№1423/17931/2012
УХВАЛА
іменем України
05 листопада 2012 року м. Миколаїв
Центральний районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючого судді Черенкової Н.П.,
при секретарі Парнак М.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві скаргу
Публічного акціонерного товариства Миколаївська теплоелектроцентральна дії Центрального відділу Державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції щодо відмови у відкритті виконавчого провадження, -
встановив:
ПАТ Миколаївська теплоелектроцентраль звернулося до суду із скаргою на дії Центрального відділу Державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції щодо відмови у відкритті виконавчого провадження по справі № 2-12-2282/10, від 16.07.2010р. про стягнення боргу з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 в сумі 1277,38 грн. на користь ПАТ Миколаївська теплоелектроцентраль.
Представник скаржника у судове засідання не з`явився, просив про розгляд справи у його відсутності, вимоги підтримав.
Представник Центрального відділу Державної виконавчої служби у судове засідання не з`явився, просив про розгляд скарги у його відсутності, надав суду заперечення проти скарги.
Ухвалою суду справу розглянуто за відсутності сторін.
Вивчивши доводи скарги, дослідивши письмові докази, судом встановлене наступне.
Рішенням Центрального районного суду м. Миколаєва від 16.07.2010р. з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 стягнуто заборгованість в сумі 1277,38 грн. та судові витрати на користь ПАТ Миколаївська теплоелектроцентраль.
14.09.2012 року державним виконавцем Центрального ВДВС ММУЮ було відмовлено у відкритті виконавчого провадження за вказаним виконавчим листом, оскільки виконавчий документ не відповідає вимогам ст. 18 ЗУ Про виконавче провадження та п. 3.3 Інструкції з організації примусового виконання рішень, а саме відсутній ідентифікаційний номер боржника, яку було отримано скаржником 12.10.2012 року.
Відповідно до ст. 18 ЗУ Про виконавче провадженняу виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, власне ім`я та по батькові за наявності) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб`єкта господарської діяльності стягувача та боржника за наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо; 4) резолютивна частина рішення; 5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням; 6) строк пред`явлення виконавчого документа до виконання. Законом можуть бути встановлені також інші додаткові вимоги до виконавчих документів.
Пунктом 3.3. Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Мін`юсту України від 02.04.2012 року № 512/5, визначено, що виконавчий документ повинен відповідати вимогам до виконавчого документа, зазначеним у статті 18 Закону України Про виконавче провадження. При перевірці відповідності виконавчого документа вимогам пункту 3 частини першої статті 18 Закону державний виконавець враховує таке: а) повне найменування для юридичних осіб повинно містити інформацію про організаційно-правову форму такої особи відповідно до вимог чинного законодавства; б) ім`я фізичної особи (яка є громадянином України) складається з її прізвища, власного імені та по батькові (частина перша статті 28 Цивільного кодексу України). Відповідно до частини третьої статті 12 Закону України Про національні меншини в Україні громадяни, в національній традиції яких немає звичаю зафіксовувати по батькові, мають право записувати в паспорті лише ім`я та прізвище, а у свідоцтві про народження - імена батька та матері; в) відсутність ідентифікаційного коду суб`єкта господарювання - стягувача або боржника (для юридичних осіб) допускається, якщо законодавством країни, на території якої зареєстровано юридичну особу, не передбачено присвоєння юридичній особі ідентифікаційного коду; г) для фізичних осіб реєстраційний номер облікової картки платника податків не зазначається у виконавчому документі, якщо особа є іноземцем та законодавством країни, на території якої проживає фізична особа, встановлено інші форми обліку або якщо особа відмовилась його мати через свої релігійні переконання, про що є відповідна відмітка у паспорті особи.
Аналіз вищевказаних норм дозволяє суду зробити висновок про наступне.
Вимогами ЗУ Про виконавче провадження не передбачена необхідність обов`язкової вказівки у виконавчому документі індивідуального ідентифікаційного номеру боржника та інших даних, які ідентифікують боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки боржника тощо.
Закон встановлює необхідність вказівки цих відомостей лише у разі, якщо вони були встановлені під час розгляду справи.
Інші додаткові вимоги до виконавчих документів можуть бути встановлені лише законом.
Враховуючи те, що інші додаткові вимоги визначені п. 3.3. Інструкції, вказані у нормативному документі, який є лише підзаконним актом, то вони не можуть нести юридичної сили норм закону.
Таким чином, вимоги скарги Публічного акціонерного товариства Миколаївська теплоелектроцентраль на дії Центрального відділу Державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції щодо відмови у відкритті виконавчого провадження, обґрунтовані та підлягають задоволенню, у зв`язку з чим слід скасувати постанову від 14.09.2012 року про відмову у відкритті виконавчого провадження за рішенням Центрального суду м. Миколаєва № 2-12-2282/10, від 16.07.2010 року про стягнення боргу з ОСОБА_1 ОСОБА_2 в сумі 1277,38грн. на користь ПАТ Миколаївська теплоелектроцентраль , та зобов`язати державного виконавця прийняти вказаний виконавчий лист до виконання.
Керуючись ст.ст. 208-210, 383-387 ЦПК України, суд,
ухвалив:
Скаргу Публічного акціонерного товариства Миколаївська теплеолектроцентраль щодо відмови у відкритті виконавчого провадження задовольнити.
Скасувати постанову від 14.09.2012 року Центрального ВДВС ММУЮ про відмову у відкритті виконавчого провадження за судовим рішенням № 2-12-2282/10, від 16.07.2010 року про стягнення боргу з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 в сумі 1277,38грн. на користь ПАТ Миколаївська теплоелектроцентраль .
Зобов`язати Центральний відділ Державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції прийняти до виконання виконавчий лист № 2-12-2282/10, виданий на виконання рішення Центрального суду м. Миколаєва від 16.07.2010 р. про стягнення боргу з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 в сумі 1277,38грн. на користь ПАТ Миколаївська теплоелектроцентраль .
Ухвала може бути оскаржена через суд першої інстанції до апеляційного суду Миколаївської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Суддя Н.П. Черенкова
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2012 |
Оприлюднено | 10.10.2024 |
Номер документу | 122165720 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Черенкова Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні