Ухвала
від 08.10.2024 по справі 240/17947/24
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про продовження строку залишення позовної заяви без руху

08 жовтня 2024 року м. Житомир справа № 240/17947/24

категорія 106030000

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Приходько О.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якій позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача стосовно розгляду рапорту від 30 травня 2024 року щодо звільнення з військової служби ОСОБА_1 ;

- зобов`язати відповідача розглянути рапорт від 30 травня 2024 року щодо звільнення з військової служби та звільнити ОСОБА_1 ;

- зобов`язати відповідача в особі командира виключити зі списків особового складу військової частини ОСОБА_1 та направити його особову справу до ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк у десять днів з дня отримання цієї ухвали для подання суду належним чином засвідченої копії рапорту від 30 травня 2024 року про звільнення з військової служби або приведення позовних вимог у відповідність до доказів, наданих в обґрунтування таких вимог. У разі ж подання позову після закінчення місячного строку звернення до суду позивачу належало подати заяву про поновлення пропущеного строку з обґрунтуванням поважності підстав його пропуску, підтверджених належними доказами.

03 жовтня 2024 року представник позивача подав заяву про усунення недоліків, в якій просить долучити до матеріалів справи рапорт від 31 травня 2024, також у цій заяві представник позивача зазначає, що при поданні позовної заяви була допущена описка: датою рапорту було зазначено 30 травня 2024 року замість правильного 31 травня 2024 року.

Разом з тим, в ухвалі від 24 вересня 2024 року суд звертав увагу позивача на те, що згідно з частиною першою статті 122 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до пункту 17 частини першої статті 4 КАС України військова служба є публічною службою у розумінні КАС України, а згідно з частиною п`ятою статті 122 КАС України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

За правилами статті 122 КАС України перебіг строку на звернення до адміністративного суду починається від дня виникнення права на адміністративний позов, тобто, коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

За змістом заявлених вимог позивач звернувся до суду з позовом у справі щодо звільнення з публічної служби, подавши позов через підсистему "Електронний суд" 02 жовтня 2024 року, тобто з пропуском встановленого КАС України місячного строку звернення до суду у цій категорії публічно-правових спорів.

Тому, згідно з частиною шостою статті 161 КАС України позивачу належало подати суду заяву про поновлення строку звернення до суду та докази поважності причин його пропуску.

За правилами частин першої, другої статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

З метою забезпечення реалізації права позивача на доступ до правосуддя, суд вважає за необхідне продовжити позивачу строк усунення недоліків позовної заяви для подання заяви про поновлення строку звернення до суду, у якій вказати підстави для поновлення строку, надати докази поважності причин пропуску цього строку.

Керуючись статтями 122, 123, 161, 169, 243, 248, 256 КАС України, суд

ухвалив:

Продовжити строк залишення без руху позовної заяви ОСОБА_1 , встановлений ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року, на десять днів з дня вручення цієї ухвали.

Копію цієї ухвали надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.

У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя О.Г. Приходько

СудЖитомирський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.10.2024
Оприлюднено10.10.2024
Номер документу122158353
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них

Судовий реєстр по справі —240/17947/24

Ухвала від 13.01.2025

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Приходько Оксана Григорівна

Ухвала від 08.10.2024

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Приходько Оксана Григорівна

Ухвала від 24.09.2024

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Приходько Оксана Григорівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні