Справа № 314/4415/24
Провадження № 2/314/1486/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.10.2024 м.Вільнянськ
Суддя Вільнянського районного суду Запорізької області Кононенко І.О., розглянувши матеріали цивільної справи № 314/2802/2024 за позовом керівника Запорізької окружної прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою, здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах в інтересах Національної служби здоров`я України, Запорізької обласної ради до ОСОБА_1 , треті особи: Комунальне некомерційне підприємство «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» Запорізької обласної ради про стягнення коштів, витрачених закладом охорони здоров`я на стаціонарне лікування особи, потерпілої від злочину,
в с т а н о в и в:
до Вільнянського районного суду Запорізької області надійшла вищевказана позовна заява.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність її передачі за підсудністю до іншого суду з таких підстав.
Відповідно до частини 1статті 27 Цивільного процесуального кодексу України(даліЦПК) позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Предметом заявлених позовних вимог в даній справі є відшкодування витрат, понесених закладом охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочину. Відшкодування витрат на лікування особи, яка потерпіла від злочину, регламентується статтею 1206 ЦК України. Зміст та суб`єктний склад зобов`язання, що регулюються ст.1206 ЦК України, дозволяють констатувати, що це зобов`язання не є договірним, однак, не є і зобов`язанням із відшкодування шкоди в розумінні статті 1177 ЦК України (відшкодування шкоди фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення), оскільки понесені закладом охорони здоров`я (кредитором) витрати на лікування не є завданою боржником (особою, яка вчинила злочин) шкодою. Зазначене має принципове значення, оскільки покладений на відповідну особу обов`язок не є видом цивільноправової відповідальності, до цих правовідносин не підлягають застосуванню загальні положення про відшкодування шкоди. Відшкодування витрат на лікування особи, яка потерпіла від злочину, не є за своєю суттю відшкодуванням шкоди, заподіяної внаслідок вчинення злочину, тому вимоги ч.3 ст.28 ЦПК України до цих правовідносин не застосовуються, відтак, поданий прокурором позов повинен пред`являтися за загальними правилами підсудності справ, тобто за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання відповідача, відповідно до ч.1 ст.27 ЦПК України.
Згідно відповіді № 831577 від 08.10.2024 р. з Єдиного державного демографічного реєстру, відповідач ОСОБА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що відноситься до територіальної підсудності Запорізького районного суду Запорізької області, що не відноситься до Вільнянського району Запорізької області .
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Суддя встановивши, що відповідач не зареєстрований на території Вільнянського району, тому за територіальною юрисдикцією (підсудністю) справу необхідно передати Запорізького районного суду Запорізької області за місцем реєстрації відповідача.
Керуючись статтями27,31,258260 Цивільного процесуального кодексу України, суд
постановив:
Цивільну справу № 314/2802/2024 за позовом керівника 314/2802/2024 за позовом керівника Запорізької окружної прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою, здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах в інтересах Національної служби здоров`я України, Запорізької обласної ради до ОСОБА_1 , треті особи: Комунальне некомерційне підприємство «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» Запорізької обласної ради про стягнення коштів, витрачених закладом охорони здоров`я на стаціонарне лікування особи, потерпілої від злочину передати на розгляд Запорізького районного суду Запорізької області (м.Запоріжжя, вул.Істоміна,10 ).
Копію ухвали негайно направити сторонам по справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Запорізького апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя : Іван Олександрович Кононенко
09.10.2024
Суд | Вільнянський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122181861 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, крім відшкодування шкоди на виробництві |
Цивільне
Вільнянський районний суд Запорізької області
Кононенко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні