Ухвала
від 09.10.2024 по справі 759/10025/24
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кп/759/1262/24

ун. № 759/10025/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2024 року м. Київ

Святошинський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження № 12024100080001467 внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань 25.04.2024 відносно:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, українця, громадянина України, з вищою освітою, не працюючого, не одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , судимого: 16.09.2022 Святошинським районним судом м. Києва за ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 185 КК України до 5 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням іспитовим строком на 2 роки, -

обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України,

за участю сторін кримінального провадження:

прокурора ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_5 ,

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до обвинувального акту, ОСОБА_3 04.03.2024 приблизно о 20.11 годин прибув до магазину «Лібраріум», що розташований за адресою: м. Київ, вул. Берковецька, 6-Д. Перебуваючи у торговій залі вказаного магазину, проходив між торгових полиць, де звернула увагу на товар, який вирішив повторно таємно викрасти в умовах воєнного стану. При цьому, реалізуючи свій злочинний умисел, пересвідчившись, що за його діями ніхто із сторонніх осіб не спостерігає, він взяв із полиць товар, що належить ТОВ «ВКФ «ВВ», а саме:

-книгу «Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися від тієї, кому вдалось», у кількості 1 шт., вартістю 192 гривні ( без урахування ПДВ);

-книгу «Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях», у кількості 1 шт., вартістю 214 гривень 50 копійок (без урахування ПДВ).

Після чого, ОСОБА_3 усвідомлюючи злочинний характер своїх протиправних дій, заховав вказані книги до своєї сумки, не розрахувався за товар, який попередньо взяв та вийшов з приміщення магазину, тим самим вчинивши всі дії, що вважав необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця, чим завдав ТОВ «ВКФ «ВВ» майнову шкоди на загальну суму 406 гривень 50 копійок ( без урахування ПДВ).

Крім цього, ОСОБА_3 , 06.03.2024 приблизно о 19.58 годин прибув до магазину «Лібраріум», що розташований за адресою; м. Київ, вул. Берковецька, 6-Д. Перебуваючи у торговій залі вказаного магазину, проходив між торгових полиць, де звернула увагу на товар, який вирішив повторно таємно викрасти, в умовах воєнного стану. При цьому, реалізуючи свій злочинний умисел, пересвідчившись, що за його діями ніхто із сторонніх осіб не спостерігає, він взяв із полиць товар, що належить ТОВ «ВКФ «ВВ», а саме:

-книгу «Анна. Біографія», у кількості 1 шт., вартістю 450 гривень ( без урахування ПДВ);

-книгу «Тіло веде лік. Як лишити психотравми в минулому», у кількості 1 шт., вартістю 303 гривні 80 копійок ( без урахування ПДВ);

-книгу «Історія світу від найдавніших часів до сьогодення», у кількості 1 шт., вартістю 465 гривень ( без урахування ПДВ).

Після чого, ОСОБА_3 усвідомлюючи злочинний характер своїх протиправних дій, заховав вказані книги до своєї сумки, не розрахувався за товар, який попередньо взяв та вийшов з приміщення магазину, тим самим вчинивши всі дії, що вважав необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця, чим завдав ТОВ «ВКФ «ВВ» майнову шкоди на загальну суму 1218 гривень 80 копійок ( без урахування ПДВ).

В судовому засіданні захисник ОСОБА_5 , думку якого підтримав ОСОБА_3 , заявив клопотання про закриття кримінального провадження у з зв`язку з втратою чинності закону, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння, з огляду на те, що загальна сума викраденого яка інкримінується обвинуваченому ОСОБА_3 становить 1625 гривень 30 копійок.

Прокурор ОСОБА_4 проти задоволення клопотання не заперечував.

Вислухавши думку учасників кримінального провадження, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до п. 4-1 ч. 1 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається у разі, якщо втратив чинність закон, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння.

Згідно із ч. 7 ст. 284 КПК України ухвала про закриття кримінального провадження з підстави, передбаченої пунктом 4-1 частини першої або пунктом 1-2 частини другої цієї статті, постановляється судом з урахуванням особливостей, визначених статтею 479-2 цього Кодексу.

Зі змісту ч. 8 ст. 284 КПК України слідує, що закриття кримінального провадження або ухвалення вироку з підстави, передбаченої пунктом 1 частини другої цієї статті, не допускається, якщо підозрюваний, обвинувачений проти цього заперечує. В цьому разі кримінальне провадження продовжується в загальному порядку, передбаченому цим Кодексом.

Згідно з ч. 3 ст. 479-2 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, втратив чинність закон, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння, суд зупиняє судовий розгляд і запитує згоду обвинуваченого на закриття кримінального провадження з підстави, передбаченої пунктом 4-1 частини першої статті 284 цього Кодексу. Суд закриває кримінальне провадження на цій підставі, якщо обвинувачений проти цього не заперечує. За відсутності згоди обвинуваченого та в разі, якщо судом встановлено вчинення ним діяння, кримінальна протиправність якого була встановлена законом, що втратив чинність, суд постановляє ухвалу про закриття кримінального провадження з підстави, передбаченої пунктом 1-2 частини другої статті 284 цього Кодексу. Якщо судом не встановлено, що обвинуваченим вчинено діяння, кримінальна протиправність якого була встановлена законом, що втратив чинність, суд ухвалює виправдувальний вирок.

Відповідно до ч. 6 ст. 3 КК України зміни до законодавства України про кримінальну відповідальність можуть вноситися виключно законами про внесення змін до цього Кодексу та/або до кримінального процесуального законодавства України, та/або до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Згідно з ч. 1 ст. 5 КК України закон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.

Так, Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» від 18 липня 2024 року № 3886-IX, який набрав чинності 09.08.2024, встановлено, що дії щодо викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати у розмірі до двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - є дрібною крадіжкою, за яку настає відповідальність за ст.51 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Згідно із п. 5 підрозділу 1 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року.

Відповідно до пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України, податкова соціальна пільга дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року - для будь якого платника податку.

Станом на 01.01.2024 розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» становить 3028 гривень.

Тобто, із 09.08.2024 дрібною крадіжкою є адміністративне правопорушення, якщо вартість викраденого майна становить до двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - до 3028 гривень.

Тоді як загальна сума викраденого майна ОСОБА_3 становить 1625 гривень 30 копійок.

Статтею 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Вказане дає суду підстави вважати, що має місце втрата чинності законом, який встановлював кримінальну протиправність діяння, - викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, вартість якого на момент вчинення правопорушення становить до двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З наведеного вище у сукупності, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання та закриття даного кримінального провадження відповідно до п. 4-1 ч. 1 ст. 284 КПК України, оскільки судом встановлено наявність згоди обвинуваченого на закриття кримінального провадження щодо нього за вчинення таємного викрадення чужого майна (крадіжка), вчиненого повторно, в умовах воєнного стану, вартість якого становила 1625 гривень 30 копійок.

Питання про речові докази необхідно вирішити відповідно до вимог ч.9 ст. 100 КПК України.

Керуючись ст. ст. 284, 369, 371, 372, 376, 479-2 КПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання адвоката ОСОБА_5 - задовольнити.

Кримінальне провадження № 12024100080001467 внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань 25.04.2024 відносно ОСОБА_3 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України, закрити на підставі п.4-1 ч.1 ст.284 КПК України, у зв`язку з втратою чинності закону, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння.

Речові докази після набрання ухвалою законної сили:

-книгу «Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися від тієї, кому вдалось», у кількості 1 шт.; книгу «Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях», у кількості 1 шт., книгу «Анна. Біографія», у кількості 1 шт.; книгу «Тіло веде лік. Як лишити психотравми в минулому», у кількості 1 шт.; книгу «Історія світу від найдавніших часів до сьогодення», у кількості 1 шт., які передані на зберігання до камери схову речових доказів Святошинського УП ГУНП у м. Києві (квитанція № 4805) - повернути власнику ТОВ «ВКФ «ВВ»;

- DVD-R диск - залишити в матеріалах кримінального провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Святошинський районний суд м. Києва, протягом семи днів з дня її оголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя: ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення09.10.2024
Оприлюднено11.10.2024
Номер документу122182876
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —759/10025/24

Ухвала від 09.10.2024

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Ясельський А. М.

Ухвала від 10.07.2024

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Ясельський А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні