Справа № 692/904/24
Провадження № 2/692/350/24
09.10.24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2024 року с-ще Драбів
Драбівський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді Левченко Л.О.,
за участю секретаря Савенко О.В.
позивача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Шрамківської сільської ради Золотоніського району Черкаської області, третя особа: Золотоніський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Золотоніському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про встановлення факту батьківства, про визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Шрамківської сільської ради Золотоніського району Черкаської області, третя особа: Золотоніський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Золотоніському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про встановлення факту батьківства, про визнання права власності.
Свої позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 . На момент народження позивача її батьки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у зареєстрованому шлюбі не перебували, тому відомості про батька у актовому записі записано відповідно до КпШС - прізвище батька за прізвищем матері, ім`я та по батькові - за вказівкою матері. Зазначає, що за життя ОСОБА_2 визнавав позивача своєю дочкою, заповів їй своє майно, регулярно до неї приїжджав, дарував подарунки, цікавився її життям. Вказала, що встановлення факту батьківства потрібне їй для отримання пільги щодо оподаткування при отриманні спадщини.
Після смерті ОСОБА_2 залишилось спадкове майно, що складається з житлового будинку з надвірними господарськими будівлями і спорудами в АДРЕСА_1 та земельної ділянки площею 0,2111га, призначеної для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. На земельну ділянку позивач отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом. На будинок вона отримати таке свідоцтво не може у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів.
Тому просить встановити факт батьківства, а саме: що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , є батьком ОСОБА_1 та визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом на житловий будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 . Судові витрати просить покласти на позивача.
Ухвалою суду від 06.08.2024 відкрито провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою суду від 27.08.2024 підготовче провадження закрито, справа призначена до розгляду по суті.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, уточнивши їх, та просила встановити факт батьківства та визнати за нею право власності за заповітом на будинок після смерті ОСОБА_2 , який належав померлій ОСОБА_4 , спадкоємцем якої був її син ОСОБА_2 , який прийняв спадщину, але не оформив своїх спадкових прав. Пояснила, що хоче успадкувати будинок після смерті батька та потребує встановлення факту визнання батьківства, оскільки ОСОБА_2 з невідомих для неї причин не був вказаний батьком і даний факт їй потрібен для того, щоб не сплачувати податок у розмірі 15% вартості спадкового майна, так як на даний час вона не є спадкоємцем першої черги. Вказала, що її батьки проживали разом, але у шлюбі не перебували, потім мати жила у с. Перервинці, а батько - у с. Кононівка. Батько постійно приїздив, допомагав по господарству, брав участь у її весіллі. Так само позивач відвідувала батька у с. Кононівка. Потім батько проживав у с. Великий Хутір, де позивач теж його відвідувала. ОСОБА_2 залишив на її ім`я заповіт, про що позивач дізналась від представників Кононівської сільської ради. Право власності на земельну ділянку позивач оформила. Оформити право власності на будинок не може, бо він рахується за матір`ю ОСОБА_2 , яка померла у 2000 році та після якої ОСОБА_2 спадщину прийняв, але не оформив своїх спадкових прав.
У судовому засіданні свідок ОСОБА_3 пояснила, що позивач є її дочкою. Вказала, що познайомилась з ОСОБА_2 на спільному відпочинку, зустрічалась з ним та спільно проживала. Свідок мала старшу дочку і не захотіла переїжджати у с. Кононівку. Свідок та ОСОБА_2 спілкувались, їздили один до одного майже до самої його смерті, були у добрих стосунках. ОСОБА_2 був батьком на весіллі. Просив вказати його батьком позивача, щоб не сплачувати податок, у подальшому написав заповіт на неї. Зазначила, що з ОСОБА_2 ніколи аліментів не стягувала, оскільки він і так усім допомагав, надавав грошові кошти.
У судовому засіданні свідок ОСОБА_5 пояснила, що проживає у с. Перервинці і є сусідкою сім`ї позивача, проживає поряд. З матір`ю позивача працювала разом. Вказала, що ОСОБА_6 , батько позивача, постійно приїздив, допомагав ОСОБА_3 на фермі, був батьком на весіллі. Уточнила, що коли позивачу було 4 роки батько переїхав до своїх батьків у с. Кононівка, оскільки ті були похилого віку і разом проживати ОСОБА_3 та ОСОБА_2 не вдавалось. Факт батьківства підтвердила.
У судовому засіданні свідок ОСОБА_7 пояснила, що з сім`єю позивача знайома, разом з її матір`ю працювала на фермі. Знає позивача дитинства. Батько позивача ОСОБА_2 часто приїжджав. Коли позивач була менша - частіше, потім - рідше, возив її до себе додому, скрізь з нею бував. На момент народження позивача її батьки проживали разом, потім мали різне місце проживання, однак продовжували спілкуватись, їздили один до одного. Факт родинних відносин підтвердила.
Представник відповідача - Шрамківської сільськоїради Золотоніськогорайону Черкаськоїобластіу судове засідання не прибув, відзив на позовну заяву не надав. До суду надійшла заява секретаря сільської ради С. Конюшенко за вх. № ЕП-617/247-Вх від 30.08.2024р., у якій та позовні вимоги визнала, просила задовольнити, розгляд справи проводити без її присутності, судові витрати покласти на позивача.
Представник третьої особи Золотоніського ВДРАЦС у Золотоніському районі Черкаської області ЦМУ МЮ (м. Київ) у судове засідання не прибув, натомість до суду надійшла заява начальника ОСОБА_8 за вх. № 3911/24-Вх від 11.09.2024р., у якій та просить розглянути справу без участі представника, проти заявлених вимог не заперечує та не має заперечень щодо визнання батьківства у разі доведення кровного споріднення між батьком і дитиною.
Згідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Визнання відповідачем пред?явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тому може бути прийнято судом.
Суд, заслухавши учасників справи, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що даний позов, з урахуванням уточнених вимог, підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Відповідно копії свідоцтва про смерть серія НОМЕР_1 , виданого 25.10.2022 року Драбівським відділом ДРАЦС у Золотоніському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Великий Хутір, Золотоніського р-ну Черкаської області, про що складено відповідний актовий запис № 419.
Відповідно копії свідоцтва про смерть серія НОМЕР_2 , виданого 30.03.2000 року виконкомом Кононівської сільської ради Драбівського р-ну Черкаської області, ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 у віці 81 рік у с. Кононівка, Драбівський р-н, Черкаська область.
Згідно копії свідоцтва про народження серія НОМЕР_3 , виданого 14.01.1987 Перервинцівською сільською радою Драбівського району Черкаської області, ОСОБА_9 народилась ІНФОРМАЦІЯ_4 та її батьками вказані ОСОБА_10 та ОСОБА_3 .
Згідно даних Повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження № 00046467045 від 13.08.2024 та № 00046500771 від 14.08.2024, ОСОБА_9 народилась ІНФОРМАЦІЯ_5 у с. Перевинці, Драбівський р-н Черкаська область. Матір`ю вказана ОСОБА_3 , яка також є заявником. Батьком вказаний ОСОБА_10 . Державна реєстрація народження проведена відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України (за вказівкою матері) на підставі заяви ОСОБА_3 № 01.
Відповідно до копії свідоцтва про шлюб серія НОМЕР_4 , виданого 09.08.2008 відділом РАЦС Драбівського районного управління юстиції Черкаської області, ОСОБА_11 та ОСОБА_9 зареєстрували шлюб 09.08.2008, після реєстрації шлюбу прізвище дружини ОСОБА_12 .
Згідно копії заповіту від 18.08.2020, зареєстрованого у реєстрі за № 8, посвідченого головою виконавчого комітету Кононівської сільської ради Драбівського району Черкаської області Ярошем О.І., ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зробив розпорядження на випадок смерті, за яким все належне йому майно заповів ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Згідно копії свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 06.07.2024, зареєстрованого в реєстрі за № 1816, виданого приватним нотаріусом Золотоніського районного нотаріального округу Черкаської області Бірюком О.В., спадкоємцем зазначеного у заповіті майна ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 є гр. ОСОБА_1 . Спадщина складається з земельної ділянки площею 0,2111 га, призначеної для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 7120685500:01:001:0800, що також відповідає даним Витягу з Державного реєстру речових прав № 385814536 від 06.07.2024р.
Згідно копії постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 06.07.2024 приватного нотаріуса Золотоніського районного нотаріального округу Черкаської області Бірюка О.В., ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок з належними до нього будівлями, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , який належав ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , спадкоємцем якої був її син ОСОБА_2 , який прийняв спадщину але не оформив своїх спадкових прав, помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки ніяких документів, що підтверджують право власності покійного ОСОБА_2 на житловий будинок ОСОБА_1 не надала.
Відповідно до висновку ТОВ «Контакт-сервіс» про вартість житлового будинку з надвірними спорудами ринкова вартість об`єкта оцінки житлового будинку з надвірними спорудами загальною площею 52,6 м2, рік побудови 1963, за адресою: АДРЕСА_1 , становить 77500,00 грн.
Відповідно довідки Драбівського відділку КП «ЧООБТІ» від 01 травня 2024 року № 242о, станом на 01.01.2013р. право власності на об`єкт нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 - не зареєстровано.
Згідно Витягу з погосподарської книги №303 від 28.05.2024 виконавчого комітету Шрамківської сільської ради, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , на день смерті дійсно була зареєстрована та проживала за адресою с-ще Кононівка, Золотоніський (Драбівський) р-н Черкаська область. До списку членів господарства входив син ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно Витягу з погосподаської книги №2 Кононівської сільської ради Драбівського району Черкаської області за 1996-2000 роки №304 від 28.05.2024р., особовий рахунок НОМЕР_5 , адреса домогосподарства (не вказано), ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , вказана головою домогосподарства, до списку членів домогосподарства входить ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , син.
Відповідно даних копії технічного паспорту житлового будинку садибного типу, адреса об`єкта: АДРЕСА_2 , він виготовлений на замовлення ОСОБА_1 станом на 27.03.2024. Рік побудови житлового будинку 1963 рік, рік побудови надвірних будівель та споруд 1956-2007 роки.
Згідно Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) № 77930069 від 08.08.2024 спадкова справа номер у спадковому реєстрі: 70404182, номер у нотаріуса: 64, спадкодавець: ОСОБА_2 , заведена 17.03.2023 приватним нотаріусом Бірюком О.В. та було видано свідоцтва про право на спадщину.
З копії спадкової справи № 64/2023 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 вбачаться, що вона заведена 17.03.2023 на підставі заяви ОСОБА_1 , яка спадщину після смерті батька ОСОБА_2 приймає, спадкоємців, які мають обов`язкову частку згідно ст. 1241 ЦК України, пережившої дружини та спадкоємців першої черги, немає.
Згідно Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) № 77926316 від 08.08.2024р. спадкова справа після смерті ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , не заводилась.
Згідно довідки виконавчого комітету Шрамківської сільської ради Золотоніського району Черкаської області № 454 від 22.08.2024 ОСОБА_2 після смерті своєї матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , своєчасно, на протязі 6 місяців після її смерті вступив в управління спадковим майном шляхом постійного проживання з спадкодавицею на час відкриття спадщини, ст. 1268 ЦКУ.
Згідно довідки виконавчого комітету Шрамківської сільської ради Золотоніського району Черкаської області № 455 від 22.08.2024 згідно даних по господарських книг Кононівської сільської ради № 2 за 1995-2000 роки та № 2 за 2001-2005 роки, ОСОБА_2 проживав з 1996 року по 2005 рік за адресою с-ще Кононівка Золотоніського (Драбівського) району Черкаської області.
Згідно копії довідки виконавчого комітету Шрамківської сільської ради Золотоніського району Черкаської області № 10-19/5/193 від 28.08.2024 будинковолодіння по АДРЕСА_1 рахується за ОСОБА_4 згідно даних по господарської книги № 6 на 2021-2025 роки.
Щодо встановлення факту батьківства суд зазначає наступне.
Звертаючись до суду з вимогою про встановлення факту батьківства а саме, що померлий ОСОБА_2 є її батьком, позивач посилалась на те, що її батьки у зареєстрованому шлюбі не перебували і відомості про батька записано за вказівкою матері, даний факт потрібен для оформлення позивачем своїх спадкових прав та зменшення податкового навантаження як для спадкоємця першої черги.
Згідно положень ч. 2 ст. 55 КпШС в редакції, чинній на час народження позивача, при народженні дитини у матері, яка не перебуває в шлюбі, якщо немає спільної заяви батьків і рішення суду про встановлення батьківства, запис про батька дитини в книзі записів народжень провадиться за прізвищем матері, ім`я, по батькові та національність батька дитини записуються за її вказівкою. Аналогічні положення вказано у ч. 1 ст. 135 СК України.
Згідно п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв`язку із втратою годувальника.
У Цивільному процесі України застосовується стандарт доказування «баланс ймовірностей» (balance ofprobabilities), який вимагає визнавати факт доведеним тоді, коли комплекс представлених стороною доказів дозволяє судді прийти до висновку про те, що спірний факт ймовірніше існує, аніж не існує.
Згідно ч. 1,3 ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Враховуючи викладене, матеріали справи та покази свідків, які факт батьківства підтвердили і їх покази є прийнятним та такими, що узгоджуються з матеріалами справи, а також факт визнання позову відповідачем, що є самостійною підставою задоволення позову, суд вважає доведеним твердження позивача про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , є дочкою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Щодо вимоги про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом на житловий будинок, суд зазначає наступне.
Суд вважає достовірно встановлено, що житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , побудовано у 1963 році та він належав ОСОБА_4 .
Спадкоємцем після смерті ОСОБА_4 на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , є її син ОСОБА_2 , який прийняв спадщину у встановленому законом порядку але не оформив спадкових прав.
Надаючи правову оцінку обставинам справи у цій частині слід зазначити наступне.
Інструкцією про порядок реєстрації будинків та домоволодінь у містах та селищах міського типу Української РСР від 31 січня 1966 року, передбачено обов`язкову реєстрацію (інвентаризацію) будинків і домоволодінь у межах міст і селищ. Записи в погосподарських книгах сільських рад визнаються в якості актів органів влади, що підтверджують право власності.
Відповідно до п.п. «к» п. 2 Постанови Ради Міністрів Української РСР від 12.03.1981р. № 125 «Про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів» передбачалося прийняття в експлуатацію державними приймальними комісіями (призначеними виконкомами районних, міських або районних у містах Рад народних депутатів) жилих будинків, гуртожитків, будинків дитячих дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл, незалежно від їх відомчої належності, а також усіх об`єктів житлово-цивільного призначення, які збудовані на кошти міжгосподарських підприємств (організацій) у сільському господарстві, а також колгоспів, інших кооперативних та інших господарських організацій або замовниками (забудовниками) яких є виконкоми районних, міських або районних у містах Рад народних депутатів.
У подальшому порядок та умови прийняття в експлуатацію об`єктів будівництва було встановлено постановою КМУ від 05 серпня 1992 року № 449 «Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів державного замовлення».
Відповідно до Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України № 7/5 від 07.02.2002 року із змінами та доповненнями було встановлено вичерпний перелік документів, якими посвідчується право власності на об`єкти нерухомого майна. Вказане Тимчасове положення втратило чинність 01.01.2013р.
Згідно ч. 1 ст. 46 Закону України «Про нотаріат» нотаріус, що вчиняє нотаріальні дії, має право витребовувати від фізичних осіб відомості та документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії.
Згідно п.п. 4.15 п. 4 гл. 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 року № 282/20595 із змінами і доповненнями, видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, проводиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів щодо належності цього майна спадкодавцеві.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 49 ЗУ «Про нотаріат» нотаріус відмовляє у вчиненні нотаріальної дії, якщо вчинення такої дії суперечить законодавству України.
П.66 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015р. № 1127 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. № 553) визначено порядок державної реєстрації права власності на підставі заяви спадкоємця.
Однак, згідно рішення про відмову у проведенні реєстраційних дій від (нечітко) червня 2024 року державним реєстратором прав на нерухоме майно ОСОБА_13 , виконавчий комітет Великохутірської сільської ради Золотоніського району, Черкаська область, відмовлено у проведенні реєстраційних дій за заявою ОСОБА_1 щодо проведення державної реєстрації права власності за ОСОБА_4 на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , оскільки подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав нерухоме майно та їх обтяження.
Відповідно до ст. 1296 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Відповідно до ч. 1 ст. 1297 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Статтями 16, 328 ЦК України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту цивільних прав та інтересів може бути в тому числі і визнання права; право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
Відповідно до ст.ст. 1216-1218, ч. 3 ст. 1268 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців); спадкування здійснюється за заповітом або за законом; до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті; спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Таким чином, суд вважає, що позов ОСОБА_1 цій частині підлягає до задоволення, зважаючи на те, що спадкодавець ОСОБА_2 на момент смерті фактично був власником побудованого у 1963 році житлового будинку з належними до нього господарськими будівлями та надвірними спорудами по АДРЕСА_1 , оскільки відповідно до вимог законодавства прийняв спадщину після смерті матері ОСОБА_4 , хоча й не оформив своїх спадкових прав та не отримував правовстановлюючі документи на будинок, а також зважаючи на визнання позову відповідачем, що є самостійною підставою задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Згідно з ч.1 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Враховуючи викладене суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення у повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст. 4, 5, 12, 13, 76-84, 133, 141, 206, 263, 265 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , є дочкою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на житловий будинок з надвірними спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , який належав померлій ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_4 , спадкоємцем якої був її син ОСОБА_2 , який прийняв спадщину, але не оформив своїх спадкових прав.
Рішення може бути оскаржено до Черкаського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення у порядку встановленому чинним законодавством.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Л.О. Левченко
Повний текст рішення виготовлений 09 жовтня 2024 року.
Суд | Драбівський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122180231 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Драбівський районний суд Черкаської області
ЛЕВЧЕНКО Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні