Справа № 536/2500/23
провадження № 2/527/606/24
УХВАЛА
07 жовтня 2024 року м. Глобине
Глобинський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Левицької Т.В.,
з участю секретаря судового засідання - Папенко Л.І.,
розглядаючи в підготовчому засіданні у загальному позовному провадженні у залі суду в м. Глобине цивільну справу за об`єднаним в одне провадження первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини, з зустрічним позовом ОСОБА_2 , який подано представником позивача ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про визначення місця проживання дитини,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Глобинського районного суду Полтавської області знаходиться вищевказана справа .
Учасники справи в підготовче засідання не з`явилися, надали до суду заяви, в яких просили проводити підготовче засідання без їх участі, не заперечує щодо закриття підготовчого засідання та призначення справи до судового розгляду по суті.
Від представника позивача за первісним позовом, представника відповідача за зустрічним позовом надійшла заява, в якій прохає з`ясувати думку дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо його бажання проживати за місцем проживання батька чи матері в присутності педагога чи психолога.
Згідно вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з ч. 1 ст. 198 ЦПК України підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 цього розділу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цим Кодексом.
Частиною 2 ст. 13 ЦПК України встановлено, що збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Під час розгляду справи, крім прав та обов`язків, визначених статтею 43 цього Кодексу, малолітня або неповнолітня особа має також такі процесуальні права безпосередньо або через представника чи законного представника висловлювати свою думку та отримувати його допомогу у висловленні такої думки (п. 1 ч. 1 ст. 45 ЦПК України).
Згідно з ч. 1 ст. 232 ЦПК України, допит малолітніх свідків і, за розсудом суду, неповнолітніх свідків проводиться в присутності батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, якщо вони не заінтересовані у справі, або представників органів опіки та піклування, а також служби у справах дітей.
Відповідно до ст. 3 Конвенції про права дитини, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
У Постанові Великої Палати Верховного Суду від 29 травня 2019 року у справі №357/17852/15-ц визначено, що найкращі інтереси дитини залежно від їх характеру та серйозності можуть переважати інтереси батьків. При цьому при вирішенні питань, які стосуються її життя, дитині, здатній сформулювати власні погляди, має бути забезпечено право вільно висловлювати ці погляди з усіх питань, що її стосуються, причому поглядам дитини приділяється належна увага згідно з її віком і зрілістю.
Отже, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду всіх обставин по справі та перевірки їх відповідними доказами, суд вважає необхідним задовольнити клопотання, викликати в судове засідання в якості свідка неповнолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , допитавши його в присутності представника органу опіки та піклування виконавчого комітету Піщанської сільської ради.
При підготовці справи до судового розгляду по суті були проведені підготовчі дії, передбачені ст. 197 ЦПК України.
Спір між сторонами не врегульовано.
Відповідно до ч.3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду, закриття провадження у справі, закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Враховуючи вищевикладене, дослідивши матеріали справи, суд вважає підготовче провадження у справі закінченим та приходить до висновку про необхідність призначення справи до розгляду по суті у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження.
Керуючись ст. 91, 197, 198, 200, 212, 258-261 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Закрити підготовче провадження по цивільній справі за за об`єднаним в одне провадження первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини, з зустрічним позовом ОСОБА_2 , який подано представником позивача ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про визначення місця проживання дитини та призначити справу до судового розгляду по суті на 14.00 год 11 листопада 2024 року.
Клопотання представника позивача за первісним позовом, представника відповідача за зустрічним позовом задовольнити.
Викликати в судове засідання для допиту в якості свідка неповнолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Допит в якості свідка неповнолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проводити в присутності представника органу опіки та піклування виконавчого комітету Піщанської сільської ради.
У судове засідання викликати учасників справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Суддя Т. В. Левицька
Суд | Глобинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 10.10.2024 |
Номер документу | 122154871 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Глобинський районний суд Полтавської області
Левицька Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні