СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/6629/24
ун. № 759/19888/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2024 року
слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2
представника скаржника ОСОБА_3
розглянувши в судовому засіданні скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Грінекс ЕКО» на бездіяльність слідчого стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
ВСТАНОВИВ:
До Святошинського районного суду м. Києва надійшла скарга адвоката ТОВ «Грінекс ЕКО» ОСОБА_3 про зобов`язання уповноважених осіб Святошинського УП ГУ НП в м. Києва відповідно до вимог ст. 214 КПК України, внести до ЄРДР відповідні дані за заявою ТОВ «Грінекс ЕКО» від 23.08.2024р. № 639 про вчинення кримінального правопорушення та розпочати досудове розслідування.
В обгрунтування скарги посилався на те, що ТОВ «Грінекс ЕКО» звернулося до Святошинського УП ГУНП у м. Києві із заявою про злочин від 23.08.2024р. № 639. Оскільки АТ «Антонов» умисно не виконує рішення суду, що згідно з нормами ст. 382 КК України є кримінальним правопорушенням проти правосуддя. Однак, відповідно до вимог ст. 214 КПК України уповноваженими особами Святошинського УП ГУ НП у м. Києві за заявою про вчинення кримінальних проступків не було внесено відомості до ЄРДР, чим і було порушено приписи ст. 214 КПК України. Просить скаргу задовольнити.
Представник скаржника ОСОБА_3 у судовому засіданні скаргу підтримала та просила задовольнити з підстав викладених у скарзі.
Вивчивши зміст скарги, вислухавши думку адвоката, слідчий суддя встановив наступне.
23.08.2024р. до Святошинського УП ГУ НП у м. Києві було подано заяву про вчинення злочину.
Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені ч. 1 ст. 303 цього Кодексу можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії (ч. 1 ст. 304 КПК України).
Згідно до ч. 1 ст.214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування. Частиною другою передбачено, що досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (частина 2 статті 214 КПК України).
Згідно з частиною 4 статті 214 КПК України слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
До Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості про: 1) дату надходження заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення або виявлення з іншого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення; 2) прізвище, ім`я, по батькові (найменування) потерпілого або заявника; 3) інше джерело, з якого виявлені обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення; 4) короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела; 5) попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 6) прізвище, ім`я, по батькові та посада службової особи, яка внесла відомості до реєстру, а також слідчого, прокурора, який вніс відомості до реєстру та/або розпочав досудове розслідування; 7) інші обставини, передбачені положенням про Єдиний реєстр досудових розслідувань. У Єдиному реєстрі досудових розслідувань автоматично фіксується дата внесення інформації та присвоюється номер кримінального провадження (частина 5 статті 214 КПК України).
Згідно з частиною 1 статті 2 Кримінального кодексу України підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого цим кодексом.
Системний аналіз вищезазначених законодавчих положень дає підстави дійти висновку про те, що реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань підлягають заяви чи повідомлення, які містять достатні та обґрунтовані відомості про кримінальне правопорушення.
Підставами вважати заяву чи повідомлення саме про злочин є наявність у таких заявах або повідомленнях об`єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки злочину. Такими даними є фактичне існування доказів, що підтверджують реальність конкретної події злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину).
Викладені обставини у заяві про вчинення злочину не можуть свідчити про вчинення злочину.
Представник ТОВ «Грінекс ЕКО» не позбавлений можливості подати заяву на примусове стягнення за рішенням суду заборгованості.
Самостійне визначення особою у заявах про злочин наявності певної статті КК та бажаної кваліфікації без наведення достатніх відомостей не може автоматично свідчити про те, що було вчинено саме злочин. Крім того, слідчий, прокурор не зобов`язані вносити відомості до реєстру у точній відповідності зі змістом заяви в частині обраної заявником правової кваліфікації.
Слідчим суддею встановлено, що в поданій до правоохоронних органів заяві не наведено достатній перелік обставин, які могли б свідчити про вчинення кримінального правопорушення конкретною особою , не наведено та не надано належних доказів на підтвердження своїх доводів, а тому підстав для задоволення вказаної скарги слідчий суддя не вбачає.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 214, 303-307, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Грінекс ЕКО» на бездіяльність слідчого стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122182832 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Петренко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні