Ухвала
від 08.10.2024 по справі 458/586/24
ТУРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 458/586/24

2/458/237/2024

УХВАЛА

про здійснення дистанційного судового засідання

08.10.2024 м. Турка

Суддя Турківського районного суду Львівської області Ференц Р.І., розглянувши заяву представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Наминанік Оксани Степанівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду у справі за позовом Приватної організації «Дитячий будинок «Нове життя» до ОСОБА_1 , третя особа 1: Виконавчий комітет Турківської міської ради Самбірського району Львівської області як орган опіки та піклування, третя особа 2: Служба у справах дітей Турківської міської ради, про позбавлення батьківських прав, -

В С Т А Н О В И В:

24.06.2024 року через канцелярію Турківського районного суду Львівської області представник позивача - адвокат Яворська М.М. подала позовну заяву Приватної організації «Дитячий будинок «Нове життя» до ОСОБА_1 , третя особа 1: Виконавчий комітет Турківської міської ради Самбірського району Львівської області як орган опіки та піклування, третя особа 2: Служба у справах дітей Турківської міської ради, про позбавлення батьківських прав, в якій позивач просить позбавити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьківських прав відносно малолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.06.2024 року у провадження судді Турківського районного суду Львівської області Ференц Р.І. передана дана справа.

Предметом позову є позбавлення батьківських прав.

Ухвалою судді Турківського районного суду Львівської області Ференц Р.І. від 19.07.2024 року позовну заяву залишено без руху. Надано позивачу строк не більше п`яти днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, вказаних в описовій частині ухвали, подавши у визначений ухвалою строк усі підтверджуючі документи виконання вимог ухвали і усунення недоліків (подати документи, що підтверджують наявність зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС).

20.08.2024 року через канцелярію Турківського районного суду Львівської області представник позивача - адвокат Яворська М.М. подала заяву про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою судді від 28.08.2024 року відкрито провадження у справі, справу ухвалено розглядати в порядку загального позовного провадження.

Судові засідання призначалися на 24.09.2024 року, 30.09.2024 року, 09.10.2024 року.

30.09.2024 року засобами підсистеми «Електронний суд» від представника відповідача - адвоката Наминанік Оксани Степанівни надійшло клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, в якому сторона по справі просить проводити розгляд справи режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів за реквізитами представника відповідача - адвоката Наминанік Оксани Степанівни, адреса електронної пошти - ІНФОРМАЦІЯ_4

Розглянувши подане клопотання, суд вирішує її з врахуванням наступного.

Частиною 5 ст.4 ЦПК України визначено, що жодна особа не може бути позбавлена права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.

Розгляд справ у судах відбувається відкрито.

Учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.

Відповідно до вимог ст.212 ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.

Участь у судовому розгляді в режимі відеоконференції не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована Законом України № 475/97-ВР від 17.07.1997 року, Другому додаткову протоколу до Європейської конвенції про взаємну правову допомогу у кримінальних справах (ст. 9), Резолюції про захист свідків у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю (п. 8), Конвенції про взаємну правову допомогу у кримінальних справах між державами-членами Європейського Союзу (ст. 10).

Враховуючи те, що відеоконференція є прийнятною формою участі в судовому розгляді, вона передбачена процесуальним законом і низкою міжнародних документів, не суперечить принципам справедливості і публічності судового розгляду, забезпечує дотримання розумного строку судового розгляду, забезпечення участі заявника у судовому розгляді в режимі відеоконференції не ставить сторону у невигідне становище порівняно з іншими його учасниками, що узгоджується з постановами Європейського суду у справах «Шугай проти Росії», «Шулепов проти Росії» і «Григорівських проти Росії», суд вважає можливим при проведенні судового засідання визначити участь сторони в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів представника відповідача.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року №2102-IX, введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався та діє на цей час.

З 1 жовтня 2022 року вхід користувачів до підсистеми відеоконференцзв`язку відбувається виключно через Електронний кабінет Електронного суду (п.18, 45, 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи) на сайті vkz.court.gov.ua. Комунікаційна платформа Easycon здійснює автоматичне перенаправлення до Електронного кабінету Електронного суду cabinet.court.gov.ua підсистеми відеоконференцзв`язку на сайті vkz.court.gov.ua.

Відповідно до п.п. 45-56 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішення Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 року № 1845/0/15-21, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує: 1) відео- та звукозапис судових засідань, бронювання (резервування) залів судових засідань, можливість подання учасниками справи під час проведення судового засідання в режимі відеоконференції документів (у тому числі процесуальних документів, письмових та електронних доказів тощо); 2) можливість користувачам брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя. Нормативно-правовими актами ДСА України затверджується робота з технічними засобами фіксування судового засідання під час здійснення судового засідання. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою wiki.court.gov.ua. За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. За наявності в суді технічної можливості учасник справи може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду за допомогою технічних засобів суду. Технічну можливість участі у відеоконференції, належну якість зображення та звуку, інформаційну безпеку тощо забезпечує такий суд.

З урахуванням викладеного, враховуючи, що Турківський районний суд Львівської області має технічну можливість провести судове засідання за допомогою відеоконференцзв`язку «ВКЗ», який розміщено за посиланням vkz.court.gov.ua у визначені дату і час, проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, з метою дотримання принципу розумності строків розгляду справи, у зв`язку з введенням в Україні воєнного стану, внаслідок нанесення ракетних та бомбових ударів по воєнних та цивільних об`єктах на всій території України, збройним протистоянням у багатьох населених пунктах держави, що вочевидь створює небезпеку для всіх без виключення громадян, запровадженням комендантської години у містах України, існуванням об`єктивних суттєвих обмежень щодо вільного пересування внаслідок відсутності, нерегулярності чи небезпечності транспортного сполучення, суд вважає за можливе провести судове засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представника відповідача - адвоката Наминанік Оксани Степанівни за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 212, 258-261 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Наминанік Оксани Степанівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.

Усі судові засідання у справі за позовом Приватної організації «Дитячий будинок «Нове життя» до ОСОБА_1 , третя особа 1: Виконавчий комітет Турківської міської ради Самбірського району Львівської області як орган опіки та піклування, третя особа 2: Служба у справах дітей Турківської міської ради, про позбавлення батьківських прав - проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Наминанік Оксани Степанівни за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (https://vkz.court.gov.ua/) за реквізитами: адреса електронної пошти - ІНФОРМАЦІЯ_4

Попередити представника відповідача - адвоката Наминанік Оксани Степанівни, що відповідно до ч.5 ст.212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.

Попередити представника відповідача - адвоката Наминанік Оксани Степанівни про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала складена та підписана 08.10.2024 року.

Суддя Р.І. Ференц

СудТурківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення08.10.2024
Оприлюднено10.10.2024
Номер документу122169828
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —458/586/24

Ухвала від 06.11.2024

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Ференц Р. І.

Ухвала від 08.10.2024

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Ференц Р. І.

Ухвала від 28.08.2024

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Ференц Р. І.

Ухвала від 19.07.2024

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Ференц Р. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні