Справа № 201/8987/24
Провадження № 1-кс/201/3132/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2024 року м. Дніпро
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 з секретарем судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у залі суду в м. Дніпро клопотання старшого слідчого СВ ВП №5 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Правобережної окружної прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло клопотання слідчого погодженого прокурором внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024041650000784 від 15.05.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.307 КК України.
В клопотанні слідчого зазначено, що гр. ОСОБА_5 тагр. ОСОБА_6 ,спільно організувалита налагодилимеханізм збутуна територіїСоборного районум.Дніпра,а саме:наркотичної речовиниметадон.Свою злочиннудіяльність здійснютьконспіративно,спілкується лишез коломсвоїх знайомихяким ізбувать метадон,я,який отримують наступнимшляхом: ОСОБА_5 тагр. ОСОБА_6 ,є наркозалежними,та знаходятьсяна заміснійтерапії яказастосовується прикомплексному лікуваннісиндрому залежності,який виникаєвнаслідок вживанняопіоїдів тапо призначеннюотримують ввідповідних пунктахсинтетичний наркотичнийпрепарат тривалоїдії «МЕТАДОН»відповідно донаказу МОЗУкраїни №200від 27.03.2012року «Прозатвердження Порядкупроведення замісноїпідтримувальної терапіїосіб зпсихічними таповедінковими розладамивнаслідок вживанняопіоїдів» та по призначенню отримують в відповідних пунктах синтетичний наркотичний препарат тривалої дії «МЕТАДОН» відповідно до наказу МОЗ України №200 від 27.03.2012 року «Про затвердження Порядку проведення замісної підтримувальної терапії осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів». Дія цього Порядку поширюється на заклади охорони здоров`я незалежно від форм власності та організаційно-правової форми діяльності, що одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики та ліцензію на здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, однак відсутній єдиний реєстр осіб котрі знаходяться на даному лікуванні і вказаною прогалиною користуються останні, а саме становляться на облік у декількох закладах де отримують за призначенням метадон який збувають а упаковки від ліків здають під звітність до закладу де отримували..
В ході досудового розслідування зроблено запит до ІНФОРМАЦІЯ_1 . Так відповідно до листа від ІНФОРМАЦІЯ_1 стало відомо наступне:
1. Перелік підприємств охорони здоров`я Дніпропетровської області, на базі яких проводиться замісна підтримувальна терапія, затверджується наказом ІНФОРМАЦІЯ_2 . Підприємства, згідно Переліку, працюють за програмою медичних гарантій у відповідності до договору з НСЗУ, обов`язковою умовою якого є наявність ліцензії на медичну практику та право роботи з наркотичними препаратами.
2. Інформація щодо адрес, за якими можна отримати препарати ЗПТ (в т.ч. метадон) в департаменті відсутня та знаходиться безпосередньо в підприємстві охорони здоров`я, який працює з ЗПТ.
3. Ведення єдиного реєстру осіб ЗПТ наразі не передбачено. Кожне підприємство для передання даних до НСЗУ стосовно наданих медичних послуг користується медико-інформаційною системою (МІС) за власним вибором. Для єдиного підходу до ведення реєстру пацієнтів ЗПТ на рівні МОЗ розроблено та впроваджується ІНФОРМАЦІЯ_3 , але II ведення має рекомендаційний характер.
4. Станом на 01 липня 2024 року в м. Дніпро отримують ЗПТ препаратом метадону гідрохлорид 1200 пацієнтів. У зв`язку із конфіденційністю інформації, надати перелік пацієнтів ЗПТ не маємо можливості. Готові надати інформацію стосовно кожної особи окремо в рамках чинного законодавства. Також повідомляємо, що проведення диспансерного та консультативного нагляду осіб, які страждають на психічні розлади, при наданні амбулаторної психіатричної допомоги, скасовано наказом МОЗ України від 13 травня 2019 року № 1063.
Видача медикаментів за програмою ЗПТ здійснюється в наступних установах:
-КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 »ДМР (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташована за адресою: АДРЕСА_1 ;
-КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 »ДМР (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ),що розташованаза адресою: АДРЕСА_2 ;
-КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 »ДМР (Філіяза напрямомінфекційні хвороби ЄДРПОУ 01280527), що розташована за адресою: АДРЕСА_3 ;
-КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ДОР( АДРЕСА_4 ,ЄДРПОУ НОМЕР_3 ),що розташованаза адресою: АДРЕСА_3 ;
-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 »,ЄДРПОУ НОМЕР_4 ,що розташованаза адресою: АДРЕСА_5
- КНП « ІНФОРМАЦІЯ_8 » НМР Павлоград, ЄДРПОУ НОМЕР_5 , що розташована за адресою: АДРЕСА_6 .
- КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Дніпровської міської ради, ЄДРПОУ НОМЕР_6 , що розташована за адресою: АДРЕСА_7 ;
Для подальшого проведення досудового розслідування вказаного кримінального провадження, встановлення осіб, причетних до вчинення правопорушення, можливих свідків та очевидців, потрібно отримати тимчасовий доступ до інформації, яка містить лікарську таємницю.
Окрім того, отримані у зв`язку з наданням тимчасового доступу до речей і документів дані можуть бути використані як доказ доведення обставин правопорушення, які є неможливим довести іншим способом.
Згідно з ст. 286 ЦК України, фізична особа має право на таємницю про стан свого здоров`я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при її медичному обстеженні. Згідно зі ст. 32 Конституції України не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Крім цього, відповідно до ст.91 КПК України сама подія кримінального правопорушення підлягає доказуванню, яке полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що дана інформація є лікарською таємницею та міститься лише у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 »ДМР (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , а та може бути використана під час досудового розслідування як докази факту протиправних дій,необхідно провести тимчасовий доступ до цієї інформації..
Враховуючи неприбуття сторін у судове засідання для розгляду клопотання, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування кримінального провадження за допомогою технічного засобу не здійснювалося.
Суддя, дослідивши клопотання та матеріали додані до нього, приходить до таких висновків.
Згідно з ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Частиною 2 ст. 91 КПК України передбачено, що доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження. Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, а також шляхом проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів, як один із заходів забезпечення кримінального провадження, полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володіння якої знаходяться такі речі та документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їхні копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Клопотання слідчого, яке надійшло до суду відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
Також з наданих суду документів вбачається, що існує обґрунтована підозра вчинення кримінального правопорушення такого ступеню тяжкості, що може бути підставою для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ.
Очевидно, що без отримання тимчасового доступу до документів про які просить слідчий неможливо отримати ці документи і, відповідно, неможливо визначити коло осіб причетних до злочину, а отже завдання для виконання якого слідчий звертається з клопотанням, може бути виконане, а потреби досудового розслідування виправдовують ступінь втручання в підприємницьку діяльність.
Отже слідчим надано суду належні та достатні докази того, що дана слідча дія є необхідною в даному кримінальному провадженні, а дані які необхідно здобути слідчому мають суттєве значення для виявлення та фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення, встановлення кола причетних осіб, а також ефективного та повного досудового розслідування в цьому кримінальному провадженні, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 7 ст. 164 КПК України строк дії ухвали не може перевищувати 2 місяця з дня постановлення.
Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст. ст. 91,93 110,131-132, 159-160 163166, 309, 369372 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати тимчасовий доступ до інформації з можливістю вилучення (виїмки) їх копій, в тому числі на електронних чи оптичних носіях інформації слідчому слідчого відділення відділення поліції № 5 Дніпровського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , що перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ДМР (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: повну інформацію стосовно пацієнтів , які відповідно до наказу МОЗ України №200 від 27.03.2012 року «Про затвердження Порядку проведення замісної підтримувальної терапії осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів» перебувають на лікуванні ЗПТ з застосуванням синтетичного наркотичного препарату тривалої дії «МЕТАДОН»; підстави їх знаходження на лікування та з якого часу; порядок отримання препарату тривалої дії «МЕТАДОН»; документацію про облік та отримання препарату тривалої дії «МЕТАДОН»; інформацію про дозування кожного пацієнта окремо з додатками журналів про отримання та списання препарату тривалої дії «МЕТАДОН»;
Зобов`язати КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ДМР (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташована за адресою: АДРЕСА_1 видати слідчому СВ ВП № 5 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області вказану інформацію речі та документи для здійснення тимчасового доступу.
Ухвала оскарженню не підлягає та підлягає негайному виконанню.
Строк дії ухвали становить 2 місяць з моменту її постановлення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2024 |
Оприлюднено | 10.10.2024 |
Номер документу | 122170883 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Покопцева Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні