого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_2 відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_7 належить: ТОВ «ТЕХГАРАНТСЕРВІС», (код ЄРДПОУ: 44142345) юридична адреса: Полтавська область, с.Щербані, пров. Ставковий, буд.7, уповноважена особа ОСОБА_8 ; спеціалізований напівпричеп марки «RENDERS», модель «ROC 12.27», реєстраційний номер НОМЕР_4 відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_8 належить: ОСОБА_9 , місце проживання: АДРЕСА_3 , що полягає у позбавленні права на відчуження, розпорядження та користування вказаним майном (в тому числі з забороною проведення відновлювальних ремонтних робіт транспортних засобів).

Місцем зберігання вантажного сідлового тягача марки «Scania», модель «R 420LA4X2HNA», зеленого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 з загальним напівпричепом марки «WIELTON», модель «NS3S», реєстраційний номер НОМЕР_3 та вантажного сідлового тягача марки «MAN», модель «TGS 18.440» сірого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_2 з спеціалізованим напівпричепом марки «RENDERS», модель «ROC 12.27», реєстраційний номер НОМЕР_4 у зв`язку з технічною неможливістю зберігати вантажні автомобілі на території ВП №2 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області - визначити ТОВ Райз-схід за адресою: Полтавська область, Миргородський район, м. Лохвиця, вул. Аеродромна, 1/1.

Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання подається слідчому судді.

Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом 5-ти днів з дня її проголошення, а особами без виклику яких постановлено ухвалу протягом 5-ти днів з дня отримання її копії.

Слідча суддя: ОСОБА_1

СудГадяцький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення07.10.2024
Оприлюднено10.10.2024
Номер документу122154862
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —526/3776/24

Ухвала від 07.10.2024

Кримінальне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Максименко Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні