ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про закриття провадження у справі
09.10.2024м. ДніпроСправа № 904/3485/24
за позовом Марганецької міської ради, м. Марганець Дніпропетровської області
до Фізичної-особи підприємця Силантьєва Михайла Борисовича, м. Марганець Дніпропетровської області
про стягнення 293344,58 грн.
Суддя Колісник І.І.
Без участі представників сторін.
СУТЬ СПОРУ:
Марганецька міська рада звернулася до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення з Фізичної-особи підприємця Силантьєва Михайла Борисовича безпідставно збережених коштів у сумі 293324,58 грн.
Судові витрати позивач просить покласти на відповідача.
Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що Фізична-особа підприємець Силантьєв Михайло Борисович, фактично користуючись у період з 2017 року без достатньої правової підстави земельною ділянкою з кадастровим номером 1211300000:01:020:0037, за рахунок Марганецької міської ради - власника земельної ділянки зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування вказаною земельною ділянкою на рівні орендної плати.
Правовою підставою позову позивач зазначає, серед іншого, статтю 1212 Цивільного кодексу України.
Ухвалою суд від 12.08.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами; відповідачу для подання відзиву на позов встановлено 15-тиденний строк з дня отримання цієї ухвали.
16.09.2024 від позивача через підсистему "Електронний суд" ЄСІКС надійшла заява про залишення позову без розгляду, в якій позивач також просить вирішити питання про повернення йому судового збору, сплаченого при зверненні до суду.
Пунктом 5 частини першої статті 226 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Відповідно до частин другої, третьої статті 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Згідно з ухвалою суду від 12.08.2024 справа прийнята до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, тобто без проведення судового засідання; сторонам було роз`яснено, що відповідно до статті 252 Господарського процесуального кодексу України строк подання заяв по суті справи обмежений, процесуальні дії можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі, тобто до 11.09.2024 включно.
Отже, заява про залишення позову без розгляду могла бути подана позивачем у строк не пізніше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі, а саме до 11.09.2024 включно.
Позивач звернувся до суду із заявою про залишення позову без розгляду 16.09.2024, тобто після закінчення встановленого законом строку для вчинення відповідної процесуальної дії та без заяви про поновлення такого строку.
За приписами частин першої, другої статті 118 Господарського процесуального кодексу України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
З огляду на наведене заява позивача про залишення позову без розгляду підлягає залишенню судом без розгляду.
02.10.2024 позивач подав заяву про відмову від позову у зв`язку з врегулюванням спору.
Тому, посилаючись на статтю 191 Господарського процесуального кодексу України позивач просить суд закрити провадження у справі на підставі його відмови від позову.
Заява про відмову від позову підписана представником Марганецької міської ради Вітьком Е.Ю., повноваження якого підтверджуються наявною в матеріалах справи довіреністю № 7 від 17.06.2024.
Розглянувши заяву позивача про відмову від позову, судом приймається до уваги таке.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 46, частини першої статті 191 Господарського процесуального кодексу України позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
За частиною третьою статті 191 цього Кодексу у разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 231 Господарського процесуального кодексу України суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.
У разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду із спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв`язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору (ч. 3 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України).
Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету (ч. 4 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України).
За змістом частини першої статті 130 Господарського процесуального кодексу України у разі відмови позивача від позову до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Зважаючи на те, що заява про відмову від позову була подана позивачем під час розгляду справи по суті, підстави для повернення йому 50 відсотків судового збору в порядку частини першої статті 130 Господарського процесуального кодексу України відсутні.
Також, за змістом пункту 5 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" закриття (припинення) провадження у справі у зв`язку з відмовою позивача від позову (у разі визнання відмови судом) не є підставою для повернення судового збору з державного бюджету.
Керуючись ст.ст. 118, 130, 191, 226, 231-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Заяву Марганецької міської ради від 16.09.2024 про залишення позову без розгляду - залишити без розгляду.
Закрити провадження у справі № 904/3485/24 за позовом Марганецької міської ради до Фізичної-особи підприємця Силантьєва Михайла Борисовича про стягнення безпідставно збережених коштів у сумі 293324,58 грн.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 09.10.2024 та може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 ГПК України.
Суддя І.І. Колісник
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122186694 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Колісник Іван Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні