ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"09" жовтня 2024 р. Справа № 911/1978/24
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги", 49001, Дніпропетровська область, місто Дніпро, вулиця Січових стрільців, будинок 4 Д
до Українського державного підприємства по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів "Укрінтеравтосервіс", 07362, Київська область, Вишгородський район, село Новосілки, вулиця Київська, будинок 50
про стягнення 147 440, 19 грн за договором про постачання електричної енергії споживачу постачальником універсальних послуг № 5008 від 01.01.2019
суддя Н.Г. Шевчук
без виклику сторін
суть спору:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги" звернулося через підсистему ЄСІКС "Електронний суд" до Господарського суду Київської області з позовом до Українського державного підприємства по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів "Укрінтеравтосервіс" про стягнення 147 440, 19 грн за договором про постачання електричної енергії споживачу постачальником універсальних послуг № 5008 від 01.01.2019, з яких 141 050, 99 грн заборгованість за спожиту електроенергію у період жовтня-грудня 2023 року, 2 739, 723 грн 3 % річних та 3 649, 47 грн інфляційна складова боргу.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на невиконання відповідачем своїх зобов`язань за договором постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, в частині оплати поставленої електричної енергії в сумі 141 050, 99 грн, що також стало підставою для нарахування 3 % річних та інфляційної складової боргу.
Господарський суд Київської області ухвалою від 12.08.2024, зокрема, відкрив провадження у справі № 911/1978/24; розгляд справи вирішив здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін; сторонам встановив строки для вчинення процесуальних дій у справі.
Частиною п`ятою статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, у порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.
Відповідно до статті 6 Господарського процесуального кодексу України у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.
Частиною одинадцятою статті 242 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Враховуючи, що Українське державне підприємство по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів "Укрінтеравтосервіс" зареєстроване та має електронний кабінет у підсистемі ЄСІКС "Електронний суд", ухвала суду від 12.08.2024 про відкриття провадження у справі надіслана в електронній формі до електронного кабінету відповідача відповідно до вимог статей 6, 242 Господарського процесуального кодексу України та пункту 17 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішення Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21.
Відповідно до сформованої в АС "ДСС" довідки про доставку електронного листа, ухвала Господарського суду Київської області № 911/1978/24 від 12.08.2024 доставлена до електронного кабінету Українського державного підприємства по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів "Укрінтеравтосервіс" 14.08.2024 о 15:55, тобто, днем вручення ухвали є 14.08.2024.
Відповідно до частини першої статті 118 Господарського процесуального кодексу України, право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Відповідно до частини другої статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Оскільки судом було вчинено всі необхідні дії для належного повідомлення відповідача про розгляд справи, ухвала останнім отримана, при цьому відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву, справа розглядається виключно за наявними матеріалами, відповідно до приписів частини дев`ятої статті 165 та частини другої статті 178 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частини восьмої статті 252 Господарського процесуального кодексу України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Згідно із частиною четвертою статті 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, та об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
установив:
Між Товариством з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги" (далі Постачальник, Позивач) та Українським державним підприємством по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів "Укрінтеравтосервіс" (далі Споживач, Відповідач) укладено договір постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 5008, шляхом фактичного споживання електроенергії та здійснення оплати на умовах комерційної пропозиції "Універсальна".
Відповідно до пункту 1.1 договору, договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (далі договір) є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії виключно побутовим та малим непобутовим споживачам постачальником універсальних послуг та укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України шляхом приєднання Споживача до цього договору, згідно із заявою-приєднання яка є додатком до цього договору.
Згідно із пунктами 2.1, 2.2 договору, за договором постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість спожитої (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору. Обов`язковою умовою для постачання електричної енергії споживачу є наявність у споживача укладеного в установленому порядку з оператором системи договору про надання послуг з розподілу / передачі електричної енергії, на підставі якого споживач набуває право отримувати послугу з розподілу / передачі електричної енергії.
Датою початку постачання електричної енергії споживачу є дата зазначена в заяві-приєднанні (пункт 3.4 договору).
Пунктами 5.1, 5.3, 5.8, 5.9, 5.10 договору передбачено, що споживач розраховується з постачальником за спожиту електричну енергію за цінами (тарифами), що визначаються відповідно до методики (порядку), затвердженої Регулятором, згідно з обраною споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком до цього договору. Ціна на електричну енергію визначається постачальником у разі дотримання умов надання універсальних послуг, визначених у пункті 3.1 глави 3 цього договору та у відповідності до методики (порядку) розрахунку ціни на електричну енергію, затвердженої Регулятором. Розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць. Розрахунки споживача за цим договором здійснюються на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника (далі спецрахунок). Оплата вартості електричної енергії за цим договором здійснюється споживачем виключно шляхом перерахування коштів на спецрахунок постачальника. Оплата вважається здійсненою після того, як на спецрахунок постачальника надійшла вся сума коштів. Спецрахунок постачальника зазначається у платіжних документах постачальника, у тому числі у разі його зміни. Оплата рахунка постачальника за цим договором має бути здійснена споживачем у строки, визначені в рахунку, але не менше 5 робочих днів від дати отримання споживачем цього рахунка, або протягом 5 робочих днів від строку оплати, зазначеного в комерційній пропозиції, прийнятої споживачем. Всі платіжні документи, що виставляються пстачальником споживачу, мають містити чітку інформацію про суму платежу, порядок та строки оплати, що погоджені сторонами цього договору, а також інформацію щодо адреси, телефонів, офіційних вебсайтів для отримання інформації про подання звернень, скарг та претензій щодо комерційної якості постачання електричної енергії та надання повідомлень про загрозу електробезпеки.
За невиконання або неналежне виконання своїх зобов`язань за цим договором сторони несуть відповідальність, передбачену цим договором та чинним законодавством (пункт 9.1 договору).
Договір укладається на строк, зазначений в комерційній пропозиції, яку обрав споживач, та набуває чинності з дати подання споживачем заяви-приєднання. Умови цього Договору починають виконуватись з дати початку постачання електричної енергії, зазначеної споживачем у заяві-приєднанні (пункт 13.1 договору).
Відповідно до заяви-приєднання до договору про постачання електричної енергії споживачу постачальником універсальних послуг для малих непобутових споживачів, споживачем ініційовано приєднання до умов договору на умовах комерційної пропозиції "Універсальна".
Згідно із пунктом 2.1 комерційної пропозиції "Універсальна" постачальника універсальних послуг ТОВ Донецькі енергетичні послуги для малих непобутових споживачів, постачання електричної енергії за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг здійснюється за регульованими цінами (тарифами) на електроенергію, розрахованими у відповідності до норм чинного законодавства зокрема, на момент публікації цієї комерційної пропозиції відповідно до постанови НКРЕКП від 05.10.2018 № 1177.
Комерційною пропозицією передбачено, що оплата електричної енергії здійснюється споживачем у формі попередньої оплати з остаточним розрахунком, що проводиться за фактично відпущену електричну енергію згідно з даними комерційного обліку (пункт 4.1). Прогнозований обсяг споживання визначається постачальником на підставі відомостей про обсяги прогнозованого споживання електричної енергії наданих адміністратором комерційного обліку (Оператором системи), або розрахованих за допомогою власних програмних ресурсів за середньодобовим споживанням минулих періодів, чи з урахуванням інших відомостей, в тому числі щодо потужності площадок обліку у нових споживачів (пункт 4.2). Розмір попередньої оплати визначається шляхом множення прогнозованого обсягу споживання електричної енергії на ціну, визначену відповідно до п. 2 комерційної пропозиції (пункт 4.3). Оплата здійснюється на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника, зазначений у договорі та/або розрахункових документах (пункт 4.4).
Відповідно до пунктів 5.1, 5.2, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7 комерційної пропозиції, 100 % попередня оплата здійснюється не пізніше ніж за 6 календарних днів до дати початку розрахункового періоду з наступним перерахунком (остаточним розрахунком), що проводиться за фактично відпущену електричну енергію.
Розмір попередньої оплати визначається на підставі прогнозованих (заявлених) обсягів споживання електричної енергії на розрахунковий період, а у разі відсутності прогнозованих (заявлених) обсягів за обсягом фактичного споживання електричної енергії минулих періодів. Розрахунок (оплата) за фактично спожиту електричну енергію має здійснюватися споживачем у строк не більше 5 робочих днів після закінчення розрахункового періоду, не залежно від отримання рахунку.
Виставлення рахунків за спожиту електроенергію здійснюється не пізніше 20-го числа місяця наступного за розрахунковим, за умови отримання даних про обсяги споживання від споживача / оператора системи / адміністратора комерційного обліку. Виставлення рахунку здійснюється шляхом його формування в програмному комплексі постачальника з можливістю перегляду споживачем в сервісі "Особистий кабінет". За умовами цієї комерційної пропозиції споживач має обов`язок зареєструватись в сервісі "Особистий кабінет" та користуватись відповідним сервісом.
Рахунок за фактичне споживання формується споживачем самостійно в сервісі "Особистий кабінет" не пізніше 24 годин після закінчення розрахункового періоду. В інших випадках рахунок надається постачальником споживачу на підставі отриманих від споживача / оператора розподілу / адміністратора комерційного обліку даних та може бути отриманий споживачем у відповідному енергоофісі постачальника.
У разі не отримання споживачем рахунку, споживач здійснює оплату за спожиту електричну енергію, в установлені даним розділом строки, за платіжним документом, самостійно оформленим споживачем.
Пунктом 10.3 комерційної пропозиції передбачено, що договір на умовах цієї комерційної пропозиції укладається на строк до кінця календарного року. Договір вважається щорічно продовженим на наступний календарний рік, якщо не пізніше ніж за 21 календарний день до закінчення терміну дії договору жодна зі сторін не заявить про припинення його дії або розірвання.
Як випливає з матеріалів справи, позивач свої зобов`язання за договором виконав повністю, та поставив відповідачу за період жовтень грудень 2023 року електричну енергію у розмірі 17979 кВт/год, а саме: у жовтні 2023 року 15304 кВт*год, у листопаді 2023 року 1100 кВт/год, у грудні 2023 року 1575 кВт/год, що підтверджується інформацією про обсяги споживання у листі № 67/6382- вих від 29.04.2024, який наданий оператором системи розподілу АТ "ДТЕК Донецькі електромережі", відповідно до вимог п. 4.3, 4.12, пп. 31 п. 5.1.2 ПРРЕЕ, та глави 9.14 Розділу IХ, глави п. 12.4 Розділу ХІІ Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 311.
На виконання умов договору ТОВ "Донецькі енергетичні послуги" складено акти прийняття-передавання товарної продукції (електроенергії) та виставлено споживачу рахунки за жовтень 2023 року від 04.11.2023 на суму 119 930, 22 грн; за листопад 2023 року від 01.12.2023 на суму 8 838, 59 грн; за грудень 2023 року від 03.01.2024 на суму 12 282, 18 грн.
Копії рахунків та актів приймання-передавання за жовтень - грудень 2023 року направлені позивачем на юридичну адресу відповідача 12.02.2024.
Як зазначає позивач, відповідач не виконав свої зобов`язання зі сплати вартості спожитої електричної енергії, в рахунок погашення нарахувань за жовтень грудень 2023 року відповідач не здійснив жодної оплати.
ТОВ "Донецькі енергетичні послуги" звернулось до відповідача з претензією № 24/694 від 18.01.2024, в якій вимагало сплатити грошові кошти за спожиту електроенергію за період жовтень-грудень 2023 року, а також 3 % річних, нарахованих за період з 11.11.2023 по 11.01.2024, у семиденний строк з дати отримання претензії, однак відповідач відповіді на претензію не надав, заборгованість за спірний період не погасив.
Невиконання відповідачем своїх зобов`язань за договором постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, в частині оплати поставленої електричної енергії в сумі 141 050, 99 грн стало підставою для нарахування 3 % річних і інфляційної складової боргу та звернення позивача до суду.
Відповідач у свою чергу в ході розгляду спору жодних заперечень щодо позовних вимог не надав.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам, з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до частини першої статті 275 Господарського процесуального кодексу України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії".
Частиною другою статті 56 зазначеного Закону передбачено, що договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником. Постачання електричної енергії споживачам здійснюється за вільними цінами.
Пунктом 1.1.2 розділу І Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 312 від 14.03.2018 (далі ПРРЕЕ) передбачено, що договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг є домовленістю між постачальником універсальних послуг та побутовим або малим непобутовим споживачем, або іншим споживачем, який відповідно до законодавства має право на отримання універсальних послуг, яка передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу постачальником універсальних послуг за цінами постачальника універсальних послуг.
Постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії на підставі договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, який є публічним договором приєднання та зміст якого визначається постачальником універсальних послуг на основі Типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (додаток 6 до цих Правил), та укладається в установленому цими Правилами порядку (пункт 1.2.8 ПРРЕЕ).
Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг укладається шляхом приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, опублікованого в засобах масової інформації та на вебсайті постачальника, шляхом оплати рахунка, отриманого від постачальника універсальної послуги, або фактичного споживання будь-яких обсягів електричної енергії, або підписання заяви-приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг. (пункт 7 постанови НКРЕКП № 312 від 14.03.2018).
З матеріалів справи вбачається, що Українське державне підприємство по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів "Укрінтеравтосервіс" приєдналося до умов договору постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 5008, шляхом фактичного споживання електроенергії та здійснення оплати на умовах комерційної пропозиції "Універсальна" (копія виписки по рахунку додана до матеріалів справи).
Матеріали справи не містять доказів в підтвердження звернення споживача до постачальника із заявою про припинення дії договору, у зв`язку з чим договір постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг є чинним станом на час розгляду справи.
Відповідно до пунктів 4.21, 4.29 ПРРЕЕ, оплата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію має здійснюватись згідно зі строками, встановленими договором та сформованим відповідним учасником роздрібного ринку платіжним документом. Зазначені строки не можуть бути меншими за 5 днів з дня надання платіжного документа споживачу. Порядок оплати споживачем послуг оператора системи та послуг постачальника послуг комерційного обліку мають відповідати порядку розрахунків, визначеному в укладеному договорі про постачання електричної енергії споживачу (комерційній пропозиції, яка є додатком до цього договору).
За умовами договору оплата рахунка постачальника має бути здійснена споживачем у строки, визначені в рахунку, але не менше 5 робочих днів від дати його отримання, або протягом 5 робочих днів від строку оплати, зазначеного в комерційній пропозиції. Згідно з обраною споживачем комерційною пропозицією розрахунок за фактично спожиту електричну енергію має здійснюватися споживачем у строк не більше 5 робочих днів після закінчення розрахункового періоду, не залежно від отримання рахунку.
З наданих документів вбачається, що зазначені акти та рахунки підписані постачальником та сформовані в програмному комплексі постачальника з можливістю перегляду споживачем в сервісі "Особистий кабінет".
Водночас за умовами договору та комерційної пропозиції неотримання рахунку не є підставою для звільнення від обов`язку оплати за фактично поставлену електричну енергію, оскільки, в такому випадку, оплата здійснюється споживачем у строк не більше 5 робочих днів після закінчення розрахункового періоду, не залежно від отримання рахунку, на підставі самостійно оформленого споживачем платіжного документу.
Матеріали справи містять акти та рахунки за жовтень - грудень 2023 року за електричну енергію на загальну суму 141 050, 99 грн.
В підтвердження фактичного обсягу споживання електроенергії за жовтень-грудень 2023 року по точках комерційного обліку Українського державного підприємства по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів "Укрінтеравтосервіс" позивачем долучено лист АТ ДТЕК Донецькі електричні мережі № 67/6382-вих від 29.04.2024 разом з інформацією щодо фактичного (звітного) корисного відпуску електричної енергії за точками комерційного обліку (площадками вимірювання) споживачів, які приєднані до електричних мереж або відносяться до території ліцензованої діяльності оператора системи розподілу за період жовтень-грудень 2023 року, в яких зазначено, що споживачем спожито електричну енергію в обсязі: у жовтні 2023 року 15304 кВт*год, в листопаді 2023 року 1100 кВт/год, в грудні 2023 року 1575 кВт/год.
Відповідачем належними та доказами в розумінні статей 76, 77 Господарського процесуального кодексу України обставин, повідомлених позивачем, не спростовано, доказів погашення заборгованості в добровільному порядку не надано.
Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України, статей 525, 526 Цивільного кодексу України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Не допускається одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом.
Згідно із статтею 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами. Таке імперативне врегулювання договірних відносин усуває будь-які сумніви щодо юридичного значення умов договору: вони є юридично обов`язковими, гарантують право учасникам договірних відносин бути впевненими в тому, що кожна зі сторін має виконувати умови договору належним чином, а цивільні права, що ґрунтуються на його умовах, підлягають захисту в тій же мірі і в той же спосіб, що і права, які прямо передбачені актами цивільного законодавства або випливають із них.
Виходячи із зазначеного, відповідач не виконав своїх зобов`язань за договором та не сплатив за спожиту електричну енергію в сумі 141 050, 99 грн, у зв`язку з чим позивач правомірно вимагає стягнення виниклої суми заборгованості.
Також, позивачем заявлено до стягнення 3 % річних в сумі 2 739, 73 грн та інфляційні втрати в сумі 3 649, 47 грн.
Відповідно до частини другої статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Велика Палата Верховного Суду звертала увагу, що нарахування інфляційних втрат на суму боргу та трьох процентів річних відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України є мірою відповідальності боржника за прострочення грошового зобов`язання, оскільки виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів унаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації боржника за неналежне виконання зобов`язання. Подібні висновки сформульовані, зокрема, в постановах Великої Палати Верховного Суду від 19.06.2019 у справах № 703/2718/16-ц та № 646/14523/15-ц.
Частина перша статті 612 Цивільного кодексу України визначає, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Оскільки факт неналежного виконання відповідачем зобов`язання щодо оплати спожитої електроенергії встановлений судом та відповідачем не спростований, вимоги позивача про стягнення з відповідача 3 % річних та інфляційних втрат також визнаються судом обґрунтованими та правомірними.
Із розрахунку позивача вбачається, що ним нараховано 3 % річних у загальній сумі 2 739,73 грн за кожним із зобов`язань окремо, зокрема, за зобов`язаннями жовтня 2023 року за період з 11.11.2023 по 11.07.2024; за зобов`язаннями листопада 2023 року за період з 09.12.2023 по 11.07.2024; за зобов`язаннями грудня 2023 року за період з 12.01.2024 по 11.07.2024; а також інфляційні втрати у загальній сумі 3 649, 47 грн за періоди з грудень 2023 року травень 2024 року, січень травень 2024 року та лютий травень 2024 року.
Перевіривши розрахунки позивача судом встановлено, що вони є арифметично вірними та неоспореними відповідачем, а тому вимоги про стягнення 3 % річних у розмірі 2 739, 73 грн та інфляційних втрат у розмірі 3 649, 47 грн належать до задоволення.
Отже враховуючи викладене позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги" підлягають задоволенню у повному обсязі.
У зв`язку із задоволенням позову, відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається на відповідача та підлягає стягненню на користь позивача.
Керуючись статтями 129, 232, 233, 238 Господарського процесуального кодексу України, суд
вирішив:
1. Задовольнити повністю позовні вимоги.
2. Стягнути з Українського державного підприємства по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів "Укрінтеравтосервіс" (07362, Київська область, Вишгородський район, село Новосілки, вулиця Київська, будинок 50, код ЄДРПОУ 21536845) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги" (49001, Дніпропетровська область, місто Дніпро, вулиця Січових стрільців, будинок 4 Д, код ЄДРПОУ 42086719) 147 440 (сто сорок сім тисяч чотириста сорок) грн 19 коп. заборгованості та 2 422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн 40 коп. судового збору.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України і може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 256-257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Н.Г. Шевчук
Рішення складено та підписано: 09.10.2024
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122187260 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Київської області
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні